248 találat a(z) adótartozás cimkére
Törölt adószám utáni bevallások Kérdés
Végelszámolás utáni tartozásmegállapítás Kérdés
Behajtásban, inkasszálásban, jövedelemletiltásban is jeleskedett a NAV Cikk
A NAV követelésekre és külső megkeresésekre 293,5 milliárd forintot szedett be 2019-ben, ami 10,2 százalékkal több, mint 2018-ban, olvasható az adóhatóság 2019-ről szóló évkönyvében.
Törölt adószám Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelt cégünk adószámát a NAV 2015. évben törölte, adótartozás miatt. A cégbíróságon jelenleg is élő cégről van szó. A régi árukészletre valószínűleg van vevő, melynek eladása után a NAV-tartozást a cég rendezni tudja. Kérdésünk, hogy törölt adószám esetében az értékesítésről ki tud állítani számlát a partnerünk? Vagy előbb az adószámot kell visszaállíttatni a NAV-nál?
Adókönnyítési lehetőségek vállalkozások számára Cikk
Új adófinanszírozási könnyítések érhetők el a 2020. 04. 21-én megjelent közlönyben kihirdetett szabályok szerint. Többek között lehetőség van a vállalkozások adócsökkentésére is. „Akár ötmillió forint elengedését is lehet kérni a NAV-tól, viszont ezt csak egyszer lehet megtenni egyetlen egy adónemben és maximum a fizetendő adó 20 százalékáig.” – emelte ki Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner vezető tanácsadója, partnere.
További adóintézkedéseket jelentett be Varga Mihály Cikk
Halasztható egyes adók megfizetése, továbbá adómérséklés is kérelmezhető – többek között ezekről a kormánydöntésekről számolt be Facebook oldalán Varga Mihály pénzügyminiszter.
Katás egyéni vállalkozó – munkanélküli ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy főállású katás egyéni vállalkozó, aki állami támogatással lett egyéni vállalkozó 2019 márciusában (2019. januártól március 4-éig álláskeresési járadékot kapott, de a 90 napot nem merítette ki). 2020. január 12-én már nem tudta befizetni az esedékes 50 ezer forintot. Elmaradt 3 havi katával (dec.-jan.-febr.). Majd 2020 márciusában (380 nappal később) bejelentette a vállalkozás szüneteltetését (szépségiparban dolgozik, és ahol helyet bérelt, bezárt), és jelentkezett a munkanélküli ellátásra. Az ellátást megtagadták, mert a NAV által kiadott igazoláson – jogszerűen és a valóságnak megfelelően – szerepel, hogy 3 havi elmaradása van. Milyen lehetősége van ezek után? Jogszerű volt az elutasítás arra hivatkozva, bár az ilyen jellegű befizetéseket a kihirdetett rendelet szerint június után részletekben is teljesítheti, hogy nincs megfizetve az ellátás alapja? Illetve, ha befizeti az elmaradt összeget, akkor kérheti újból az ellátás megállapítását? Köszönettel: L. Andrea
Biztosítási jogviszony járuléktartozás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. hosszú időn át elmaradt a járulékok és az adók befizetésével. A kft. tagjának nincs más biztosítási jogviszonya, ő a kft. ügyvezetője, tagi jogviszonyban bejelentve, itt kellett volna a szakmai bérminimum alapján, a hatályos jogszabályok figyelembevételével megfizetnie önmaga után a járulékokat. A bevallások határidőben beküldésre kerültek mindig, de a vállalkozó általi befizetések elmaradtak. Az áfa, tao és egyéb tartozásokat az összeg nagyságrendjére való tekintettel nem fogja tudni befizetni, a saját maga után fizetendő járulékokat viszont szeretné rendezni. Kérdéseim a következők: – Addig, amíg nem rendezi a tartozását, biztosítottnak számít? – Mivel a bankszámláját inkasszó terheli, így van arra lehetőség, hogy a megfelelő adónemekre fizesse be a tartozást, csak nyugdíj- és egészségbiztosítási járulékra? – Egyéni vállalkozás indítása esetén (nem katás) addig, amíg a kft. létezik, van arra lehetőség, hogy az egyéni vállalkozásban fizesse maga után a járulékokat, ne a kft.-ben? – Vagy milyen más, törvényes megoldás létezik, hogy a biztosítási jogviszonya fennálljon a magánszemélynek? Köszönöm szépen a választ!
Itt a legújabb feketelista a nagy adótartozókról Cikk
Közzétette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) negyedévente a nagy összegű adóhiánnyal rendelkező adózók legfrissebb listáját.
Feketelista a 10 millió forintnál több adóval tartozó magánszemélyekről Cikk
Közzétette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az adótartozással rendelkező magánszemélyek legújabb listáját.
Beltag magánszemélyként fennálló tartozása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik társaságunk betegség miatt szeretett volna társasági szerződést módosítani. A jelenlegi kültag lenne a beltag. A bejegyzést a NAV visszadobta a magánszemély meglévő adótartozása miatt, ami akkor 6 millió feletti volt. Jelenleg ez az összeg 4 millió körüli. A tartozást egyéni vállalkozóként halmozta fel. A törvényi hivatkozás nincs birtokomban, csak feltételezni tudom, hogy a kockázat miatt. Szeretném megkérdezni, hogy van-e erre vonatkozó előírás és összeghatár. Olyan cége a leendő beltagnak nem volt, ami miatt eltiltott ügyvezető lenne. Köszönettel: Mlinár Jánosné
Ezt tegye, ha adótartozása vagy -túlfizetése van! Cikk
A NAV október 31-éig értesíti azokat az adózókat, akiknek adó-, illetve vámtartozása vagy túlfizetése van, továbbá késedelmi pótlék értesítőt is küld.
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném a segítségét. A kft. egyszerűsített foglalkoztatási formával, méghozzá alkalmi munkával is foglalkoztat munkavállalókat. A kérdésem az lenne, ha a kft. – tévesen – harmadik országbeli munkavállalót foglalkoztat alkalmi munkával, vagy akkor foglalkoztat alkalmi munkavállalót, amikor a meghatározott adónemben (például szociális hozzájárulási adó) való köztartozásai meghaladták a 300 ezer forintot, és ezt utólag nem teljesíti az adóhatóságnál, akkor esetleges ellenőrzés során a különbözetként megállapított adó-, járulékterhek és bírság mellett azért is megbírságolható, mert be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztatott? Vagy az utóbbit nem lehet megállapítani, mivel a munkavállaló be volt jelentve, csak téves “jogviszonyra”? Segítségét előre is köszönöm!
Több azonos jogcímű letiltás egyidejűleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben kérném a segítségét. Pár hónapja egy munkavállalóval kapcsolatban érkezett egy letiltásigény: a jogcím adótartozás, a jogosult a NAV. A nettó bér 33%-át vonjuk azóta is. Most egy önkormányzat is küldött letiltásigényt, a jogcím szintén adótartozás. Mi a helyes eljárás? A) Mivel ugyanabba a kategóriába esik a két jogcím (adótartozás), de a NAV-é érkezett be előbb, ezért a NAV-os letiltást vonjuk innentől a bér 50%-áig, majd ha az kifut, akkor az önkormányzatét kezdjük el 33%-ban? Vagy B) innentől a NAV és az önkormányzat részére is 25-25% menjen? Esetleg C) a NAV-nak továbbra is 33% menjen, 17% pedig az önkormányzatnak? Esetleg egyéb eljárás a helyes? Köszönöm válaszát!
Adóamnesztia: átütemezéssel, a hátralékok egy részének elengedésével könnyítenek az adósokon Romániában Cikk
Különböző könnyítésekkel ösztönzi a román kormány az egymillió lejnél (69,1 millió forint) nagyobb adóhátralékok befizetését, az ennél kisebb hátralékoknál pedig elengedik a büntetőkamatokat, ha az adósságot november 30-áig törlesztik.