5 találat a(z) 14 százalékos eho cimkére
Egyéni vállalkozó ehofizetési kötelezettsége 2016-ban Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Az szja törvény szerint adózó egyéni vállalkozónak van-e 14 százalékos ehofizetési kötelezettsége a 2015-ben adózott vállalkozói jövedelme után? A NAV ide vonatkozó füzetében azt írja, kell fizetni, de a tb törvényben nem találtam ráutaló írást. Köszönöm a válaszát. Üdvözlettel Hatházi Katalin
Bérbe adja ingatlanát? Pórul járhat, ha így saccolja meg a költségeit Cikk
Magánszemély ingatlanát bérbe adja, tételes költségelszámolást választott, meghatározott bevétel esetén mikor keletkezik egészségügyi hozzájárulás (eho) fizetési kötelezettsége? – érdeklődött kérdésében olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Béren kívüli juttatások: év eleji fejtörő a munkáltatóknak Cikk
Minden év elején komoly fejtörést okoz a munkáltatóknak, hogy a rendelkezésre álló forrásaikból milyen módon támogassák munkavállalóikat. Ennek segítése érdekében cikkünkben áttekintjük és konkrét példákon is bemutatjuk, hogy a munkáltatók milyen béren kívüli juttatásokat adhatnak munkavállalóiknak 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás fizetése mellett.
Osztalékelőleg Kérdés
A kifizetett osztalékelőlegre szükséges-e levonni a 14 százalékos ehót? Az szja-törvény 66. § alapján esetleg nem minősül osztaléknak az előleg? Ha nem minősül előlegnek, és nem kell ehót levonni, ezt következő év májusi 08-as bevallásba teszem? Köszönöm a segítségüket.
Kétszer is gondoljuk meg, alkalmazzuk-e bérbeadásnál a 78 százalékos szabályt Szakértői Kommentár
A magánszemély 14 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást köteles fizetni az adóévben megszerzett, ingatlan-bérbeadásból származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetében a teljes jövedelem után. E kötelezettsége mindaddig fennáll, míg az adóévben a magánszemély biztosítási jogviszonyában megfizetett 6 (2012-től már 7) százalék mértékű egészségbiztosítási járulék összege a tárgyévben el nem éri a 450 ezer forintot.