35 találat a(z) átalakítás cimkére
Önkormányzati áfa Kérdés
Beruházás bérelt ingatlanon Kérdés
Felújítás barátokkal Kérdés
Beruházás bérelt ingatlanon Kérdés
Építőipar Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. bérelt ingatlanon átalakítást végez. Tavaly már készült egy számla, amit a kivitelező benyújtott, a megrendelő kifizetett. A további munkálatokra díjbekérőre előleget utalt át a megrendelő. Majd a kivitelező eltűnt. Tehát nincsen számla az előlegről, valamint átiratta a cégét az egyik dolgozóra, azaz még ügyvezetőként sem található. A lakcímén egy hétvégi ház található. Azaz nemcsak az előleg elszámolása, hanem a legelső számla áfájának a levonhatósága is kérdéses, nem tudjuk, hogy megtehetjük-e? Mi a véleménye? 1. Az első számla áfáját levonásba helyezhetjük? 2. Miként kell lepapírozni, hogy az átutalt előlegről nincsen dokumentum, hogyan kell szerepeltetni a könyvekben? 3. Feljelentést kell tenni a rendőrségen a bizonyítás miatt? Mi a hivatalos eljárás? Köszi szépen a válaszát! Tisztelettel, Hné Zsuzsi
Irodakialakítás munkálatainak áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk elvállalta egy újonnan épült irodaházban a bérlő igényeinek megfelelő irodák kialakítását, a bérlő megbízásából. Jól gondolom-e, hogy tekintettel arra, hogy ugyan maga az irodaépület építése építésiengedély-köteles tevékenység volt, de azt nem cégünk végezte, a cégünk által elvégzett kialakítás már nem az, így egyenes áfás számlát kell kiállítanunk az elvégzett munkákról? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
Átalakítják a munkaügyi központok működését Cikk
A megváltozott piaci körülmények miatt átalakítják a munkaügyi központok foglalkoztatási osztályainak működését, a pilot-program célja, hogy a következő 1-1,5 évben közel 50 ezer embert vezessenek vissza az elsődleges munkaerőpiacra – mondta Bodó Sándor, a Pénzügyminisztérium foglalkoztatáspolitikáért és vállalati kapcsolatokért felelős államtitkára kedden az M1-en.
Tehergépjármű átalakítása Kérdés
Tisztelt szakértő! Gépjármű-kereskedelemmel foglalkozó társaság tehergépjárművet vásárol, majd ezt felújítja. A szabályos számlák áfatartalmát levonásba helyezi. Ezt követően hatósági engedéllyel átalakítja személygépkocsivá. Az átalakításkor van-e áfavonzat? Értékesítése hogyan történik? 1. verzió: személygépkocsi-értékesítés különbözeti áfával. 2. verzió: 27 százalék áfa megfizetésével.
Lakásátalakítás: mikor alkalmazható az 5 százalékos áfakulcs? Cikk
Újnak vagy réginek minősülnek az egy nagyobb lakás átalakításával létrehozott lakások és mikor alkalmazható az 5 százalékos áfamérték? – kérdezte olvasónk. Dr. Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.
Bérelt ingatlanon végzett átalakítás terven felüli értékcsökkenése Kérdés
Egy társaság több mint öt éve bérel egy ingatlant határozatlan idejű bérleti szerződés keretében. A bérleti szerződésben kikötött felmondási idő 6 hónap volt. A bérbevevő a bérleti jogviszony indításakor a bérbevett ingatlanon a bérbeadó hozzájárulásával átalakításokat végzett, mely átalakításokat aktiválta a könyveiben a tárgyi eszközök között. A megállapított használati idő 10 év volt. Az átalakítások a bérbevevő igényét szolgálják, a bérbeadó az eredeti állapot visszaállítását kéri. 2016 októberében a bérbeadó felmondta a bérleti szerződést, mely felmondás 2017. március 31-ével jár le. Kérdéseink: 1./ Helyesen jár-e el a bérbevevő társaság, ha 2016. december 31-ével az aktivált átalakításokra az Szt. 53. § 1. bekezdés a) pontja alapján terven felüli értékcsökkenést számol el oly mértékig, hogy a nyilvántartási érték lecsökken a 2017. évben még hátralévő 3 hónapnak megfelelő értékcsökkenés összegére? 2./ Lehetőség van-e abban az esetben is terven felüli értékcsökkenés elszámolására az Sztv. 53. § (1) bekezdés a) pontja szerint, ha a bérleti szerződésben nem rendelkezik arról, hogy a bérbeadó kéri az eredeti állapot visszaállítását, valamint a bérleti jogviszony megszűnésekor a bérbeadó megtéríti a bérvevőnek az átalakítást piaci áron? Előre is köszönjük segítségnyújtásukat.
Ingatlan átalakításakor, felújításakor ezektől függ az áfa Cikk
Ingatlan átalakításával, felújításával kapcsolatos kérdésekre várt választ olvasónk. Dr. Bartha László adójogi szakjogász válaszolt.
Karbantartás vagy felújitás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egy irodaházban bérel irodát. Kinőttük, igy átköltözünk egy másik szintre, ahol kell némi átalakitást végezni, hogy a saját szájízünk szerint nézzen ki az iroda. A bérbeadó engedélyezett minden átalakitást, a saját költségünkre, ezt lelakni majd nem lehet, nem számit bele a bérleti dijba. A következő változtatások történtek: padlószőnyeg-vásárlás és -lerakás, elektromos hálózatkiépítés, festés, gipszkartonozás, kisebb kőműves munkák. Jól gondoljuk-e, hogy mivel funkcióváltás nem volt a különböző helyiségekben, inkább csak testreszabás, ez karbantartási költségként elszámolható a felmerülés évében? Tisztelettel várjuk válaszát.
Költözik, építkezik, más ügyet intéz? 45 jogszabályt módosít egy salátatörvény Cikk
Összesen 45 törvényt módosítana nyolcvan paragrafusban az a salátacsomag, amelyet Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a bürokráciacsökkentés jegyében nyújtott be az Országgyűlésnek.
Iroda átalakítása Kérdés
Tisztelt Cím! A cég a tulajdonában lévő, jelenleg székhelyként bejelentve, irodaként használt lakást szeretné átalakítani úgy hogy ott a vidéken lakó dolgozók hétköznap lakhassanak. Kell-e a dolgozóktól ezért havi lakbért kérnie a cégnek/ha nem kér, milyen adóvonzata van/illetve ha kér, akkor milyen adóvonzata van a cégnél és a dolgozónál? A cégnek természetesen lesz új székhelye irodája. Válaszukat előre is köszönöm. P. Márta 70-3872719
Kis értékű tárgyi eszköz minősítése Kérdés
Tisztelettel kérem szakmai iránymutatását a kis értékű tárgyi eszközökön a használatba vételt követően végzett, későbbi átalakítási költségek számviteli elszámolásához. A 100 ezer forint egyedi beszerzési érték alatti eszközökön a használatba vételt követően, akár több hónap múlva, átalakítást végeztek. Az átalakítást saját rezsis beruházásként számolták el. Kérdéseim: 1./ Az átalakítási költségeknek, mint saját rezsis beruházásnak az eredeti bekerülési értékre történő ráaktiválásával, az eszköznek a kis értékű eszközként történt minősítését, és ezzel az egyösszegű amortizációt önellenőrzéssel módosítani szükséges-e? Ebben az esetben a ráaktiválás időpontjától az átalakítás értékével növelt bruttó érték után kell a terv szerinti értékcsökkenést elszámolni? Ha ez a helyes megoldás, a ráaktiválás időpontjáig, a 100 ezer forint alatti egyedi beszerzési érték után, önellenőrzéssel hogyan kell a terv szerinti értékcsökkenési leírást elszámolni? Vagy: 2./ Az eszköznek, a használatba vételkori minősítését nem kell módosítani? Az átalakítás aktiválásakor, az átalakítás költségét önállóan kell a 100 ezer forintos értékhatár alapján minősíteni, és értékhatár alatt egy összegben amortizálni, vagy ha meghaladja a 100 ezer forintot, akkor pedig önálló eszközként az elhasználódási idő függvényében lineárisan amortizálni? Tisztelettel: Fehér Andrásné