24 találat a(z) átsorolás cimkére

Szántó ingatlanvásárlási illetéke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szántó művelési ágban lévő terület vásárlása utáni illeték kapcsán szeretnék kérdezni. Megvettem a területet, ki is jött rá az illeték. Regisztrációs számmal rendelkező földműves vagyok, magam művelem a földet, és nem is szándékozom 5 éven belül értékesíteni a területet, tehát az illetékmentességgel tudnék élni. Jár-e az illetékmentesség, ha tőlem függetlenül, a helyi építési szabályzat alapján 5 éven belül a területet kiveszik szántó művelési ág alól, illetve keretövezetmódosítás megy végbe a területen (például átsorolják lakóövezetté, erdővé stb.)? Üdvözlettel: Sz. Gábor

Haladékot kaphatnának a zártkertek az átsorolásra Cikk

A tulajdonos egy frissen benyújtott törvényjavaslat szerint 2016. december 31. helyett 2017. december 31-éig kérheti, hogy zártkertként nyilvántartott ingatlanát művelés alól kivett területté sorolják át.

A mozgóbérek is nőnek az egészségügyben, de 11 ezer dolgozót még nem soroltak át Cikk

A szeptember 1-jétől érvényes alapbéremeléssel az egészségügyben dolgozók mozgóbérelemei, például az ügyeleti és a készenléti díj, a műszakpótlék is nőnek – mondta az egészségügyért felelős államtitkár az M1 aktuális csatorna csütörtök reggeli műsorában.

Értékesítési célú ingatlan Kérdés

Tisztelt Szakértők Az 1990. évi XCIII. törvény (illeték) 26. § (1) pontja alapján illetékmentes a "vállalkozó által értékesítés céljára újonnan épített, építtetett lakás....." egyéb más feltételeket is figyelembe véve. Számunkra az értékesítési cél, ami érdekes, a többi feltétel egyértelmű. Tekinthető-e értékesítési célúnak a fent említett 1990. évi XCIII. törvény (illeték) 26. § (1) pontja értelmében az a 14 lakásból (lakások önálló helyrajzi számmal rendelkeznek) álló társasház, amelyet egy gazdasági társaság újonnan épített, tárgyi eszközei között tartja nyilván, értékcsökkenést számol el, és jelenleg bérbeadással hasznosítja? Az értékesítést megelőzően átsorolná a készletek közé az ingatlanokat. A jövőben várhatóak újabb lakásépítések. Jól gondolom-e, hogy az értékesítési cél alátámasztására a számviteli nyilvántartásban, mint saját termelésű készletként kellene kimutatni az építkezés költségeit? Sajnos a telek beszerzése – amelyre az újabb lakások építése történne – már korábban megtörtént, és ez tárgyi eszközként került nyilvántartásba vételre. Ez mennyiben befolyásolja az értékesítési cél megvalósulását, megfelelő-e, ha az építkezés megkezdése előtt a telek a készletek közé átsorolásra kerül?

Tárgyi eszköz átsorolása a készletek közé Kérdés

Sinka Júlia 2014. 02. 27-én hasonló témában adott válaszához kapcsolódóan kérdezném (http://adozona.hu/kerdesek/2014_2_27_Targyi_eszkoz_atsorolasa_avr): Mi a helyzet abban az esetben, ha a társaság irodaházat üzemeltet, amelynek minden helyisége bérbe van adva, és az értékesítésre a "bérlővel együtt" kerül sor? Az irodaház építését a társaság hitelből finanszírozta, és a bankkal kötött módosított megállapodás értelmében a társaságnak értékesítenie kell a gyorsabb hiteltörlesztés érdekében, de azt nem tudja előre, hogy mely irodákat és mikor tudja eladni, így azokat átsorolni sem tudja, legfeljebb a szerződés aláírását megelőző pillanatban. Vagy a bérbeadás ténye már eleve kizárja az átvezetés lehetőségét? Köszönettel: Kiss Katalin

Személygépkocsi értékesítése piaci érték alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy társaság személygépjárművének könyv szerinti értéke 2,5 millió forint. A gépjármű elromlott (káresemény nem történt), és a szerviztől kapott ajánlat alapján 1,5 millió forint a szerelési költség. A társaság ezt a költséget nem tudja vállalni, ezért eladni kényszerül a személygépkocsit 500 ezer forintért. Fenti esetben a szerviztől kapott ajánlat alapján elszámolható-e terven felüli értékcsökkenés, és a gépjárművet át kell-e sorolni a forgó eszközök közé (a szerviz ajánlata és az értékesítés között eltelt két hónap tárgyév közben)? Továbbá fenti esemény hogyan érinti a társaságiadó-alapot? Segítségét előre is köszönöm!

Terv szerinti értékcsökkenés, üzemkörön kívüli eszköz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. a tulajdonában lévő termelő üzemet a benne lévő összes eszközzel, gyártósorral együtt bérbeadta 2014 áprilisától. A bérlő kérésének megfelelően úgy módosítják 2015. január 1-jétől a bérleti szerződést, hogy az egyik gyártósort nem adják bérbe. Ezt a gyártósort jelenleg a bérbeadó semmiféle módon nem hasznosítja, nem üzemelteti, nem folyik rajta termelés. Lehet-e terv szerinti értékcsökkenést elszámolni erre a tárgyi eszközre? Át kell-e sorolni a műszaki gépek közül az üzemkörön kívüli eszközök közé?

Szabálytalan volt a munkaköri besorolás, mondta ki a Kúria Cikk

Munkaköri átsorolás miatt jócskán csökkent a munkavállaló bére. Bíróságon kártérítést kért és kapott, a munkáltatója viszont felülvizsgálati eljárásért folyamodott a Kúriához.

Közalkalmazotti jogviszony besorolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Óvónői munkakörben elhelyezkedett munkavállaló közalkalmazotti jogviszonyába beszámít-e az az időszak, amikor előzőleg egyéni vállalkozása volt, de a vállalkozási jogviszonyán belül gyermekgondozási díjban és gyermekgondozási segélyben részesült (fizetés nélküli szabadságon volt)?Tudom, hogy a vállalkozási jogviszony időtartama nem tartozik bele a közalkalmazotti jogviszonyba a besorolási bértábla szempontjából, de hogyan ítélendő meg a gyed és a gyes időtartama ebben az esetben? Vállalkozása kezdetén már rendelkezett óvodapedagógusi diplomával. További kérdésem az lenne, hogy munkahely-változtatás esetén – ami azt jelenti, hogy egyik község óvodájából egy másik település óvodájába megy dolgozni, és az új munkahelyén alacsonyabb bérkategóriába sorolták, amely keresetcsökkenéssel jár – folyamatos közalkalmazotti jogviszony esetén átsorolható-e? Megköszönöm megtisztelő válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink