21 találat a(z) cégnév cimkére
Több vállalkozás egy címen: vannak-e buktatók? Cikk
Magánszemély vásárolt egy ingatlant egy kis vidéki faluban. Szeretné több vállalkozását és a családtagjai vállalkozásait is áthelyezni, és székhelyként ezen vidéki ingatlanba bejegyeztetni. Van bármilyen előírás, iránymutatás, hogy adott ingatlanba hány céget, egyéni vállalkozást lehet székhelyként bejegyeztetni? Származhat bármilyen hátránya az ingatlan tulajdonosának ebből? Székhely-hozzájárulási nyilatkozat elegendő ilyenkor, vagy célszerű külön kikötni, hogy nem székhelyszolgáltatásról van szó? Buzády Csongor ügyvéd, a Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda partnere válaszolt.
Reklám tevékenység Kérdés
A nap kérdése: megváltozott a vevő neve, sztornószámlán szerepelhet-e új cégnév? Cikk
Téves vevői adatok miatt érvényteleníteni kell egy számlát. A sztornószámla kibocsátásakor már más a vevő cég elnevezése, mint az eredeti számla kiállításakor volt. Ebben az esetben a sztornószámlán a vevő régi cégnevét kell feltüntetni (egyezően az eredeti számlával), vagy a cégnyilvántartásban is szereplő új cégnevet? – kérdezte olvasónk. Dr. Kelemen László jogász, adószakértő válaszolt.
Sztornó számla (téves vevői adat) Kérdés
A nap kérdése: megváltozik a cég neve, meddig lehet befogadni a régi névre szóló számlákat? Cikk
Társaság cégneve március 1-jétől megváltozik, meddig fogadhat be a partnerektől a régi cégnévre kiállított számlát? – kérdezte olvasónk. Dr. Kelemen László adószakértő válaszolt.
Számlán hiányos cégnév Kérdés
6 hiba, amit a cégnév kiválasztásánál elkövethet Cikk
A cégnév megfelelő kiválasztása sokszor olyan nehéz, mint a gyermekünknek nevet adni. Sokáig rágódunk rajta, amikor pedig kitaláljuk, rá kell jönnünk, hogy még nagyon sok mindennek kell megfelelnie ahhoz, hogy valóban ez legyen a végleges.
Cég nevének írása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk rövidített nevét nagybetűvel kell írni. Előfordul, hogy a partnerünk csak az első betűt írja nagybetűvel, a többi adat, a cím, az adószám helyes. Okoz-e ez problémát?
Ne vegye rossz néven – amit a cég forsriftos névadásáról tudni kell Cikk
Frissen létrehozott vállalkozások kapcsán kiemelten fontos szerepe van annak, hogy milyen nevet adunk vállalkozásunknak, miről fognak bennünket, illetőleg termékeinket, szolgáltatásainkat beazonosítani. Összefoglaljuk a cégnév választásának alapvető jogi szabályozását.
Üzleti tapasztat szerzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó befuttatott helyen lévő üzletet átvesz régi tulajdonostól. A régi tulajdonos részére 2 000 000 Ft + áfát kell még kifizetnie az üzleti tapasztalatok és az ügyfélkör átadásáért, valamint a név használatért (régi cégnév). Két alapvető kérdéskör merül fel. Az első, hogy szellemi termékként (például üzleti stratégia értékesítése) le lehet-e számlázni, és értékcsökkenthető-e, vagy érdemes-e (kell-e) értékcsökkenteni, lehet-e, illetve, amennyiben lehet, akkor milyen értékkel? A második, hogy, lehet-e havi részletekben számlázni a fenti összeget (bruttó 200 000 Ft/hó), vagy kötelezően ki kell egyösszegben számláznia a régi tulajdonosnak (és ebben az esetben az áfa összegét a 45 nap letelte után a régi tulajdonos megfizeti, amennyiben a vevő részletekben egyenlíti ki a fenti 2 000 000 Ft + áfa összeget)? A vevő az összeget nem tudja az eladónak jelenleg egyösszegben kifizetni. Köszönettel.
Új tevékenység végzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk megnevezésében nem szerepel kereskedelem, csak szolgáltatás. A jövőben szeretnénk ilyen tevékenységet is végezni. Elegendő a NAV-nak bejelenteni a T201T jelű nyomtatványon, vagy a cég megnevezését is módosítani kell? Előre is köszönöm válaszát!
Cégnév változása esetén követendő eljárások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk 2017.12.18-ai társasági szerződés módosításával megváltoztatta a cégnevét. Egyéb változás nem történt. A cégbíróság a változást a Cégközlönyben közzétette, és 2018. január 2-án bejegyezte. A társaság milyen időponttól kezdve köteles a kiállított bizonylatai vonatkozásában az új cégnevet használni, és a szállítóktól, üzleti partnerektől beérkező dokumentumok milyen időponttól kezdődően szólhatnak kizárólag az új cégnévre? Van-e átmeneti idő figyelembe vételére vonatkozóan lehetőség a beérkező számlák elszámolhatósága és áfa levonására tekintettel, és ez az átmeneti határidő meddig terjedhet?
Védjegy bejelentés Kérdés
Az alábbiakban kérném a segítségüket: Egy kft. a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál bejegyeztette a cégnév és céglogó tulajdonjogát. Ezért 2x74 800 forintot fizetett. A kérdésem az, hogy ezt a védjegyet a fenti összegben az immateriális javak között kell-e szerepeltetni? Elszámolható-e rá értékcsökkenés? Milyen mértékben stb.? Összességében van-e valami speciális szabály a cégnél a védjegy elszámolásának tekintetében? Előre is köszönöm a segítségüket.
Cégnévből hiányzik a nonprofit szó Kérdés
Tisztelt Adózóna! Partneremnél a cégkivonat szerint a "cég rövidített elnevezése": XY Nonprofit Kft. Az XY Nonprofit Kft.-nél pár szállító partnere az elvégzett szolgáltatást követően a kibocsátott számlán csak az XY Kft. nevet használta, lefelejtve a nonprofit szót. Kérdésem, hogy ezek a számlák befogadhatóak-e könyvelésre vagy sem? Köszönettel: Viktor
Cégnévben Ltd. kifejezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar kft. vagyunk, de a külföldi tulajdonos olyan kéréssel fordult hozzánk, hogy a cégnevünkben szeretné, ha kft. helyett Ltd. szerepelne. A cégbíróságon idegen nyelvű elnevezésnek be fogják jegyezni a Ltd. végződésű cégnevet is. A kérdésem az lenne, hogy a számláinkon (mind a kimenő, mind a bejövő) használhatjuk a Kft. cégforma megnevezés helyett az Ltd.-t? Előre is köszönöm válaszukat! Metszőssy Klára