342 találat a(z) EKÁER cimkére
Ekáer-bejelentési kötelezettséggel kapcsolatban Kérdés
Budapesten rendezendő szakkiállításra EU más tagállamából érkezik gép, berendezés (nem kockázatos termék) útdíjköteles járművel (3,5 To), mely a HUF 5 milliót, vagy a 2500 kilogrammot meghaladja. A gépek az EU más tagállamában székhellyel rendelkező külföldi cég megbízásából ugyanezen cégnek mint címzettnek érkeznek a Budapesti kiállítás területére. Van ekáer-bejelentési kötelezettség? Ki a bejelentésre kötelezett? Amennyiben a külföldi cég a kiállításon bemutatott gépet a kiállítás területéről értékesíti és a kiállítás területéről magyar ügyfél részére kerül továbbszállításra a gép (amely az érték,vagy súlyhatárt meghaladja és nem kockázatos termék), akkor: Van EKAER bejelentési kötelezettség ? Ki a bejelentésre kötelezett?
Ekaer és biztosíték Kérdés
Tisztelt Szakértő! Zöldség-gyümölcs kis- és nagykereskedelemmel foglalkozó kft., ha külföldről hoz be árut és valamelyik nagypiacon értékesíti B Kft.-nek, ha a termék értéke 1 millió forint felett van vagy 500 kilogrammot meghaladja az értékesített termékek súlya, ekáer számot kell kérnie? Vagy a vevőnek kell? Ő mint eladó azt sem tudja, hogy mivel szállítja tőle azt el, viszont mint első belföldi termékértékesítés ekáerköteles. Ezek alapján nagyon sok lesz a biztosítékadási kötelezettsége, ha az eladónak kell lejelentenie. Köszönöm válaszát.
Megjelent a márciusi VálaszAdó Cikk
Hamar munka ritkán jó, a kapkodás nem szokott míves produktumokat szülni. Sajnálatosan ez a szerencsétlenség kísérte a NAV csodafegyverének kikiáltott elektronikus áruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) eddigi útját.
Feladó az ekáerben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi értékesítésről szeretnék ekáerszámot kapni. A telephelyek mind önálló külön cégek. "A" telephelyről felveszik az árut és elviszik "D" telephelyre, de, "A"- "B"-nek számláz, B meg C-nek, C meg D-nek. Jelen esetben mi vagyunk "C " és a felületen mi jelenünk meg feladóként automatikusan. Holott az elkészített bizonylatok szerint nem mi vagyunk az első forgalomba hozók, az első címzett B. Azt sem értem egyébként, hogy április 1-jétől miért a fuvarszervezés dönti el a szám igénylést. A feladó árujáról van szó, miért nem ő képezi kizárólagosán az ekáer számot. Segítségét nagyon köszönöm.
Üzemzavar volt az ekáerben Cikk
Ismét elérhető az ekáer, amely kedd este néhány órán keresztül nem működött - derül ki a Nemzeti Adó- és VámhivaIsmét elérhető az ekáer-rendszer, amely kedd este néhány órán keresztül nem működött - derül ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján kedd éjszaka közzétett rendkívüli közleményből.
Ekáer, kockázatos termék Kérdés
Hasonló cimmel,csak kérdőjellel van egy megválaszolatlan kérdésem. A rendelet megjelenése után sem tiszta számomra, hogy ha a kockázatos és nem kockázatos kategóriák értékhatárait összevonták, akkor a két kategóriát is? Az eddig egyéb kockázatos termékek is kockázatosnak számitanak, és biztositékot is fizetni kell? Például használtruha-szállitás nem útdijköteles gépjármüvel. Amikor a rakomány egy részét konkrét vevőnek szállitjuk, a többi részét pedig megpróbáljuk eladni hasonló cégeknek. Ami vagy sikrül,vagy nem. A konrét vevőnek szállitandó termékre kérek számot, ha eléri az értékhatárokat. De a többivel mi a teendő? Sőt a gépkocsin még textilhulladék (úgynevezett géprongy) is van ,ami forditott áfás. Az melyik kategórába tartozik? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.
Ekáer-biztosítékadási kötelezettség Kérdés
Társaságunk a nemzetgazdasági miniszter 5/2015 (II.27.) NGM rendelet alapján az általa értékesített termékek vonatkozásában ekáerszám igénylésre kötelezett. A rendelet 16. §-ában foglaltak alapján kockázati biztosíték fizetésére is kötelezettek vagyunk. Kérdésünk a rendelet 16. § (8) bekezdés b) pontjában foglaltakkal kapcsolatos, amely szerint mentesül a biztosítékadási kötelezettség alól az az adózó, aki legalább két éve működik és szerepel az állami adó- és vámhatóság által vezetett köztartozásmentes adózói adatbázisban, valamint a 11. § és a 13. § szerinti bejelentés időpontjában nem áll adószám felfüggesztés hatálya alatt. Társaságunk szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban, kérdésünk a legalább két éve tartó működéssel kapcsolatos. Társaságunk 2013. november hónapban alakult, viszont átalakulással jött létre egy másik társaságból történő kiválás útján. A társaságunk jogelődje már több mint 10 éve működik. Ebben az esetben társaságunk mentesülhet-e a biztosítékadási kötelezettség alól?
Ekáermentesség Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésem lenne: Ügyfelem zöldségek fuvarozásával foglalkozik. Valahol olvasta, hogy lehet a NAV-tól mentességet kérni az alábbi indokok alapján: – saját árut fuvaroz (nem bérfuvarozó) – saját terméket fuvaroz – 20 kilométeren belülre szállít Ezek alapján lehet mentességet kérni? Ha igen, akkor milyen nyomtatványon? Ezt ügyfélkapun keresztül be lehet adni? Vagy papíralapon kell kérelmezni? Köszönöm szépen a segítségüket!
Szigorítások és könnyítések az ekáerben. Itt vannak a részletek! Cikk
2015. február 27-én, pénteken este kihirdették az új ekáer szabályokat, melynek eredményeként március 1-jén vasárnap lejárt az ekáer próbaüzeme, és beindult az éles rendszer. Az új szabályok változást hoznak a mentességek kiterjesztésén túl a bejelentésre kötelezettek személyében és a bejelentendő adatok körében is – írja a LeitnerLeitner adózásról érthetően című blogjában Jancsa-Pék Judit.
Ekáer: megjelent a rendelet Cikk
Az utolsó előtti pillanatban jelent meg a nemzetgazdasági miniszter rendelete az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) működéséről.
Az ekáer még nem alkalmas az éles üzemre, állítja a szakmai szövetség Cikk
A Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) üdvözli az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) újrahangolását, de azt még nem tartja alkalmasnak az éles üzemre, ezért a tesztidőszak meghosszítását és a rendszer módosítását kezdeményezi - közölte a szervezet szerdán.
Ekáer-fogalmak, amelyekkel muszáj tisztában lenni Cikk
Ki a címzett, ki a fuvarozással érintett az elektronikus áruforgalmi ellenőrző rendszer (ekáer) fogalmai szerint? Láncügyletben kinek kell ekáerszámot kérnie? Megmutatjuk, miket kell vizsgálniuk az adózóknak.
Ekáer – fuvareszköz azonos az áruval Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérjük szíves válaszát az ekáer alkalmazásával kapcsolatban, ha a vállalkozás használt gépjárművek forgalmazásával foglalkozik. Más EU-s tagállamból beszerzést is megvalósít ,és értékesít is más EU-s tagállamba. Ezeknek a gépjárműveknek – tehát itt áruknak – a szállítása „saját lábon” történik mindkét irányba. Ilyen esetben hogyan értelmezhető, illetve választható szét a szállító jármű és az áru fogalma, hiszen a törvény szövege úgy kezdődik, hogy „Útdíjköteles gépjárművel végzett közúti fuvarozással”? Mivel ebben az esetben, ha helyesen értelmezzük, akkor a szállító jármű azonos az áruval, és így nem tudjuk eldönteni, hogy melyikre vonatkozó paramétereket kell alkalmazni az ekáer-kötelezettségünk megállapításánál. Válaszát tisztelettel köszönjük.
Máris módosították az ekáer törvényi előírásait Cikk
Február 1-je helyett március 11-étől kell első alkalommal kockázati biztosítékot nyújtani az erre kötelezett, kockázatos termékeket fuvarozó vállalkozásoknak - döntött a parlament pénteken azzal, hogy elfogadta az adózás rendjéről szóló törvénynek az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszerrel (ekáer) összefüggő módosítását.
Ekáer: itt van az új szabályok tervezete! Cikk
Közzétette honlapján az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) működéséről szóló miniszteri rendelet tervezetét a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).