479 találat a(z) INFLÁCIÓ cimkére
Kíméletlenül drágul az élet – kiderül, miről mondanak le leghamarabb a vásárlók Cikk
A termékek házhoz szállíttatása lehet az infláció egyik első áldozata, miközben egyre többen döntenek az olcsóbb, saját márkás árucikkek mellett – derül ki az EY 18 ezer fő körében végzett nemzetközi felméréséből.
Nagyot gyengült szerdán a forint Cikk
Másfél százalékkal gyengült a forint szerdán a főbb devizákkal szemben a bankközi devizapiacon.
Továbbra is 40 éves csúcs közelében a brit infláció Cikk
Valamelyest lassult, de továbbra is a nyáron elért 40 éves csúcs közelében jár a brit infláció.
Amit a munkabér meghatározásáról és kifizetéséről tudni kell Cikk
Az alapbér megállapítása a munkaszerződés kötelező eleme. Ennek hiányában a munkaviszony érvényesen létre sem jön. Cikkünkben a leggyakoribb kérdéseket és válaszokat mutatjuk be a munkabér szabályozásával összefüggésben.
Dráguló megélhetés – előrehozott béremelés és extra juttatások egyes cégeknél Cikk
Több vállalat extra pénzügyi juttatással és előrehozott béremeléssel támogatja a munkavállalóit a növekvő megélhetési költségek fedezésében – közölték a cégek az MTI-vel.
A kormány ígérete: Magyarországon nem lesz energiahiány Cikk
Megtartották az őszi politikai időszak első kormányülését a Karmelita kolostorban – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.
Rekordmagas volt az augusztusi infláció az euróövezetben Cikk
Az euróövezetben a fogyasztói árak rekordmértékben, 9,1 százalékkal nőttek augusztusban éves összevetésben – közölte az unió statisztikai hivatala (Eurostat) szerdán előzetes adatként.
Emelkedő infláció miatt további kamatemelés várható Cikk
Az infláció további emelkedése és az elhúzódó inflációs kockázatok a szigorítási ciklus határozott folytatását teszik szükségessé – áll a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsának a keddi kamatemelést indokló, az MNB honlapján publikált közleményében.
Munkavállalók előnyben: a munkaerőhiány és a home office új korszakot hozhat? Cikk
Előbb a Covid-19 járvány, majd az orosz-ukrán háború volt az, amely alapjaiban változtatta meg a világgazdasági helyzetet. E változások – főképp a pandémia hozományaként – a munkaerőpiacot is jelentősen érintették, miközben a helyreállást követően az elmúlt hónapokban a járvány előtti trend, az egyes szektorokban jelentkező munkaerőhiány is újra jelentkezett – írja a portfolio.hu.
1982 óta nem látott ekkora áremelkedést Nagy-Britannia Cikk
Negyven év óta először tíz százalék fölé emelkedett az éves brit infláció.
Hivatalos: csaknem 60 százalékkal drágult a kenyér egy év alatt! Cikk
2022. júliusban a fogyasztói árak átlagosan 13,7 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. Az élelmiszerek és a tartós fogyasztási cikkek ára emelkedett a leginkább – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Kamatot emelt a Fed is Cikk
A piaci várakozásoknak megfelelő mértékben, 75 bázisponttal emelte az irányadó dollárkamatot szerdán az Egyesült Államok jegybankja, a Federal Reserve.
7 pontos cselekvési terv: túlélni az inflációt és megőrizni a vállalkozás stabilitását Cikk
Az infláció világszerte nyomást gyakorol a gazdaságra, és előrejelzések szerint a helyzet a közeljövőben sem fog javulni. A vállalati szektor komoly kihívások elé néz és a pandémia okozta gazdasági krízishez hasonlóan ezúttal is a túlélést és a növekedést egyszerre biztosító stratégiákat kell kidolgozniuk. Ebben segít a Grant Thornton nemzetközi üzleti- és adótanácsadó cég szakértői által összeállított 7 pontos javaslatcsomag, amely a túlélést és a növekedési lehetőségek kiaknázását szolgáló alapvető intézkedéseket foglalja össze.
A 2022-ben esedékes bérfejlesztésen felül évközi alapbéremelést hajtanak végre az Audi Hungariánál Cikk
Kilencszázalékos évközi alapbéremelést hajtanak végre az Audi Hungariánál, az intézkedésről pénteken állapodott meg a munkáltató a munkavállalói oldallal – közölte a győri cég sajtóosztálya az MTI-vel.
Az EKB 50 bázisponttal emelte az irányadó eurókamatot Cikk
Az Európai Központi Bank (EKB) Kormányzótanácsa 50 bázisponttal megemelte mindhárom irányadó kamatlábát, valamint jóváhagyta az új transzmisszióvédelmi eszközt (TPI). A lépések célja, hogy az infláció középtávon biztosan visszatérjen a 2 százalékos céljához.