52 találat a(z) családi gazdálkodás cimkére
Rokkantsági ellátás alatti járulékfizetési kötelezetettség Kérdés
Az 1957-ben született nő rokkantsági ellátásban részesül. Családi gazdálkodás tagja. Tagként vesz részt a családi gazdálkodásban, a családi gazdálkodás vezetője a fia. A családi gazdálkodás egy főre eső bevétele a 8 millió forintot meghaladta 2014. évre, járulékfizetési kötelezettség van-e a tag után, ha rokkant ellátású?
Családi gazdálkodás adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném a segítségét: családi gazdálkodást szeretnénk inditani. A gazdálkodásnak 5 tagja lenne. A családi gazdálkodást képviselő személy kompenzációs felárra jogosult. A gazdálkodás két tagja 25 százalék fölötti tulajdonrésszel rendelkezik gazdasági társaságokban. Kérdésem, lehet-e ebben az esetben a családi gazdálkodás kompenzációs felárra jogosult?
Kapott előleg a befizető halála esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vevői olykor előleget fizetnek be a megrendelt termékekre, amelyről előlegszámlát állítunk ki. Egyik őstermelő vevőnknek is készült előlegszámla, aki a számla kiállítása óta elhalálozott. Kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben hogyan, és kivel kell elszámolnunk a befizetett előleggel? Ha van olyan családtag, aki továbbvinné a gazdálkodást, kaphat-e végszámlát a saját nevére, amelyen figyelembe vesszük a befizetett előleget? Ez esetben kérnünk kell-e valamilyen nyilatkozatot vagy hivatalos dokumentumot arról, hogy ő folytatja tovább a tevékenységet? Köszönöm mielőbbi válaszát.
Családi gazdálkodás Kérdés
2014-es évben családi gazdálkodó 8 millió forintot meghaladó jövedelem esetén költségként elszámolhatja-e a 27 százalékos ehót?
Családi gazdálkodás Kérdés
Családi gazdaságok esetén gyakorlat, hogy a családi gazdaság tagjai között a bevételek és a költségek elosztása a tagok arányában egyenlően történik. Most viszont egy másfajta esettel találkoztam. A családi gazdaság bővítése megtörtént, az új tag személyes közreműködésre kötelezett. A bővítéssel egyidőben elkészítették a vagyoni elszámolási szerződést, mely azt tartalmazza, hogy az új tag a bevételekből és a kiadásokból nem részesül. Ez a szerződés benyújtásra került a kormányhivatal felé. Kérdésem: ez a szerződés így érvényes? Ha érvényes, akkor nem lesz őstermelői bevétele az új tagnak, akkor mi alapján fizeti a járulékokat? (Idén kezdő őstermelő és a minimálbér alapján fizet.)
Családi gazdálkodó iparűzési adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy egyéni vállalkozó családi gazdálkodó lesz, de az adószáma megmarad, a családi gazdálkodás kettő tagból áll, az iparűzési adót csak az adószámmal rendelkező vállalkozó fizeti meg, vagy azt is meg kell osztani, mint a szja-bevallásban szerepeltetett összegeket? Esetleg törvényi hivatkozást is kérnék. Üdvözlettel: Gergely Viktória
Családi gazdaság – tanuló – járulék Kérdés
2014-ben érettségizett tanuló belép a családi gazdaságba 2014. augusztus hónapban. Külön őstermelői igazolvánnyal nem rendelkezik, de a családi gazdaság tagjává vált. Kérdésem: hogyan alakul a járulékfizetése? Tudomásom szerint a minimálbér szerint kellene megfizetni a járulékot, mert biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezik, s mint a családi gazdaság tagja, automatikusan őstermelőnek minősül. Az ügyfél azt a tájékoztatást kapta a NAV ügyfélszolgálaton, hogy járulékot nem kell fizetni december 15-éig (mert van érvényes diákigazolványa), majd 16-ától be kell jelentkeznie egészésgügyi szolgáltatási járulékra (mert őstermelői igazolványa nincs). Válaszukat előre is köszönöm.