36 találat a(z) büfé cimkére
Piszok és sok hiányosság egy balatoni büfében Cikk
Azonnali hatállyal felfüggesztette egy balatonboglári büfé tevékenységét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), miután a szakemberek megállapították, hogy a büfé élelmiszer-előállító, vendéglátó-ipari tevékenység végzésére alkalmatlan – közölte a Nébih kedden az MTI-vel.
Munkahelyi büfé üzemeltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkahelyi büfét üzemeltet. Melegkonyhával nem rendelkezik, viszont salátákat, reggeliket (müzlis joghurtokat, gyümölcssalátákat, szendvicseket) saját maguk készítenek. Kávé, frissen facsart narancslé, teák amik még helyben készülnek. Kérdésünk, hogy a fentiekben felsorolt termékeket 5%-os áfakulccsal kell értékesíteni? A társaság főtevékenysége TEÁOR'08 5610, és ha jól tudom, ez az 55.30.1 TEÁOR'03-nak felel meg. Köszönettel: Ildikó
Büfés értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kiskereskedelmi élelmiszerüzlet, ahol büfét is üzemeltetnek az élelmiszerbolttól elkülönülten. A büfében üdiítőt, kávét, szendvicseket, hamburgert, gyrost tálat, salátákat értékesítenek, amiket fagyasztott félkész, kész termékek átsütésével állítanak elő. Ezek zömét elvitelre értékesítik, de lehetőség van helyben fogyasztásra is. Mindehhez "5629" és "5610" Teáor kód szerepel a tevékenységeink között. Véleménye szerint az értékesítés beletartozik-e az 5 százalékos áfakulccsal értékesítendő termékek közé és turisztikai hozzájárulást kellene fizetnünk vagy 27 százalékos értékesítésnek minősül? üdvözlettel: Cséva
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Kérdésem, hogy egy kft. munkavállalóit kiléptette, visszaveheti-e őket alkalmi munkavállalónak? Ez egy büfé. Válaszukat köszönöm.
Jövedéki adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőt szeretném kérdezni: egy egyesület kézműves sört szeretne értékesíteni az általa üzemeltetett büfében. Milyen bejelentési és bevallási, befizetési kötelezettsége keletkezik jövedék adó szempontból? Köszönöm a válaszukat. Tamásiné
Mi lehet az iskolai büfében? Körlevelet küldött a minisztérium Cikk
Körlevélben tájékoztatta az iskolaigazgatókat az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az iskolai büfékben árusítható, valamint a tiltott termékekről – közölte a tárca parlamenti államtitkára csütörtökön, Budapesten.
Magyarországi cég – büfé üzemeltetése uniós országban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelemnél az alábbi kérdés merült fel. Mozgó büfét üzemeltetne az unión belül, más-más országban. Ön szerint ez lehetséges-e, és mi ennek a megfelelő bizonylatolása, amennyiben lehetséges. Mert ugye pénztárgép szóba sem jöhet külföldön. Maradhat a nyugta kibocsátásánál? Én azt javasoltam neki, hogy először mindenképpen érdeklődjön az adott országokban. Előre is köszönöm a segítségét.
Áfaarányosítás horgásztónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó horgásztavat üzemeltet, amelyen az eladott területi horgászjegy 2017. 01. 01-jétől ingatlan bérbeadásnak minősül, így az áfa tv. 86. § (1) bek. l. pontja alapján adómentes. A vállalkozó ezen tevékenység mellett áfaköteles fémipari szolgáltatást is végez, valamint a tónál büfét üzemeltet. A fémipari szolgáltatáshoz és a büféhez való beszerzések előzetes áfát tartalmazó számlái elkülöníthetők. Az el nem különíthető számlák áfáját arányosítjuk. A kérdésem az lenne, hogy a tóba telepített hal előzetesen felszámított áfája levonható, nem vonható le vagy arányosítható? Az áfabevallási határidőre figyelemmel várom mielőbbi válaszukat! Tisztelettel: Bodolai Marianna
Hétvégi munka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozás csak hétvégén, szombat-vasárnap üzemeltet egy büfét. Kérdésem, hogy az alkalmazottnak, illetve egyszerűsített foglalkoztatottnak kötelezően meg kell-e emelni a munkabérét? Köszönettel.
Büfé - áfa Kérdés
Van egy szabadidős tevékenységet nyújtó kalandpark (kötélpályák, gokart stb.), melynek területén van egy büfé, ahol nincs felszolgálás. A vevők helyben tudják elfogyasztani a termékeket a büféasztaloknál. A büfé félkész termékeket vásárol (virsli, elősütött hamburgerhús stb), melyekből elkészíti a hamburgert és a hotdogot. Ezen kívül csokit, ropit értékesít. Kapható még palackozott ital (cola és egyéb üdítők), valamint saját készítésű limonádé, amit szintén árul. (Elvitelre nem lehet vásárolni.) Kérdésem, hogy ebben az esetben mikor milyen áfakulccsal kell értékesítenie a termékeket a büfének?
Kávé áfája a piaci büfében 2017-től Kérdés
2017.01.01-től a piaci vendéglátással (büfé) foglalkozó vállalkozás által helyben készített kávé az összes hozzá kapcsolódó ízesítéssel (tej, tejszín, csokoládé, tejszínhab,, aprósütemény), melyeket az ár tartalmazza, 18 százalékos áfakörbe tartozik-e? Számít-e, hogy helyben fogyasztják a terméket, vagy elviszik? A kávé így alapanyag-e, vagy elábé? Köszönettel.
Egyesület – büfé üzemeltetése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Azt szeretném megtudni, hogy amennyiben egy sportegyesület az általa üzemeltetett sporttelepen egy büfét létesítene, akkor ez mivel járna? (A szurkolók részére értékesítenének italokat.) Úgy gondolom, hogy ez vállalkozási tevékenységnek minősül, és ugyanúgy lehet ilyesmit üzemeltetni, mint egy üzlet esetében, vagyis a megfelelő engedélyek, végzettség birtokában, és pénztárgépet is kell használniuk. Esetleg rájuk más vonatkozik?
Fesztiválos ételértékesítés áfakulcsa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vendéglátással foglalkozó cég kitelepül egy fesztiválra, és ételt-italt árusít a vendégeknek. Felszolgálási tevékenységet nem végeznek a fesztiválon. Az ilyen módon értékesített termékeket hány százalékos áfakulcs terheli? Mitől függ, hogy 18 vagy 27 százalékos áfakulcsot kell alkalmazni? Köszönettel: Lívia
Végzettség eladói munkakörben (büfé) Kérdés
T Címzett! Egyéni vállalkozó több iskolai büfét üzemeltet. Az egyikben ő van, és egy újabbat szeretne nyitni, talált hozzá egy számára megbízható alkalmazottat, aki ellátná az eladói feladatokat. Hidegkonyhai munkahelyi büfé. A leendő alkalmazottnak semmilyen szakirányú végzettsége nincs, ellenben van egy tanári diplomája. Az a kérdés, hogy alkalmazhatja e ebben a munkakörben. Korábbi kérdéseknél hivatkoztak a 21/2010.(V.14.) NFGM rendeletet és 5/1997. (III. 5.) IKIM rendeletre, amit el is olvastam. Ebből nekem az nem egyértelmű, hogy ez beleesik vajon a kereskedelmi vendéglátó tevékenység 1. pontjába. Mert ha igen, akkor az én olvasatom szerint sajnos nem alkalmazhatja. A vállalkozónak megvan a végzettsége, de ő csak időközönként tartózkodna ebben az üzletben. Köszönettel
Jutalék könyvelése Kérdés
Egyik ügyfelünk (egy kft.) vállalati büfét üzemeltet. Bevételeit pénztárgépben rögzíti. A vállalat saját dolgozói részére a vállalat által gyártott termékeket jutányos áron értékesíti. Az értékesítések bonyolításával a büfét bízta meg, szerződést kötöttek. A kft. jutalékot kap, számláz az eladott tételek után. A vállalat leszámlázza a kft-nek (büfé) az eladott mennyiség értékét, a kft. pedig beszedi a dolgozók által fizetett összegeket, amit a vállalat betétszámlájára készpénzben befizet. A kft. ügyvezetője úgy gondolta, hogy ezeket a tételeket nem kell beütni a pénztárgépbe, és a vállalat számláját sem kell könyvelni, mivel áfában a két tétel kiüti egymást, és nyereség sem keletkezik, hiszen az eladás és vétel értéke teljesen megegyezik. Mindez számunkra, mint könyvelő, most derült ki. Ilyen tételek 2013-ban és 2014-ben is keletkeztek a kft. életében, de az elmúlt két év egyikében sem könyveltük ezeket a tételeket. Az a kérdésünk, hogyan tudjuk ezt utólag megtenni, és szükséges-e? Kell-e emiatt önrevíziózni a társasági nyereségadó bevallásokat,valamint az áfabevallásokat, és a beszámolók javítása hogyan történik? Szíves válaszukat előre is nagyon köszönjük.