195 találat a(z) alkalmi munka cimkére
Alkalmi munka pótlékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdést tettem fel az alkalmi munka pótlékaira vonatkozóan, melyre választ is kaptam az alábbiak szerint: http://adozona.hu/kerdesek/2018_2_14_Alkalmi_munka_potlekai_hxn Megköszönve eddigi segítségét, kérem még a további felmerült kérdésemet is szíveskedjen megválaszolni: abban az esetben ha a munkavállaló készenléti munkakörben ( recepciós, portás, vagyonőr) van foglalkoztatva alkalmi munkára, ilyen esetben a munka törvénykönyve 117. § engedélyezi a napi 12 órás munkavégzést, tehát ezekben az eseteben is el kell számolni 8 óra után pótlékot a munkavállalónak vagy elegendő az alapbér számfejtése? Segítségét előre is köszönjük.
Alkalmi munka pótlékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: szóbeli megállapodás alapján létrejött 12 órás egyszerűsített foglakoztatás esetében, amennyiben ez a munkavégzés 12-24 óráig tart, 8 óra után jár pótlék (50%)? Illetve ebben az esetben jár 15% éjszakai pótlék is, mivel a munkavégzés 22 óra után is tart és meghaladta az 1 órát? Van olyan eset, amikor nem kell az alkalmi munkavállaló számára 12 órás munkavégzésnél pótlékot számolni? Válaszát köszönöm.
Főállású katás egyéni vállalkozó plusz egyszerűsített foglalkoztatott Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Szeretném kérni válaszát, hogy főállású katás egyéni vállalkozó alkalmazhat-e egyszerűsített foglalkozásban (efo) heti egy nap, nem főállású katás egyéni vállalkozót? A másik kérdesem pedig az, hogy nem főállású katásnak (nyugdíjas) mennyi lehet a jövedelme, hogy ne veszítse el a nyugdíját? Itt ugye a járulékköteles jövedelem számít? Köszöm előre is válaszát.
Efo – kamionsofőr Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban szeretném a segítségét kérni, hogy alkalmi munkavállalás keretein belül alkalmazhatunk-e teherautó-sofőrt, kamionsofőrt belföldön, külföldön egyaránt? köszönettel: JT
Jogviszony – járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy bt., amelynek egy beltagja, és egy kültagja van, a beltag egyben az ügyvezető (cégvezető is). A bt. 2018. januártól a kata alá szeretne tartozni, természetesen az ügyvezető (beltag) megfizetné az 50 ezer forint havi kata költséget. Ugyanezen beltag (ügyvezetőnek) van egy kivás kft.-je is, ahol 50 százalékos tulajdonos, és egyben ő az ügyvezető is. Jelenleg főállású a jogviszonya, és ennek megfelelően fizeti meg a járulékokat. Kérdésem az lenne, hogyha a bt.-ben megfizeti az 50 ezer katát, akkor vállalhatja-e ingyen a kft.-ben az ügyvezetést? Ha igen, akkor vállalhat-e ingyen az ügyvezetésen kívül más feladatokat is (szoftverfejlesztés)? Ha nem vállalhat igyen más feladatokat, akkor felveheti-e saját magát alkalmi munkaviszonnyal? Vagy eseti megbízási jogviszonnyal a feladatok ellátására? Ezeknek milyen költségei vannak? Válaszát előre is köszönöm, Tisztelettel.
Ez az új sláger a foglalkoztatásban Cikk
Fél év alatt majdnem hatszázezer alkalmi és idénymunkást jelentettek be a munkáltatók az adóhivatalhoz, szemben az egy évvel korábbi 520, illetve a két évvel ezelőtti 490 ezerrel – írja a Magyar Idők. Ennek köszönhetően az államhoz is nagyobb bevétel érkezett; hat hónap alatt majdnem hétmilliárd forint, ez negyedmilliárddal több, mint a múlt év első felében.
Alkalmi fuvarozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nemzetközi fuvarozás során egy-egy fuvarhoz sofőrt alkalmaznánk. Egy fuvar kb. 6-7 napot vesz igénybe a vezetési és a pihenőidők betartása mellett. Kérdésem, hogy milyen szerződéssel tudjuk alkalmazni a dolgozót? Határozott idejű, egyszerűsített foglalkoztatás, megbízásos jogviszony? Bérként a minimálbért, a pótlékokat plusz a külföldi napidíjat kell adni? Segítségét köszönöm.
Kata melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő, azzal kapcsolatban kérném segítségét, hogy jelenleg "katás"egyéni vállalkozónak nincs munkája, de nem szeretné szüneteltetni a vállalkozást. Alkalmi munkára viszont lenne most lehetősége. Van ennek valami akadálya, illetve mire érdemes figyelni? Köszönöm válaszát.
Célkeresztben az alkalmi és idénymunka: erre figyeljen oda! Cikk
Az egyszerűsített foglalkoztatásra vonatkozó szabályok betartását ellenőrzi célvizsgálat keretében idén nyáron a munkaügyi felügyelet a Nemzetgazdasági Minisztérium által kidolgozott éves ellenőrzési terv szerint. Cikkünkben sorra vesszük, mely szabályokra kell fokozottan ügyelni.
Alkalmi munka Kérdés
Mint mezőgazdasági őstermelő, a saját gazdaságomban megtermelt dinnye értékesítéséhez alkalomszerűen, heti egy-kétszer alkalmi munkaerőt veszek igénybe. A 17T1042E jelű nyomtatványom bejelentem, mint alkalmi munkást, megfizetem utána a napi 1000 forint közterhet, a hónap végén pedig 1708-as jelentést küldök róla. Nébih-ellenőrzés azt a megállapítást tette, hogy ez nem szabályos. Kérdésem: miért nem járok el helyesen?
Alkalmi munkavállalás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél részmunkaidőben dolgozik kollégánk csomagolóként, viszont szeretné a takarítást is elvállalni. Kérdésem az lenne, hogy a munkavállalónk a takarítást végezhetné-e alkalmi munkavállalói státuszban (heti 1x) a részmunkaidős foglalkoztatás mellett? Válaszát előre is köszönöm!
Minden, amit a diákmunkáról tudni kell Cikk
A nyári szünidő alatt sok diák szeretne munkát vállalni. A munkáltatók pedig ennek kifejezetten örülnek, hiszen a munkaerőhiány egyre több ágazatot sújt.
Saját termés értékesítése: idénymunka vagy alkalmi munka lehet? Cikk
Családi gazdaság, dinnyét termeszt. A megtermelt dinnyét kizárólag maguk értékesítik, különböző értékesítési helyeken, mástól nem vásárolnak fel dinnyét, csak a saját termésüket adják el. Van munkaviszonyos dolgozójuk is az értékesítésre, de egyszerűsített foglalkoztatottakat is alkalmaznak eladásra, illetve szedésre. Az egyszerűsített foglalkoztatásnál alkalmazható-e – a mezőgazdasági munka miatt – a napi 500 forintos járulék? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Így dolgozhat a segítő családtag Cikk
Számos kisvállalkozás keresi a lehetőségeket, hogy a jelentős közterheket miként lehetne jogszerűen csökkenteni. Ilyen esetekben sokszor nem szakemberekre hallgatnak, hanem az interneten, ismerősi körben keresnek „jó megoldásokat”. Ennek ugyanakkor egy hatósági ellenőrzés vagy éppen egy jogvita esetén kellemetlen következményei is lehetnek, hiszen ilyenkor derül ki, hogy az általunk követett gyakorlatot a jog nem honorálja. Ilyen népszerű, de sok esetben félreértett terület a segítő családtag alkalmazása.
Egyszerűsített foglalkoztatás: kire vonatkoznak a korlátok, tilalmak? Cikk
Egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmi munkát összesen 90 napig végezhet egy évben egy munkavállaló. Olvasónk azt kérdezte, hogy ez a 90 napos határ a munkavállalóra vonatkozik, vagy munkáltatónként külön-külön dolgozhat mindegyiknél 90 napot (több munkáltató esetén)? Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.