81 találat a(z) bónusz cimkére
Több ezer eurós bónuszt fizet dolgozóinak az autógyártó óriás Cikk
A kollektív bérmegállapodás részeként a Volkswagen német autógyártó vállalat a 2018-as évre fejenként 4750 euró bónuszt fizet ki mintegy 100 ezer dolgozójának – derült ki kedden a vállalat belső hírleveléből.
Ösztönzésként adott utalvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk termékeinek forgalmazásáért a partnercégeknél lévő ügyintézőknek – forgalom alapján számolt bónuszpontok alapján – negyedévente Edenred utalványt adott. Ezt ajándékként számoltuk el, és befizettük az üzleti ajándék utáni adókat. Kérdésem, hogy Ön szerint ez így helyes eljárás-e, illetve, hogy 2019-től (a jelenlegi információk alapján) ez az ösztönzési program maradhat-e? Válaszát előre is köszönöm!
Tízmilliárdokat spóroltak már meg a vevőknek a kuponos oldalak Cikk
Idén várhatóan mintegy 13 milliárd forint lesz a teljes online bónuszos-kuponos piac közvetített forgalma, amely az indulás utáni első teljes évben, 2011-ben 3,5 milliárd forint, 2014-ben elérte a 10,2 milliárdot – közölte a Bónusz Brigád.
Jogellenes és jogszerű röghöz kötés a munkahelyen Cikk
A munkaerőpiaci folyamatokat a munkaerőhiány határozza meg. Sokszor nehéz megfelelő munkaerőt találni, ha ez mégis sikerül, nem ritka, hogy az öröm hamar elillan, mivel a munkavállaló felmond. Ilyen esetekre a vállalkozások számos módszert dolgoznak ki. Melyek a lehetséges forgatókönyvek a munkaerő megtartásához?
Bónusz és a társasági adó Kérdés
Egy cég 100 százalékban tulajdonos egy másik cégben. A tulajdonos cég vevőinek az éves forgalom alapján következő év elején bónusz-visszatérítést fizet. Mivel kapcsolt felekről van szó, és úgy emlékszem, régen volt ilyen kitétel, de most nem találom a törvényben, kell-e ezzel a bónusszal a társasági adóban módosítani az adóalapot? (Enélkül a bónuszt kapó cég veszteséges lenne.)
Belépési bónusz Kérdés
Tisztelt Szakértő! A belépési bónusz a munka törvénykönyvében nem szabályozott. Ilyen bónusz megfizetését adott feltétel esetén történő visszafizetéssel ki lehet kötni munkaszerződésben? Abban az esetben például, ha adott időn belül megszűnik a munkaviszony? Lehet más feltételhez is kötni (például hanyag munkavégzés esetén történő munkáltatói elbocsátás)? Mennyi lehet ez az idő? Bruttó vagy nettó a visszafizetés összege? Ha ilyen létezhet? Segítségét köszönöm.
Utólagos engedmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utólagosan, időszak forgalmához kötötten adott bónuszról az értesítő levelek megérkeznek, amelyekben az áll, hogy a következő vásárlásnál, illetve március 31-éig történő vásárlás ellenértékébe kell betudni, amennyiben nem történik vásárlás, akkor a bónusz elveszik. Az építőanyag-kereskedésekben ez a gyakorlat egyre inkább kezd elterjedni. Kérdésem, hogy szabályos-e az ilyen bónuszmegállapodás, illetve az értesítő levél alapján elő lehet-e írni a bónuszt 36T - 96 K 2017-es évre ? Hogy szabályos az ilyen bónuszok elszámolása? Köszönettel: Illésné
Forgalmi bonusz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk az egyik kereskedelmi partnerének kereskedelmi forgalom után bonuszt ad, melyet nem számláznak, szerződés alapján kerül az utalás során levonásra és könyvelésre. Az lenne a kérdésem, hogy a 2013-as évben nem került könyvelésre a bonusz, viszont levonták az utalás során. Az idei évben be tudom tenni a könyvelésbe ezt az összeget? Köszönettel.
Számlán lévő vásárlási utalvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi tétel pénztárkönyvben való helyes könyvelésében: áfakörös egyéni vállalkozó árut rendel a BARDI AUTÓ Zrt.-től. A rendelt termékek összegének nagyságától függően kap bónuszpontot, egy pont 1030 forint. (A szállító cég tájékoztatása alapján bónusz, engedmény.) A szállító cég számláján a vásárolt termékek mellett "vásárlási utalvány" szerepel 0 százalékos áfával 1030 forint, illetve például 2*1030 forint vagy 3*1030 forint. A következő számlán ugyanez a vásárlási utalvány megnevezés mellett az összeg mínusszal például -1030 forint van feltüntetne.Úgy tűnik a számlák alapján hogy a megrendelt termékek értéke csökkentve van a vásárlási utalvány értékével, illetve a visszáruszámlán a fizetendő érték is csökken a vásárlási utalvány összegével. Hogyan kell pénztárkönyvben helyesen könyvelni a vásárlási utalványok plusz, illetve mínusz összegét? Köszönöm a segítséget.
Bónuszt ajánl a Ryanair a pilótáknak a szabadság átütemezéséért Cikk
Tizenkétezer eurós bónuszt és 10 ezer eurós fizetésemelést ajánlott a Ryanair ír fapados légitársaság azon pilótáinak, akik hajlandóak átütemezni szabadságukat.
A nők húzzák a rövidebbet az anglikán egyházban is Cikk
Jelentős fizetésbeli különbségek vannak az anglikán egyház soraiban Nagy-Britanniában szerdán ismertetett adatok szerint. A nők több mint negyven százalékkal keresnek kevesebbet a férfiaknál.
Állami apanázst kap, ha közfoglalkoztatottból piaci munkaerő lesz Cikk
Március elsejével ismét elindul a Közfoglalkoztatásból a versenyszférába program, amelyben elhelyezkedési juttatást, „egyfajta bónuszt” kaphatnak a versenyszférában a közfoglalkoztatási jogviszony vége előtt munkát találók – tájékoztatta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkára az MTI-t.
Mikrogazdálkodói beszámoló és a bónusz Kérdés
Tisztelt Adózóna! A kérdésem a következő: adott egy kft., amely jelentős bónuszbevétellel rendelkezik. Kapott bónuszértesítőt 2016. évi időszakra 2016. évi dátummal, ennek a sorsa tiszta sor, 2016. évi bevétel lesz. Kapott bónuszértesítést 2016. évi teljesítményére hivatkozással 2017. évi dátummal és január végi átutalással. Érdeklődöm, hogy a 2017. évi dátummal kiállított bónuszértesítés alapján melyik évre számolom el számvitelileg a bónuszbevételt?
Adózás kozmetikai értékesítési láncban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy szlovák székhelyű, kozmetikai termékeket MLM rendszerben forgalmazó cég, melyhez forgalmazóként beléptem. A cég minden regisztrált tagnak azonnali százalékos kedvezményt kínál vásárlásai után, melyet a vásárlással egy időben, a számlán feltüntetve levonnak a vásárlás végösszegéből. Első kérdésem, hogy e kedvezmény jövedelemnek minősül-e, hogyan kell adózni utána, ha magánszemélyként léptem be? Második kérdés, ha a vásárolt termékeket online értékesítem teljes áron, milyen számla/nyugtaadási kötelezettségem van, kell-e ehhez adószámot kiváltani, és ennek milyen adóvonzata van? A teljes bevétel után adózni kell-e, vagy csak a vételár és eladási ár közötti különbözet után? Harmadik kérdésem: ha hálózatot is szeretnék építeni, és a csoport vásárlásai után járó bónuszt részben levásárolhatom, részben külföldi jövedelemként kapom meg, vállalkozóvá kell-e válnom, és ez milyen adózás alá esik? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.
Nyugdíj-előtakarékosságok: így utalja a kedvezményeket a NAV Cikk
Ha valakinek adótartozása volt, de megfizette és nyugdíjpénztári vagy nyesz-megtakarítással is rendelkezett, korábban a NAV csak külön kérelemre utalta az előtakarékosság utáni bónuszt.