327 találat a(z) bérpótlék cimkére
Szombati, vasárnapi munkavégzés Kérdés
Hosszú hétvége jön: munkavégzés, bérpótlék, szabadság ünnepnapkor Cikk
Idén augusztus 10-én dolgozniuk kell az általános munkarendben foglalkoztatott munkavállalóknak, cserébe augusztus 17-20-a között élvezhetik a négynapos hosszú hétvégét. Áthelyezett munkanapra mikor adható ki szabadság, s hogyan rendelhető el túlóra hat munkanapos héten?
Alkalmi munkavállaló augusztus 20-án: bérpótlék és adófizetés Cikk
Cégünk rendezi az augusztus 20-ai tűzijátékot. Alkalmi munkavállalókkal oldjuk meg ezt a feladatot. A szakképzett pirotechnikusok napi 11 600 forintot kapnak. A 20-ai napra kötelező-e számukra bérpótlékot fizetni ezen összeg felett, mellyel adózandó és bevallandó jövedelmük keletkezik? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Alkalmi munkavállaló – bérpótlék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk rendezi az augusztus 20-ai tűzijátékot. Alkalmi munkavállalókkal oldjuk meg ezt a feladatot. A szakképzett pirotechnikusok napi 11 600 forintot kapnak. A 20-ai napra kötelező-e számukra bérpótlékot fizetni ezen összeg felett, mellyel adózandó és bevallandó jövedelmük keletkezik? Válaszát köszönöm!
Két munkaszerződés egy munkáltatónál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra keresi a munkáltató a választ, hogy lehet-e ugyanannál a munkáltatónál két munkaszerződése egyszerre egy dolgozónak. Élelmezésvezetői munkát végez és egyben pénzügyi előadó is. Eddig napi 8 órás volt a szerződése, de nem fér bele a munkaidejébe a két munkakör. Lehet esetleg egy napi 8 és egy napi 1 órás szerződést kötni egyidőben? A másik ötletünk az volt, hogy az eddigi munkaidejét (8 óra) nem módosítjuk, hanem a pénztárosi (osztott) munkakörrel járó többletmunkáért járó jövedelemnövekedést pénzkezelési pótlékként adjuk oda, ami csak addig jár a dolgozónak, amíg a pénztárosi munkát ellátja. Van-e arra vonatkozó szabály, hogy a pénzkezelési pótlék milyen mértékű lehet? A kölcsönösen kialkudott bruttó pótlék 67 670, nettó 45 000 forint lenne. Köszönettel várom válaszát!
Bérpótlékok: amikor halmozódhatnak, és amikor nem Cikk
Bérpótlék többféle jogcímen megilletheti a munkavállalót. Ezek alapvetően jól megférnek egymás mellett, léteznek azonban kivételek, amikor egyes pótlékok kizárják egymást. Táblázatos formában foglaltuk össze.
Efo – bérpótlék szja-mentes-e? Kérdés
Egyszerűsített foglalkoztatás esetén, ha a minimálbéres óradíjban állapodnak meg a felek, de a pótlékok miatt napi 9000 forintra jön ki a bér (esti munkavégzés), akkor szja-fizetési kötelezettség fennáll? Ha igen, akkor van rá mód, hogy ezt a munkáltató vonja le? Vagy ezt mindenképp a munkavállaló rendezi az éves szja-bevallásában?
Semmelweis-napon munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egészségügyi központot üzemeltet. A ház nyitvatartása hétfő-péntek 08-20, a recepciósok és az asszisztensek munkaidőkeretben, a takarítók általános munkarend szerint vannak foglalkoztatva. Érdeklődnék, hogy ha a ház Semmelweis-napon nyitva tart, milyen bér illeti meg a dolgozókat erre a napra? Jól gondolom-e, hogy minden házban dolgozóra (minden munkörben) vonatkozik a fizetett ünnepen foglalkoztatás ezen a napon? Az tiszta, hogy rendes munkaidőben nem rendelhető el munkavégzés, de rendkívüli munkaidőben elrendelhető? Ha igen, milyen bérezés jár erre a napra a dolgozónak? Jól gondolom-e, hogy fizetett ünnepre tekintettel 100 százalék pótlék, plusz a rendkívüli munkaórákra túlóraalap, plusz 100 százalék túlórapótlék jár? Előre is köszönöm a válaszát.
Bérpótlék húsvét vasárnapra Kérdés
Folyamatosan üzemelő szociális otthon dolgozói a húsvéti ünnepek alatt is dolgoztak. Nagypéntekre és húsvét hétfőre megkapták a fizetett ünnepre járó 100 százalékos bérpótlékot. Kérdés: aki húsvét vasárnap dolgozott, annak jár-e a fizetett ünnepre 100 százalékos bérpótlék?
Bérpótlékok alkalmi és idénymunkásoknak Cikk
Kft. egész évben nyitva tartó hotelt üzemeltet. A dolgozók szabadságolása és betegsége, valamint átmeneti létszámhiánya miatt alkalmi munkavállalók segítségével oldja meg a nagyobb forgalmú időszakokat, akik jellemzően hétvégén és ünnepnapokon dolgoznak. Milyen pótlékokat kell nekik fizetni? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Fuvarkísérő díjazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnénk kérni. Fuvarozó cég vagyunk, vannak olyan fuvarjaink, amelyek fuvarkísérőt igényelnek. Ezt a feladatot az alkalmazásunkban lévő dolgozókkal látnánk el. Nekik milyen juttatást kell elszámolni a külföldi napidíjon felül? Bérpótlékot kell-e, hogy kapjanak, és milyet? Havi szinten 6-7 napról lenne szó. Köszönöm válaszát.
Húsvét után: mi jár a ledolgozott munkaszüneti napokra? Cikk
Nagypéntek és húsvéthétfő napjain az általános munkarendben foglalkoztatott munkavállalók pihentek, megemlékeztek, ünnepeltek. Nem mindenki tölthette azonban otthon a családjával ezeket a munkaszüneti napokat. Dolgoztak az éttermekben, a kirakodóvásárokban, a hibaelhárításban. Az egészségügyi dolgozók, közüzemi szolgáltatók is e körbe tartoznak. Kik oszthatók be rendes és rendkívüli munkavégzésre? Hogyan járjunk el a bérpótlékok elszámolása során?
1041-es nyomtatvány átvétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két kérdést szeretnék feltenni: 1. A T1041-es bejelentő lap egyik példányát át kell-e vetetni a dolgozóval? Ha van erre szabály, kérhetném a törvényi hivatkozást? 2.) Ha alkalmi munkavállaló szombaton végez munkát, kell-e részére pótlékot fizetni? Válaszát előre is köszönöm.
Bérpótlék munkaszüneti napon Kérdés
Folyamatos munkarendben munkaszüneti napon végzett munka után milyen pótlékot kell fizetni?
Munkaidőkeret – munkaközi szünet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy fő alkalmazottat háromhavi elszámolású, átlag napi 4 órában (munkaidőkeret) foglalkoztat. A többi – heti 40 órás – foglalkoztatott esetében a napi 30 perc munkaközi szünet nem számít bele a munkaidőbe (6 óra munkavégzés után 30 perc), nem fizetjük ki, így fél órát levonunk a napi munkaidőből. Jól gondoljuk-e, hogy a munkaidőkeretes dolgozónál, ha egy nap többet dolgozik 6 óránál, akkor neki is le kell vonni a fél órát? Ha a negyedévben többet dolgozott, mint az előírt napi átlag 4 óra, akkor – megállapodás esetén – kiveheti a túlórát szabadnapként a későbbiekben, vagy kötelesek vagyunk kifizetni neki 50 százalékos bérpótlékkal? Megfelelő-e az alábbi megfogalmazás a munkaszerződéshez csatolt munkáltatói tájékoztatásunkban: "A munkaközi szünet időtartama a napi 6 órát elérő és 9 órát meg nem haladó jelenlét esetén 30 perc, a napi 9 órát meghaladó jelenlét esetén 45 perc (30 perc, 15 perc), mely nem része a munkaidőnek." Vagy az Mt. 103. § (6) bekezdése szerint a 9 órát meghaladó munkavégzés esetén is 20 percet kell biztosítani? Válaszukat előre is köszönöm!