64 találat a(z) éves beszámoló cimkére

Éves beszámolókészítési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy ha egy kft. (mikrovállalkozás, 10 millió forint árbevétellel, 3 fő létszámmal, 11 millió forint mérlegfőösszeggel) 97 százalékos tulajdonrészt szerez egy másik kft.-ben (szintén mikro, alkalmazott nincs, bevétele, mérlegfőösszege 2 millió forint alatti), akkor ilyen esetben az "anyavállalat" éves beszámolót köteles-e készíteni? Könyvvizsgálati kötelezettség keletkezik-e? Köszönöm.

Kiva évközbeni áttérése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem ez év február elsejével áttérne a kiva adózás alá. Úgy értelmezem, hogy a kiva adóalanyiság önálló üzleti évnek minősül. A 18. januári időszakra '71-es bevallást készítek, május végéig beküldöm...Februártól decemberig pedig kiva szerint adózik, negyedévente adóelőlegek fizetünk, és majd éves bevallást adok be. A konkrét kérdésem a beszámolóra vonatkozik, hogy abban mi a helyes eljárás? Januártól decemberig csinálok teljes éveset, vagy azt is meg kell bontanom? Köszönöm válaszát.

Éves beszámoló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., amely a számviteli törvény szerinti mutatók alapján egyszerűsített éves beszámolóra kötelezett. Viszont egy másik cégben (bt.-ben) 99 százalékos tulajdoni hányada van, ami egy mikrovállalkozás. Emiatt a kft. anyavállalatnak minősül és éves beszámoló készítésére kötelezett? Köszönöm.

Társasházi számvitel és beszámoló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi linken olvasható "Társasház, lakásszövetkezet számvitele: figyeljen a változásokra!" merült fel kérdésem. http://adozona.hu/szamvitel/Tarsashaz_lakasszovetkezet_konyvvezetese_be_4WAJW0 Egy 90 lakásos társasház működését és gazdálkodását egy 3 tagú intézőbizottság biztosítja. Bevételei csak a közös költség és a szabad közös tulajdonú helyiségek bérbeadása. Erről szabályos számla készül (fizetendő összeg=bérleti díj-15% szja). A bérbeadás jövedelméből éves bevallás készül. Könyvelését egy könyvelőiroda (kettős könyvvitellel), számvizsgáló-bizottsági tevékenységet független vállalkozás végzi. A társasház az éves beszámolóját egyedi formában, részletesen, a lakók legjobb megértése érdekében készíti. Kell-e a társasháznak számviteli szabályok szerinti éves beszámolót is készíteni, és közzétenni? Az IB elnöknek van ügyfélkapus regisztrációja. Ha az egyéni vállalkozóknak nem kell cégkapu regisztráció, jól gondolom, hogy az ilyen működésű társasházaknak sem kell? Ha a társasház működését egy erre alakult, közös képviseletet ellátó cég (kft., bt. stb.) biztosítja, nyilván saját magára kell az ügyfélkapu, de a társasház ekkor is kivétel lehet? Köszönettel: Ágnes

Osztalék utáni adót kiváltó adó könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katára való áttéréskor az osztalék utáni adót kiváltó adót az éves beszámolóban hol kell szerepeltetni (egyáltalán kell-e)? Köszönettel.

Egyszerűsített vagy éves beszámoló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a véleményét kérni az alábbi témában. Egy 45 millió forintos árbevétellel és 30 millió forintos mérlegfőösszeggel rendelkező négyfős kft.-nek kötelező-e éves beszámolót készítenie, ha anyavállalatként működik? A könyvelők és könyvvizsgálók között vitát képez, hogy szükséges-e az éves beszámoló elkészítése.

Szochokedvezmény utólagos érvényesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cégnél (ahol kb. 50 fő alkalmazott van) eddig nem érvényesítettek szochokedvezményt. Hogyan tehetik meg ezt utólag, mennyi időre visszamenőleg, a gyakorlatban mi a konkrét teendő? Az éves beszámolót is érinti? Válaszát előre is köszönöm!

Közhasznú nonprofit kft. beszámolója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy közhasznú nonprofit kft. milyen beszámoló készítésére kötelezett? A kft. a mutatóértékek alapján egyszerűsített éves beszámolót készíthet, de nem egyértelmű számomra, hogy a Pk.142. szerinti formában kell elkészítenie, az eredménykimutatást külön az alaptevékenységre, külön a vállalkozási tevékenységre ki kell mutatnia? Közhasznúsági mellékletet kell készítenie, közzé kell tennie? Válaszát előre is köszönöm!

Közhasznú nonprofit kft. beszámolója Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni abban, hogy közhasznú nonprofit kft. milyen beszámoló készítésére kötelezett? A kft. a mutatóértékek alapján egyszerűsített éves beszámolót készíthet, de nem egyértelmű számomra, hogy a Pk.142. szerinti formában kell elkészítenie, az eredménykimutatást külön az alaptevékenységre, külön a vállalkozási tevékenységre ki kell mutatnia? Válaszát előre is köszönöm!

Holding leányvállalatok könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk kft.-ként működik (nem leányvállalat), jelenleg holdinggá alakul át, aminek a keretein belül több, a cégcsoportba tartozó külföldi cég kerül be hozzánk apportként 100%-os tulajdonban mint leányvállalat. Az a kérdésem, hogy kötelező a bejegyzéstől kezdve ezeknek a leányvállalatoknak a tranzakcióit is vezetni a mi könyveinkben havonta? A 2000. évi C. törvényben foglalt ide vonatkozó értékeket nem érjük el. A 117. § (1) bekezdése szerint az anyavállalatnak nem kell az üzleti évről összevont (konszolidált) éves beszámolót készítenie, ha az üzleti évet megelőző két – egymást követő – üzleti évben a mérleg fordulónapján a következő három mutatóérték közül bármelyik kettő nem haladja meg az alábbi határértéket: a) a mérlegfőösszeg a 6000 millió forintot, b) az éves nettó árbevétel a 12 000 millió forintot, c) az üzleti évben átlagosan foglalkoztatottak száma a 250 főt. Előre is köszönöm a segítségüket.

Éves beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben kettő ügyvezető van, együttes aláírással. A többségi tulajdonos ügyvezetője aláírja, és elfogadja a beszámolót, a kisebbségi tulajdonos ügyvezetője nem írja alá, a taggyűlésen sem fogadja el. Milyen megoldás van a könyvelő részére a beszámoló letétbe helyezésére, valamint a 1529-es bevallás benyújtására? Válaszát előre is megköszönöm.

Éves beszámoló elfogadása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen kedves állást foglalni abban a kérdésben, hogy mi olyankor a helyzet, ha egy cégnek két tagja van 50-50 százalékos szavazati aránnyal és az egyik tag (aki nem az ügyvezető) nem fogadja el a beszámolót. Ilyenkor a beszámoló beadása elméletileg nem lehetséges, hiszen csak elfogadott beszámoló tehető közzé. Ugyanakkor az ügyvezető felelőssége gondoskodni a beszámoló közzétételéről. Mi a megoldása ennek a helyzetnek, ha a beszámoló elfogadását megtagadó tag a rossz viszony következtében minden beszámoló elfogadásától elzárkózik? Válaszát köszönöm.

Osztalék jóváhagyása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2016. 02. 15-én elfogadásra kerülő éves beszámoló jóváhagyásakor a tagok osztalékfizetésről is döntenek. A kérdésem az, hogy a jóváhagyott beszámolóban elfogadott osztalékot a 2015. évre, a régi szabályoknak megfelelően, vagy a 2016. évre, az eredménytartalék terhére kell majd a könyvelésben szerepeltetni? Köszönettel.

Éves beszámoló aláírásának helyszíne Kérdés

A kérdéses magyar cégeknek csak német ügyvezetői vannak. Hogy ne kelljen Magyarországra utazni egy aláírás miatt, ezért merült föl a kérdés, hogy befolyásol-e valamit, hogy nem egy magyarországi helységben írják alá a beszámolót, vagy nem a székhely városában, hanem egy német városban. A magyar cégek Magyarországon adóznak, itt adóalanyok. A külföldi ügyvezetők nem töltenek itt 180 napot egy évben. Ha jól értem a válaszát, kérdezzük meg a német adószakértő kollégánkat, hogy nem látnak-e német adókockázatot. De mi a helyzet Magyarországon? Kifogásolhatja-e bárki az éves beszámolót, ha nem Magyarországon írták alá?

IFRS: kinek lesz kötelező alkalmazni, ki választhatja, és ki nem? Cikk

Az IFRS rendszere a világon széles körben alkalmazott számviteli szabályozási rendszer, amely jellemzően pénzügyi szemléletű, és főleg a befektetők számára lényeges információkat szolgáltat. Cikkünkben részletezzük, kiknek lesz kötelező alkalmazni az IFRS-t, kik választhatják, illetve kik nem választhatják azt egyedi beszámolóiknál.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 December
H K Sze Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink