60 találat a(z) üzletrész eladása cimkére

Kft. üzletrész-eladása Kérdés

Kétszemélyes kft. átalakul egyszemélyessé. Kérdésem, hogy az üzletrész eladása hogyan adózik, illetve a kilépő tag kft. felé történő tartozásával összevezethető-e az eladásból származó bevétel?

Üzletrész eladása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy több éve működő, a tavalyi évben katássá vált bt.-nek egy üzletrésze van egy kft.-ben. Ezt az üzletrészt most a kft. megvásárolná névértéken vagy annál magasabb áron. Kérdésem, hogy ezen üzletrész-eladásból származó bevétel –mivel ez nem számlázandó, nem árbevétel – beszámít-e a bt.-nél a katatörvény által meghatározott 6 milliós bevételbe? És hogyan adózik, ha esetleg a névértéknél magasabb áron adja el az üzletrészét? Köszönettel: Réti Istvánné

Üzletrész eladása – utólag adott engedmény II. Kérdés

Köszönöm a 06. 26-án adott válaszát. A kérdésemet szeretném kiegészíteni azzal, hogy a vásárló magánszemély. Ez az utólag adott engedmény elengedett követelésnek minősül? Ebben az esetben keletkezik szja- és ehofizetési kötelezettség? Köszönettel: Kiss Mónika

Tag kilépése Kérdés

Ügyfelem (kft.) két tulajdonosa közül az egyik kiválna a cégből, a jövőre vonatkozóan más elképzelései vannak, mint üzlettársának. A gondom az, hogy az új Ptk. csak bizonyos esetekben ad lehetőséget a tag kiválására. Esetünkben az üzletrész eladása, illetve saját üzletrész vásárlása nem lehetséges, ugyanis az üzletrész értéke többszáz millió forint, ami pénzben jelenleg a kft.-nél rendelkezésre állna (egy nagyértékű ingatlant adott el a társaság). Osztalékfizetésről nem lehet dönteni, ugyanis a másik fél (üzlettárs) a rá eső hányadot a cégben szeretné hagyni, nem szeretné azt a jövőben sem osztalékként kivenni. Milyen megoldást javasolnak a fenti esetre? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel CsK

Kft.-üzletrész eladásának adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kft. egyik tagja eladja az üzletrészét a másik tulajdonosnak. Az eladott törzstőke értéke 2 millió forint, amelyet 3 millió forint értéken értékesít. Eladáskor van-e bevallási kötelezettsége a társaságnak, vagy csak az ügyletben résztvevő magánszemélyeknek kell a 2014. évi szja-bevallásukban erről az üzletrészeladás/-vételről bevallást készíteniük? A magánszemélyek közül mikor, és kinek keletkezik adókötelezettsége, és melyik adónemekben (szja, eho, illeték)? Az a magánszemély, aki eladja az üzletrészét, a 2014. évi 1453-as bevallásában fogja bevallani a jövedelmét, és megfizeti a 16 százalék szja-t, valamint a 14 százalék ehót. Melyik összeg után fizet: a bekerülési, a kapott érték vagy a különbözet után? A 1453-as bevallás mely soraiba kell beírni? Illetéket kell-e fizetni? A másik magánszemélynek, aki megvásárolja az üzletrészt, keletkezik-e bevallási kötelezettsége? Előre is köszönöm a válaszát. Tisztelettel.

Üzletrészeladás Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Egy belföldi kft.-nek négy tulajdonosa van. Az egyik tulajdonos eladja az üzletrészét a többi háromnak. Az egyik kérdésem az, hogy üzletrész magánszemélyek közötti adásvételénél felmerül-e az illetékkötelezettség? Ha igen, mi az illeték alapja és mértéke? A másik kérdésem az lenne, hogy a magánszemélynél az üzletrész-értékesítésből származó bevétel a piaci érték (eladó üzletrésze/jegyzett tőke szorozva a saját tőkével) vagy a tényleges eladási érték? Az üzletrészt eladó magánszemélynek meg kell fizetni az szja-t a piaci érték és a tényleges eladási érték közötti összegre is, ha a piaci érték a nagyobb? A segítséget előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kukla Lászlóné

Üzletrész-vásárlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy, ha A Kft. megvásárolja B Kft. tulajdonjogát, akkor A Kft., mint tag, üzletrésznek lekönyveli a 115 f.számra a vásárlás tényét, ha jól gondolom, és kell elszámolnia értékcsökkenést? Köszönöm.

Pótbefizetés Kérdés

http://adozona.hu/kerdesek/2014_4_15_Potbefizetes_ons Fenti kérdésre adott válasznál a konklúzió az, hogy üzletrésztulajdonos-váltásnál, az új tulajdonos részére az előző tag által fizetett pótbefizetés visszafizetése egyéb bevételnek minősül. Ha az üzletrész adásvételekor erre kitértek, és a megfizetett vételár az üzletrészen kívül ezt is tartalmazta, akkor is egyéb bevételnek minősül? Mit kell kikötni egy üzletrész-adásvételi szerződésben erre vonatkozólag, hogy ne legyen extra adófizetési kötelezettség? Egy másik pótbefizetésre vonatkozó kérdés: ha üzletrész-adásvételkor abban állapodnak meg a felek, hogy a korábbi tulajdonos részére visszafizetik a pótbefizetést a következő években, akkor a kifizetés adózási szempontból minek minősül? Üdvözlettel: NG

Kft. tag üzletrészének kifizetése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni: Egy kft. 3 060 e forint törzstőkével, és 36 000 e forint saját tőkével, továbbá 5 taggal rendelkezik. Az egyik tag, aki a törzstőkéből 1 400 e forintot tudhat magáénak, ki akar a társaságból lépni. Az ügyvezető megegyezett vele, hogy az üzletrészét nettó 16 000 e forintért visszavásárolja tőle a kft. Sajnos a bennmaradó tagok nem rendelkeznek annyi pénzzel, hogy ők vegyék meg a kilépő üzletrészét. Tekintettel arra, hogy a törzstőke minimum összege 3000 e Ft, a többi tag kiegészítheti a törzstőkét névértéken, azaz befizethet 1400 e Ft-ot (egymás között arányosan megosztva a befizetést), vagy ez a tranzakció üzletrész-vásárlásnak minősül, amit piaci értéken kell teljesíteni? Azaz a piaci érték alatt (névértéken) történő vásárlás miatt a magánszemélyeknek keletkezik jövedelme? Mi a módja annak, hogy a kilépő tag miatti törzstőke-csökkenés kiegészítése megtörténhessen, és “ne fájjon” annyira? A segítséget előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kukla Lászlóné

Tudja, mennyit ér a cége, üzletrésze? Vagyonértékelési 1x1 Cikk

Az új Ptk. életbe lépésével a figyelem középpontjába került a kft.-k jegyzett tőkéje. Ha a tulajdonosok nem tudják/nem akarják azt 3 millió forintra felemelni, előfordulhat, hogy a cég megszüntetése vagy átalakulása helyett inkább üzletrészük eladása mellett döntenek. Bemutatjuk, hogyan kell kiszámolni az üzletrész értékét.

Üzletrész-értékesítés Kérdés

Egy kft.-nek 2 tulajdonosa van, a cég jegyzett tőkéje 500 ezer forint, saját tőkéje 3 millió 650 ezer forint. Az egyik tulajdonos el akarja adni az üzletrészét, mert ki akar szállni a cégből. A saját üzletrésze 250 ezer forint névértéken, és ezen az értéken is akarja eladni. Kérdésem, hogy ha a másik tulajdonosnak adja el az üzletrészt, akkor van-e valakinek valamilyen adófizetési kötelezettsége, vagy ha egy teljesen kívülálló magánszemélynek adja el az üzletrészét, akkor van-e valakinek valamilyen adófizetési kötelezettsége?

Üzletrész-eladás kft.-ben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, tiltja-e valamilyen jogszabály, hogy a kft.-ben a tulajdonosok névértéken értékesítsék üzletrészüket? Tudomásom szerint nem, és ilyenkor nem keletkezik szja-fizetési kötelezettség. Bevallási kötelezettség ettől függetlenül fennáll? Ha magasabb az eladási ár a névértéknél, akkor milyen mértékű szja terheli a különbözetet? Kapcsolódik fizetendő eho a különbözethez? Ha igen, milyen mértékű?

Üzletrész eladás-vásárlás Kérdés

"A" Kft.-nek 5 millió forintos üzletrésze van "B" Kft.-ben. "A" Kft. ezt az 5 millió forint névértékű üzletrészét eladja 2,5 milió millió forintért egy magánszemélynek, aki egyébként az "A" Kft. egyik tulajdonosa."B" Kft. tulajdonosa elővásárlási jogáról írásban lemond. Mi a teendő "A" és "B" Kft.-nél?

Üzletrész-eladás Kérdés

Egy kft.-nek három magánszemély tagja van. 40-40-20 százalékos mértékben tulajdonosok. Betegség miatt az egyik 40 százalékos részesedéssel rendelkező tulajdonos tag el szeretné adni az üzletrészét a két másik tulajdonosnak. Kérdésem, hogy névértéken eladhatja-e (bár az üzletrész a névértéknél jóval többet ér), beleköthet-e ebbe az adóhatóság? Az árfolyamnyereség után (ha van) 16 százalék szja-t és 14 százalék ehót kell fizetnie a magánszemélynek. A tranzakció után a maradó két tag részesedése ugyanannyi - 50-50 százalék - lesz. Más adóvonzattal kell-e még számolni? Üdvözlettel, várom válaszát.

Szja - üzletrész eladása és árfolyam Kérdés

Tisztelt szakértő!Az alábbi kérdésben kérném a segítségét.Magánszemély üzletrészét eladta 2012-ben. Befektetés értéke amivel beszállt az üzletrészbe 3.880e Ft, Viszont az eládás összegét az alábbiak szerint fizették ki neki. 2012.októberében x(még nem kaptam meg a pontos összeget) összegű EUR pénzt utaltak át neki, majd 2012. decemberében részvényeket kapott.(ezen részvényeket eladta svéd pénznemben 2013 februárban) és még az üzletrész eladásból lesz bevétele, de az már 2013 vagy későbbi időpontban.A kérdésem az alábbi, 2012-ben miről kell adatot szolgáltatni az SZJA bevallásban, melyik sorban kell ezt szerepeltetni, hogyan és milyen árfolyamon kell ezt számolni? és mit kell fizetnie a magánszemélynek (SZJA és EHO?) Illetve a későbbi részlet az melyik év bevétele és mikor kell vallani?(gondolom amikor átutalják neki)Illetve a bevallástól függetlenül kérdezném, hogy a 2013-ben eladott részvény után mikor kell megfizetni az adót és milyen adót?Nagyon köszönöm a segítséget, eléggé sürget az idő, mert nemsokára itt a határidő. Segítséget előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink