29 találat a(z) ajándékkártya cimkére
Ajándékkártya adóterhei Kérdés
Ajándékkártya üzleti ajándékba Kérdés
Ne dőljön be, csalók hirdetnek ajándékkártyát! Cikk
Jogtalanul és megtévesztő módon használják ismeretlen csalók online nyereményjátékukhoz az ALDI logóját, a 7000 forintos ALDI ajándékkártyát ígérő hirdetéshez az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt.-nek nincs köze – közölte az áruházlánc csütörtökön az MTI-vel.
Csekély értékű ajándék Kérdés
Céges ajándék, kártya, elektronikus utalvány: körültekintően kell eljárni Cikk
Karácsonykor is érdemes olyan ajándékot adni a dolgozóknak és az üzleti partnereknek, melyek beszerzése minimális adminisztrációt igényel, ugyanakkor a megajándékozott részére széleskörű felhasználást biztosít. A 2019-től hatályos rendelkezések igen szűk körben teszik lehetővé, hogy a kifizető egyes meghatározott juttatás terhe mellett adjon utalványt karácsonyra a tevékenységében közvetlenül vagy közvetve közreműködő magánszemélyek részére.
Üzleti partner ajándékkártyát ad a dolgozóknak. Hogyan kell adózni? Cikk
Üzleti ajándéknak tekinthető-e egy cég által a másik társaság dolgozóinak a termékforgalom növelése érdekében adott ajándék/üzemanyagkártya? Olvasói kérdésre Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Mol ajándékkártya adózása Kérdés
Az alábbi esetre vonatkozóan szeretném a segítségét kérni. Egy cég Mol ajándék/üzemanyagkártyát ajándékoz a nagykereskedők bolti dolgozóinak annak érdekében, hogy a vevőknek az ő termékeiket ajánlják vásárláskor. Ez nagyjából 50 főt jelent. A cég ezt üzleti ajándéknak tekinti, és utána megfizeti a 40,7 százalék közterhet. Viszont az szja törvényben van egy kitétel, mely szerint ha készpénzt helyettesít, akkor a magánszemélynél lesz szja-köteles. Erre az esetre melyik jogszabályt kell figyelembe venni? Helyesen jár-e el a cég, ha üzleti ajándékként adózik utána, illetve ha nem, akkor milyen módon tudja a magánszeméllyel megfizettetni az szja-t, hiszen semmiféle kapcsolat nincs köztük? Köszönöm válaszát
Feltölthető ajándékkártya besorolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019 januárjától egy egyébként egycélú ajándékkártya, ha feltölthetővé válik marad egycélú, vagy többcélúnak tekintendő? Jelenleg egy feltölthető kártya többcélú. Válaszát előre is köszönöm!
Új előírások az áfában, jöhet az utalvány-reneszánsz Cikk
Változnak jövőre az utalványokra (vásárlási voucherekre, kuponokra, ajándékkártyákra) vonatkozó adózási szabályok, ami azt eredményezheti, hogy a vállalkozások még bátrabban nyúlnak majd ehhez a vásárlás-ösztönző eszközhöz – véli a Deloitte adóosztályának partnere.
Egyes meghatározott juttatás Kérdés
Előre meghatározott cél – például értékesítési – elérésére érdekében egyes munkakörökben lehet-e például ajándékkártyával egyes meghatározott juttatást fizetni? Lehet-e indoklás nélkül, akár differenciálva egyes meghatározott juttatást ajándékkártyán fizetni a dolgozóknak? Ez cafetérián belül lehet, vagy anélkül? Hogyan kell dokumentálni?
Ajándékkártya Kérdés
Munkáltató az alkalmazottainak egy áruházlánc által kibocsátott 10 és 20 ezer Ft értékű ajándékkártyát adott. Ez minek minősül? Egyes meghatározott juttatásnak, s a munkáltató fizeti meg a terheket, vagy a magánszemély bevétele, amit bérjövedelemként kell kezelni, s a szerint adózni? Az Szja tv. 70. §-a nem egyértelmű ebben az esetben. Hogyan helyes ennek az elszámolása? Köszönöm a segítséget!
Ajándékkártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérem szíves állásfoglalását. Nagykereskedő cégünk viszonteladó vevői részére meghirdetett akció keretében utólagos engedményt ad. Ezt az árengedményt ajándékkártya keretében kívánja adni. Ami azt jelenti, hogy készíttet a viszonteladó cég részére egy ajándékkártyát, amit az utólagos engedmény összegével tölt fel. Az ajándékkártyákat előállító cég csak természetes személy nevére tudja elkészíteni ezeket a kártyákat, és nem az utólagos kedvezményt kapó cég nevére. A kérdésem az lenne, hogy egy megállapodás – amely kimondja, hogy a kártya nem a természetes személyé (ügyvezetőé), hanem a cégé, amelyik kapja az engedményt – elfogadható-e részünkre, hogy igazolni tudjuk, az érintett cég kapta meg az utólagosan adott engedményt. Köszönettel.
Ajándékutalvány, mint elnevezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ajándékutalványnak (ajándékkártyának) különböző szabályai vannak. Például szigorú elszámolás alá eső nyomtatvány. Előfordul azonban, hogy más nyomtatványra kerül ez az elnevezés. Ez lehet mondjuk egy kedvezménykártya (ami egy meghatározott százalékú kedvezményt nyújt) vagy egy törzsvásárlói program kártyája. Ezekre – természetükből adódóan – nem vonatkoznak az ajándékutalványra szóló előírások. Egy nyugtára sem írható, hogy számla. Mennyire szabályos, fogadható el, ha ezen nyomtatványokat ajándékutalványként (ajándékkártyaként) kerül tüntetik fel? (Véleményem szerint az számviteli problémába is ütközhet, de a fogyasztóvédelem szempontjából is hibás, mert megtévesztő.) Más esetben pedig az kerül rá például, hogy "szépségkártya", működési szempontból pedig egy ajándékutalvány. Ebben az esetben kötelező mellé feltüntetni, hogy ajándékutalvány? Válaszát előre is köszönöm!
Előleg és az ajándékutalvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen esetben kell áfaelőleget fizetni ajándékutalvány értékesítésekor? Az világos, hogy az értékesítése áfakörön kívüli. Számlaadás nem kötelező. Előleg azonban bizonyos esetekben fizetetendő. Jól tudom, hogy attól függ, egycélú vagy többcélú az ajándékutalvány? Ha igen, mi a pontos meghatározása ezeknek a fogalmaknak? Ugyanez a helyzet egy feltölthető ajándékkártya esetében? Válaszát előre is köszönöm!