38 találat a(z) visszamenőleges cimkére
Vissza kell-e fizetni a nyugdíj visszamenőleges megállapításakor az ezen időszakban igénybe vett táppénzt? Cikk
Problémát jelent-e, ha egy munkavállaló nyugdíjának visszamenőleges megállapításakor az érintett időszakban táppénzt vett igénybe? Visszavonhatja-e a munkáltató a munkavállalótól a kifizetett táppénzt? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő, jogász válaszolt.
Középiskolai tanulmányokat folytató őstermelő járuléka Kérdés
Átalányadó választása visszamenőleg Kérdés
Ügyvezető megbízatásának lejárata Kérdés
Egyéni vállalkozó visszamenőleges változásbejelentése Kérdés
Feketén foglalkoztatás: visszamenőlegesen be kell jelenteni a munkavállalót Cikk
Március 1-jétől visszamenőlegesen legalább egy hónapra be kell jelenteniük a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál a jogszerűtlenül foglalkoztatott munkavállalóikat a jogsértésen ért munkaadóknak. A törvénymódosítás felszámolhatja a jogkövető vállalkozások versenyhátrányát, csökkentheti a munkavállalók kiszolgáltatottságát – hívja fel a figyelmet az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) mai közleményében Bodó Sándor, foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.
Új minimálbér, garantált bérminimum: mikor kell januárig visszamenőlegesen alkalmazni? Cikk
A nemrégiben közzétett minimálbér-rendeletek az egyes adótörvényekben előírt jogosultságokra is hatást gyakorolnak. Cikkünkben általánosságban véve bemutatjuk, mikor kell januárig visszamenőlegesen alapul venni az emelt összegeket, és mikor nem.
Iparűzési adó – építőipar Kérdés
Lakóingatlan áfa utólagos levonása Kérdés
Nők 40: nyugdíj visszamenőleges megállapítása Cikk
Olvasónk 2020 szeptemberében éri el a nők 40 kedvezményes nyugdíjazásához szükséges szolgálati időt, utódjának betanítása azonban fél évet vesz igénybe. Kérheti majd visszamenőleg a nyugdíj megállapítását? Milyen feltétele van annak, hogy 2021-ben a 13. havi nyugdíjat megkaphassa? Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Nyugdíj visszamenőleges megállapítása Kérdés
Korhatáros nyugdíj melletti vállalkozás és őstermelés Kérdés
Visszamenőleges vizsgálati időszak megítélése Kérdés
Társaságunk magyarországi székhellyel rendelkezik, 2011-től szolgáltatásnyújtás keretein belül munkát vállalt Franciaországban. Az ebből a tevékenységből származó árbevételt minden esetben szerepeltettük a magyar könyvelésünkben, illetve adóbevallásainkban. 2015. december 4-étől Franciaországban telephelyet létesített cégünk, adózási és bevallási kötelezettségének természetesen ott is rendben eleget tesz cégünk ettől az időponttól. Szeretném a véleményüket kérni a 2011-2015 időszak megítélésére vonatkozóan. Társaságunk a 2011-2015 közötti időszakban is dolgozott Franciaországban, esetenként meghaladta a 18 hónapot az egyes településeken a munkavégzés. Munkavállalóinknak mindig minden papírja rendben volt, többször volt ott munkaügyi ellenőrzésünk, az adóhivatal nem tárt fel egy esetben sem szabálytalanságot. A napokban a francia adóhivatal megkereste társaságunkat, miszerint a 2011-2015. adóévekre vonatkozóan a kft. rejtett tevékenységet folytatott, és az előírt bevallásokat nem nyújtotta be határidőre. Ezen álláspontot figyelembe véve az általános, 3 adóévre visszamenőleges vizsgálati időtartamot rejtett tevékenység tényére hivatkozva 10 évre visszamenőlegesen kívánja kiterjeszteni. Mivel társaságunk ezen időszakban is bevallotta a francia bevételeit, és adózott is utána Magyarországon, a szándékosság tényét emiatt is kizárva kérem Önöket, hogy ezen tények figyelembevételével a szándékosság és a rejtett tevékenység megítélésének szabályosságában segíteni szíveskedjenek.
Ki kérheti sok évnyi bennmaradt szabadságának kiadását, kifizetését? Cikk
Az abai polgármester 28 évre visszamenőleg kéri kifizetni a ki nem vett szabadságát a 24.hu-n nemrég megjelent cikk szerint. Vajon van erre lehetőség ilyen hosszú időre visszamenőleg? Miért speciális a polgármester esete a hagyományos munkaviszonyhoz képest? Hogyan rendelkezik hasonló esetről a 15/2017. számú munkaügyi elvi határozat?
Személyi adókedvezmény fogyatékos állapot miatt Kérdés
Megjelent a Válaszadó 2019/2 számában, hogy ha a személyi kedvezményre való jogosultságot a 335/2019. kormányrendelet mellékletébe beiktatott betegségek esetében utólag állapítják meg,......... Pontosan hogyan kell értelmezni az utólag kifejezést? Milyen keltezésű orvosi igazolás esetén lehet visszamenőlegesen önellenőrzéssel érvényesíteni az adókedvezményt?