818 találat a(z) KSH cimkére
Folytatódott a lakbérek emelkedése augusztusban Cikk
Augusztusban mérséklődő ütemben folytatódott a lakbérek emelkedése: az előző hónaphoz képest országosan 0,8, Budapesten 0,3 százalékkal nőttek a kínálati bérleti díjak. Ezzel párhuzamosan a reállakbérek országosan stagnáltak, Budapesten pedig 0,4 százalékkal csökkentek – derül ki a KSH-ingatlan.com szerdán megjelent legfrissebb lakbérindexéből.
Itt vannak az adatok a júliusi átlagkeresetekről Cikk
2023 júliusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 559 100, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 385 600 forint volt. A bruttó átlagkereset 15,2, a nettó átlagkereset 15,1 százalékkal nőtt, a reálkereset pedig 2,0 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Az egy évvel korábbihoz viszonyítva az építőipari termelés volumene 3,4 százalékkal nőtt Cikk
2023 júliusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 3,4 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Az építményfőcsoportok közül az épületek építésének termelése 11,6 százalékkal nőtt, az egyéb építményeké 5,0 százalékkal csökkent. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek alapján az építőipar termelése 8,5 százalékkal nagyobb volt a júniusinál – írja honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
16,4 százalékkal nőttek átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapjához képest Cikk
2023. augusztusban a fogyasztói árak átlagosan 16,4 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és a járműüzemanyagok ára jelentős mértékben emelkedett. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,7 százalékkal nőttek, ezen belül a ruházkodási cikkek 1,6 százalékkal kevesebbe kerültek – írja honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Csökkent az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, az előző hónaphoz viszonyítva nőtt Cikk
2023 júliusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 2,5 százalékkal mérséklődött. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 2023 júniusához mérten 2,8 százalékkal nőtt – közölte honlapján a KSH.
Csökkent a kiskereskedelmi forgalom júliusban Cikk
2023 júliusában a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers adat szerint 7,7, naptárhatástól megtisztítva 7,6 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz képest – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Itt vannak a KSH legfrisebb turisztikai adatai Cikk
2023 júliusában a turisztikai szálláshelyeken (kereskedelmi, magán- és egyéb szálláshelyeken) 2,2 millió vendég 6,4 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 4,3 százalékkal magasabb, a vendégéjszakáké 1,0 százalékkal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál. A belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 8,4 százalékkal csökkent, a külföldivendég-éjszakáké 13 százalékkal emelkedett. 2023. január–júliusban a belföldi vendégek 8,1 százalékkal kevesebb, a külföldiek 13 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek el a turisztikai szálláshelyeken, mint az előző év azonos időszakában, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Visszaestek a beruházások Cikk
A beruházások volumene 2023 II. negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva 13,5 százalékkal csökkent, az előző negyedévhez képest – szezonálisan kiigazítva – 4,1 százalékkal mérséklődött. A beruházások általános visszaeséséhez a legtöbb nemzetgazdasági ág hozzájárult – közölte honlapján a KSH.
2,7 milliárd euró volt a szolgáltatás-külkereskedelmi többlet a második negyedévben Cikk
A második negyedévben a szolgáltatások euróban számított exportja 6,7, importja 0,8 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 2,7 milliárd euró volt, 451 millió euróval több a 2022. második negyedévinél, és az eddigi rekordot is kissé meghaladta – jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
KSH: júliusban az előző év azonos időszakához képest 32 ezer fővel, 4 millió 745 ezer főre nőtt a foglalkoztatottak száma Cikk
2023 júliusában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 745 ezer fő volt, 32 ezerrel több, mint egy éve – tette közzé honlapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Csökkent a születések, a halálozások és a házasságkötések száma Cikk
Az előzetes adatok szerint 2023 júliusában 7744 gyermek született, és 9240 fő halt meg. 2022 júliusához képest a születések száma 7,0, a halálozásoké 15, a házasságkötéseké pedig 29 százalékkal csökkent. A természetes népességfogyás lassult – közölte honlapján a KSH.
Júniusban csökkentek a reálkeresetek Cikk
2023 júniusában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 566 800, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 390 900 forint volt. A bruttó átlagkereset 16,0, a nettó átlagkereset 15,9 százalékkal magasabb volt, mint egy évvel korábban, közölte honlapján a KSH.
Igazi gyomros a KSH-tól: két és fél éves mélypontjára került a magyar gazdaság Cikk
2020 vége óta nem érkezett annyira gyenge GDP-adat, mint most, 2,3 százalékkal esett vissza a gazdaságunk teljesítménye április-júniusban. Az pedig, hogy zsinórban négy negyedévben is romlást mérjenek, még soha nem fordult elő, amióta 1995-ben a mostani módszertannal kezdték mérni a GDP-t – írja a hvg.hu.
Külkereskedelmi termékforgalmi adatokat közölt a KSH Cikk
2023. júniusban az export euróban számított értéke 11 százalékkal nagyobb, míg az importé 4,7 százalékkal kisebb volt az előző év azonos időszakinál. A termék-külkereskedelmi egyenleg 1,9 milliárd euróval javult. Az előző hónaphoz viszonyítva a külkereskedelmi termékforgalom szintje az exportoldalon 2,9, az importoldalon 0,2 százalékkal nőtt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
Itt vannak a friss inflációs adatok: a tojásért 30 százalékkal többet fizetünk, mint egy éve Cikk
2023. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 17,6 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit. Az elmúlt egy évben a háztartási energia és az élelmiszerek ára emelkedett a leginkább. A fogyasztói árak egy hónap alatt átlagosan 0,3 százalékkal nőttek, ezen belül viszont a ruházkodási cikkek 1,4, az élelmiszerek 0,9, a tartós fogyasztási cikkek pedig 0,5 százalékkal kevesebbe kerültek, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.