2016 találat a(z) KATA cimkére
Katamegszűnés Kérdés
Élet az új katatörvény után: milyen lehetőségekkel számolhatnak a kiesők? 1. rész Cikk
A 2022. július 12-én elfogadott új katatörvény alapvető változásokat hoz több százezer kisadózó életébe. Cikksorozatunk megvizsgálja, milyen alternatívák maradnak a katából „kiesőknek”, az első részben egy főfoglalkozású katás egyéni vállalkozó vállalkozói szja-ra való áttérése utáni többletterheket számoljuk végig egy konkrét példán keresztül.
A Fidesz álláspontja a kata szigorításáról Cikk
A kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) új szabályozásával a kormány visszatért a kiinduló ponthoz, ahhoz a szándékhoz, amiért az adónem megszületett, hogy legyen a lakosságnak szolgáltatást nyújtó, vagy termékeket értékesítő egyéni vállalkozóknak egy alacsony összegű, kevés adminisztrációval járó, észszerű adózási forma – ecsetelte Bánki Erik, a Fidesz frakcióvezető-helyettese, a gazdasági bizottság elnöke az MTI-hez eljuttatott videónyilatkozatában. Kijelentette: sok munkaadó bújtatott foglalkoztatásra használta a jogszabályi lehetőséget. Ezzel nem tettek mást, mint egy olyan adócsalást követtek el, amellyel a költségvetés számára 250-300 milliárd forintnyi kiesést okoztak.
Kata főállás Kérdés
Kilépés a katából Kérdés
Katás bt. megszüntetése Kérdés
Kata helyett átalányadó? Ennyi lesz az szja, a szocho és a tb-járulék Cikk
A kisadózás lehetőségének drasztikus beszűkülése miatt várhatóan nem kevés egyéni vállalkozó lesz, aki az átalányadózást választja. A döntés megkönnyebbítése érdekében röviden áttekintjük az e körbe tartozó vállalkozók társadalombiztosítási kötelezettségeit, amelyek a tevékenységhez kapcsolódó közterhek meghatározó részét jelentik.
Kata változása – számlázás Kérdés
Átalányadó járulékok Kérdés
Bt.-beltag a bt. végelszámolása alatt lehet-e egyéni vállalkozó Kérdés
Kata – céges számla Kérdés
Számlázás csed alatt katásként Kérdés
Kata: észszerűbb szabályozást várnak az érdekképviseletek Cikk
Az érdekképviseletek a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) egyes szabályainak észszerűbbé tételét, továbbá új adónem bevezetését, és az áfamentesség bevételi határának megemelését javasolják az MTI-nek küldött közleményeikben.