186 találat a(z) GDP cimkére
A vártnál nagyobb mértékben nőtt a magyar gazdaság Cikk
A második negyedévben 6,5 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék (GDP) az előző év azonos időszakához viszonyítva. Az előző negyedévhez képest 1,1 százalékkal nőtt a gazdaság teljesítménye. Az első fél évben a gazdaság teljesítménye 7,3 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában – jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
11 százalék fölé emelte idei inflációs prognózisát az MNB Cikk
A jegybank 11,0-12,6 százalék közé emelte idei inflációs prognózisát legfrissebb inflációs jelentésében az előző, márciusi jelentésben várt 7,5-9,8 százalékról. Emellett 2,5-4,5 százalékról 4,5-5,5 százalékra emelte az idei GDP-várakozását – tette közzé az MTI.
Nyolc százalék felett a gazdasági növekedés Cikk
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adatok szerint 8,2, a naptárhatással kiigazított, valamint az egyéb rendkívüli és egyedi hatásoktól megtisztított, kiegyensúlyozott adatok alapján egyaránt 8 százalékkal nőtt az első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva - jelentette kedden első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Gazdasági összeomlás Ukrajnában: 45 százalékkal csökkenhet az ország GDP-je idén Cikk
Ukrajna bruttó hazai terméke (GDP) 45,1 százalékkal csökkenhet az idén, jövőre pedig csupán 2,1 százalékkal nőhet – áll a Világbank jelentésében, amelyben az Ukrajna elleni orosz háború és annak várható következményeit összegzi. Oroszország GDP-je is eshet, a Világbank szerint 11,2 százalékkal.
100 bázispontos kamatemelésre számítanak az elemzők Cikk
Kamatdöntő ülést tart kedden az MNB Monetáris Tanácsa, mely nagyon nehéz helyzetben van, hiszen a megfelelő monetáris kondíciók mellett friss GDP- és inflációs prognózist is közzé kell tennie. Ebbe pedig már bele kell kalkulálnia az orosz-ukrán háború hatásait is, melyeket egyelőre az elemzők is csak nagyon óvatosan mernek megbecsülni – írja a Portfolio.hu, amely szerint rég nem látott nagy kamatemelés jöhet.
GDP-növekedés: frissítette becslését a KSH, ennyivel gyarapodott a magyar gazdaság Cikk
A tavalyi negyedik negyedévben 7,1 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. A negyedik negyedévi növekedéshez a szolgáltatások 4,6, az építőipar 1,2, az ipar 0,4 százalékponttal járult hozzá – jelentette szerdán második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A második becslés 0,1 százalékponttal kisebb növekedést jelez az elsőnél.
Rekord mértékben erősödött 2021-ben a magyar gazdaság Cikk
Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) 2021-ben 7,1 százalékkal növekedett az előző évihez viszonyítva, és 2019-hez mérten is 2,1 százalékkal nőtt – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
6,1 százalékkal nőtt a gazdaság teljesítménye Cikk
A bruttó hazai termék volumene Magyarországon 2021 III. negyedévében 6,1 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint a gazdaság teljesítménye az előző negyedévhez mérten 0,7, az előző év azonos időszakához képest 6,1 százalékkal emelkedett. 2021 I–III. negyedévében a gazdaság teljesítménye 7,1 százalékkal (a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 6,8 százalékkal) meghaladta az előző év azonos időszaki szintet, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) gyorstájékoztatójában.
KSH: itt a friss adat, ennyivel nőtt a GDP a harmadik negyedévben Cikk
A harmadik negyedévben Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers és a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint is 6,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az EBRD és londoni elemzők véleménye a térség jövőbeli kilátásairól Cikk
Az európai feltörekvő térség gazdaságai, köztük Magyarország az eddig vártnál valószínűleg jóval gyorsabb ütemben lábalnak ki a koronavírus-járvány sokkjából – áll az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön Londonban ismertetett friss előrejelzésében. Az EBRD várakozása szerint a magyar gazdaság növekedési üteme az idén megközelíti a 8 százalékot.
Kutatás: látványosan növelte a magyar GDP-t a követeléskezelés Cikk
Több mint 1 százalékkal növelte a magyar GDP-t a követeléskezelési szektor, derült ki az Intrum, Európa és Magyarország piacvezető követeléskezelőjének a kutatásából. Az ágazat a gazdaság több szektora, köztük az export és a bankszektor jobb teljesítményéhez is hozzájárult, és a követeléskezelő cégek több mint 100 milliárd forinttal járultak hozzá a költségvetéshez.
Nyugdíjprémium, egyszeri juttatás 2021-ben: ki jogosult rá, jár-e duplán? Cikk
Mennyi lesz a nyugdíjprémium, ki jogosult rá? Többféle nyugellátás esetén többszöröződik-e ez az egyszeri juttatás? Összefoglaltuk a minap megjelent 568/2021. kormányrendelet részleteit.
Kiemelkedő nyugdíjprémium – de mit is jelent ez? Cikk
Az utóbbi hetekben nagy port kavart, hogy a rendkívül erős gazdasági növekedés okán 2021 őszén rekordösszegű, akár 80 000 forintra rúgó nyugdíjprémiumot kaphatnak az idősek. Ennek apropóján a Bankmonitor.hu körbejárta, mit érdemes tudni a nyugdíjprémiumról, illetve azt is megvizsgálták, van-e reális esély arra, hogy a nyugdíjprémium révén érdemben, fenntarthatóan javuljon az idősek anyagi helyzete.
GDP-növekedés: várakozáson felül teljesít a magyar gazdaság Cikk
A második negyedévben Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) a nyers adat szerint 17,9 százalékkal, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint 17,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit – jelentette ma első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A 2019. második negyedévinél 2,2 százalékkal volt nagyobb a GDP a nyers adatok szerint. A koronavírus-járvány az adatok megbízhatóságát is befolyásolja, amelyek befolyásolhatják a későbbi revíziók mértékét – tette hozzá a KSH.
Munkaerőhiány és bérverseny: erre számítanak az elemzők Cikk
A második félévben visszatér a másfél évvel ezelőtti munkaerőhiányos és erőteljes bérnövekedéssel járó munkaerőpiaci környezet, ami kedvezően hat a fogyasztásra és a GDP-növekedésre, de egyben az infláció emelkedésének kockázatát is erősíti – ezt a következtetést vonták le a legfrissebb statisztikai adatokból az MTI-nek nyilatkozó elemzők.