31 találat a(z) átlagos statisztikai létszám cimkére

Kifizetőhely – létszám számítása Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! A társadalombiztosítási törvény rendelkezik arról, hogy minden munkáltatónak, amelynél a társadalombiztosítási ellátásra jogosult személyek száma hat hónap átlagában eléri, vagy meghaladja a 100 főt, köteles társadalombiztosítási kifizetőhelyet létrehoznia. Nem találom jogszabályban, hogy az említett létszámot hogyan kell számolni. Átlagos létszámot vagy átlagos statisztikai létszámot kell-e számolni? Sajnos nem mindegy nálunk. Köszönettel várjuk válaszukat!

Megbízási jogviszonyban dolgozók az átlagos statisztikai létszám meghatározásánál Kérdés

Átlagos statisztikai létszám meghatározása kérdés-válaszában a megbízási jogviszonyban tevékenykedőket akkor kell a létszámnál figyelembe venni, ha 60 munkaórát dolgoznak. Ha a megbízási szerződés nem tartalmaz munkaórát, csak a havonta fizetendő megbízási díjat, hogyan kell a létszámot meghatározni? A díj a minimálbér 30 százalékát meghaladja.?

Átlagos statisztikai létszám meghatározása Cikk

Táppénzen, cseden lévő munkavállalók, az év egy részében, illetve megbízásos jogviszonyban alkalmazottak esetén hogyan kell meghatározni az átlagos statisztikai létszámot? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.

Átlagos statisztikai létszám Kérdés

Az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai meghatározzák, hogy ilyen minőségben a munkáltató hány főt foglalkoztathat, és a meghatározást az átlagos statisztikai létszámhoz köti. Kérdésem, hogyan kell meghatározni az átlagos statisztikai létszámot? Beleszámítódik-e a biztosított társas vállalkozó, a részmunkaidős munkaválló? Megfelelő módszer-e, ha a hónap elején és végén fennálló létszámot átlagoljuk. Például 1-jén 6 fő, 31-én 4 fő, átlag 5 fő abban a hónapban. Van-e különbség az átlagos statisztikai létszám és az átlagos statisztiai ÁLLOMÁNYI létszám fogalma között?

Átlagos statisztikai állományi létszám megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Abban szeretnék segítséget kérni, hogy azon dolgozókat akik csak néhány hónapig vannak cégünknél, hogyan kell a statisztikai állományi létszámba beszámítani éves szinten. A probléma ebból adódott, hogy idáig a bérprogramunkra hagyatkoztunk, mert egész jó kis nyilvántartást készít, viszont két teljesen azonos módon, azonos ideig foglalkoztatott munkavállalónál véletlenül észrevettük, hogy az éves statisztikai átlag számításánál az egyiket 1-nek a másikat pedig 0-nak vette. Mindkét dolgozó heti 20 órás, az egyiket 2017. január 9-étől 2017. május 16-ig, a másikat 2017. február 10-téől 2017. június 20-áig foglalkoztattuk. Az lenne a kérdésünk, hogyan kell éves szinten figyelembe venni azokat a dolgozókat, akik csak néhány hónapot dolgoznak a cégnél? Előre is köszönjük szépen a segítséget

Kiva megszűnése Kérdés

A következő ügyben szeretnék állásfoglalást kérni. Egy vállalkozás 2017.02.01-től lépett be a kiva hatálya alá. 2017. februártól októberig a havi átlagos statisztikai létszám 100 fő alatt volt. 2017. 11. havi átlagos statisztikai létszám várhatóan 110 fő lesz. Hogyan kell értelmezni a kivatörvény 19. § (5) bekezdés h) pontjában az átlagos statisztikai állományi létszámot? 2017. 02.01-től 2017.11.30-ig számoljuk az átlagos statisztikai állományi létszámot vagy az adott hónap (2017.11. hó) átlagos statisztikai létszáma számít? Kérdésünk, hogy milyen időszakot nézzünk a kiva alanyiság megszűnése szempontjából a 100 fős létszámkorlátra vonatkozóan?

Kölcsönzött munkaerő és tanuló a rehabilitációs hozzájárulásnál Cikk

Kinél kell figyelembe venni a rehabilitációs hozzájárulásnál szükséges létszámszámításnál a kölcsönzött munkaerőt, illetve mi a szabály a szakképzőiskolai tanulóra? Olvasói kérdésekre Széles Imre tb-szakértő válaszolt.

Kölcsönzött munkaerő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég esetében a rehabiltációs hozzárulásnál az éves átlagos statisztikai állomány létszám számításánál, illetve a kkv-minősítés esetén a foglalkoztatottak létszámának meghatározása során kinél kell figyelembe venni a kölcsönzött munkaerőt: a kölcsönbe vevőnél vagy a kölcsönbe adónál? Válaszát előre is köszönöm.

Rehabilitációs hozzájárulás. Kérdés

Rehabilitációs hozzájárulás átlagos statisztikai létszámába a tagi jogviszonyban lévők nem számítanak bele? Jól értjük? Köszönettel.

Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs hozzájáruláshoz az átlagos statisztikai létszámot szeretném kiszámolni. A főállású alkalmazottakkal nincsen gondom, de a nem teljes munkaidősök esetében, akik munkaszerződés szerint 4, illetve 6 órában dolgoznak, azokkal igen. A KSH munkaügyi statisztikai útmutató szerint a teljesített munkaórákat kell elosztanom a főállásúakra kötelező munkaidővel, egy tizedesre számolva. Kérdésem, hogy a teljesített munkaórákba beletartozik-e az ünnepnap, illetve a szabadságok napja? Márciusban 22 vagy 23 nappal kell számolnom a teljesített napokat?. Válaszát előre is köszönöm

Rehabilitációs hozzájárulás számítása Kérdés

Kedves Szakértő! A rehabilitációs hozzájárulás kiszámításában és a megváltozott munkaképességű alkalmazott fogalmában szeretném a segítségét kérni. A társaság I. negyedévi átlagos statisztikai létszáma 29,69 fő. 1 fő megváltozott munkaképességű alkalmazottat foglalkoztat. Helyes-e az alábbi számítás? (((29,7 fő x 0,05) -1 fő) x 964 500 Ft)/4= 120 563 Ft/negyedév = 121 e Ft A megváltozott munkaképességű orvosi megállapítása szerint 29 százalékos egészségi állapotban van, D minősítési kategóriában, rokkantsági ellátásban részesül. Napi 8 órás munkavégzésben van foglalkoztatva a munkáltatónál. Rehabilitációs kártyája nincsen. Függvénye-e a rehabilitációs kártya megléte annak, hogy a munkáltató figyelembe tudja őt venni a rehabilitációs hozzájárulás kiszámításánál? Válaszát előre is köszönöm, tisztelettel. Kovalik Andrea

Átlagos statisztikai létszám Kérdés

Tisztelt Szakértő! Többmunkáltatós foglalkoztatók esetén hogyan kell átlagos statisztikai létszámot számolni? Cégenként ilyenkor külön kell venni, vagy egybe kell számolni a foglalkoztatók által foglalkoztatottakat?! Köszönöm a válaszát.

Rehabilitációs hozzájárulás előlegének megállapítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál januárban 85 fő dolgozott, februárban 88 fő, márciusban szintén 85 fő munkavállaló volt. Ebből a létszámból 20 fő heti 10 órában van bejelentve, 2 fő táppénzen volt és 2 fizetés nélküli szabadságon. Alkalmi munkavállalóként márciusban 6 főt foglalkoztattunk 1-1 napra. A társaságnál 2 fő megváltozott munkaképességű alkalmazott van, az egyiket heti 10 órában, a másikat heti 20 órában foglalkoztatjuk. A megadott adatok alapján szeretnék segítséget kérni, hogyan kell kiszámítani, és az év további részében figyelembe venni az első negyedéves rehabilitációs hozzájárulási előleget. Mely jogszabályok vonatkoznak erre? Köszönettel: Benkő Eszter

Átlagos statisztikai létszám Kérdés

A rehabilitációs hozzájárulás fizetésére előírt létszám számolásánál figyelembe kell-e venni a heti 14 óra munkaidőben foglalkoztatott munkavállalót? Köszönöm szépen.

Egyszerűsített foglalkoztatottak száma Kérdés

Egyszerűsített foglalkoztatás január 1-jétől megváltozott. Jól értelmezem a törvényt, hogy az átlagos statisztikai létszámot kell nézni, és például 50 fő átlagos statisztikai létszámnál 10 főt alkalmazhatok?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink