37 találat a(z) áru cimkére
Apport Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alakult egy kft. 5 millió forint törzstőkével, amelyből 700 ezer forint az apport értéke. Az apport árukészlet. Az apport értékét független könyvvizsgáló állapította meg. Aki az apportot nyújtotta, rendelkezik számlával a beszerzett áruról, melynek az értéke nettó 703 ezer forint. Hogyan kell könyvelnem ezt az apportot? Kell-e könyvelnem egyéb bevételt vagy ráfordítást? (Az eszköz könyv szerinti értéke és a cserébe kapott részesedés alapító okirat szerinti érték különbözetére gondolok.) Ha kell könyvelnem, hogyan állapítom meg az értékét, és hogyan jelenik meg a könyvelésemben? Könyveléstechnikailag hogyan kell kezelnem az apportot? A cégbírósági bejegyzéskor könyvelem a 2-es számlaosztályba, az áruk közé, majd átvezetem a 814-re, az ELÁBÉ számlára? Segítségét megköszönve várom a válaszát. B.K.
Járműkereskedő Kérdés
A főtevékenysége a cégnek járműkereskedelem. Általános és a különbözeti áfára is bejelentkezett. Ez a cég vásárol alanyi adómentes vállalkozástól használt személygépkocsit. Kérdésem az, ha ezt a járművet tárgyi eszköznek veszem meg, és később eladom, terheli-e áfa? És ha áruként veszem meg és adom el, akkor milyen áfa van? Tisztelettel köszönöm válaszát!
Ingatlanforgalmazás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanforgalmazással foglalkozó kft. használt, rossz állapotban lévő lakásokat vásárol, ezeket felújítja, majd értékesíti. A lakást áruként tartjuk nyilván, a felhasznált anyagokat és igénybe vett szolgáltatásokat az 5-ös számlaosztályban számoljuk el, majd év végén, illetve a felújítás befejeztével átvezetjük a saját termelésű készletek közé. A kérdésünk arra vonatkozna, hogy ez az elszámolás helyes-e, illetve a lakások értékesítésig felmerülő rezsi költséget, a felújításkor elhasznált eszközök például: ecset, fólia, tisztítószer …stb. értékét, a vásárláskori ügyvédi munkadíjat elszámolhatjuk-e tárgyévi költségként? Válaszát előre is köszönöm.
Halastó üzemeltetés könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. halastavat vásárolt sporthorgászat céljából. Napijegyet ad ki (nyugtatömböt használ). Ezt alaptevékenység bevételeként 27 százalékos áfával könyveljük. Viszont nem tudunk megegyezni abban, hogy a telepített hal anyag, vagy áru? A napijegy fejében bizonyos mennyiségű halat elvihet, így akár értékesítésként is felfoghatnánk. Ezen kívül a tevékenységi körnek tartalmaznia kell-e a TEAOR 9319 Egyéb sporttevékenységet, és ha igen, akkor vonatkoznak-e rá valamilyen speciális szabályok? Válaszát előre is köszönjük.
Áru térítés nélküli átadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kereskedelmi kft. szeretné megköszönni egy magánszemélynek, hogy nagy értékű üzletet közvetített számára. Ennek keretében vásárolna egy terméket, majd térítésmentesen átadná a magánszemély részére. Mi a helyes definíciója ennek (ajándék, térítés nélküli átadás stb.)? Milyen adózási vonzata van (társaságiadó-alap, szja, áfa egyebek tekintetében)? Köszönöm.
Interneten rendel árut? Ezt a 10+1 kérdést gondolja át! Cikk
Ha interneten rendel árut, át kell gondolnia, hogy a termékre az áron kívül még milyen költségei lehetnek. A NAV 10+1 dolog megfontolását tanácsolja.
Valutában fizetés Kérdés
A vállalkozás EU-ba szállított számlázott áru ellenértékét megkaphatja-e a vevőjétől készpénzben (pl USD- ben)? Például amikor a vevő Magyarországra jön akkor fizeti ki készpénzben.