59 találat a(z) veszélyeztetett terhes cimkére
Táppénzjogosultság veszélyeztetett terhesként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződéssel foglalkoztatott dolgozót a szerződés lejárta előtt, veszélyeztetett terhesként táppénzes állományba veszik. Megszüntethető-e a munkaviszonya a szerződés lejártakor, és jogosult-e ezt követően továbbra is táppénzre?
Rokkantellátás, táppénz babavárás okán Kérdés
Tisztelt szakértő, megváltozott munkaképességű kollégánk, aki rokkantszerű ellátásában részesül (korábban rokkant nyugdíj) babavárás okán jogosult-e táppénzre? Példáulveszélyeztetett terhesség esetén?
Táppénz két jogviszonyban veszélyeztetett terhesség esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bár lehetőség van arra, hogy a több jogviszonyban lévő dolgozó esetén csak az egyikben legyen táppénzen a dolgozó, nekem mégis gyanús, és ezért megerősítést kérek. Tehát adott esetben ha egy dolgozó két munkakört lát el és az orvos veszélyeztetett terhes állományba veszi, törvényes-e, hogy csak az egyik munkakörében (például felszolgáló) megy el táppénzre, a másik munkakörében (például hostess) tovább folytatja a munkát? Maga a veszélyeztetett terhesség kizárja-e bármilyen jellegű fizikai munkakör végzését? Hostessként is fizikai munkakört látna el – vendégek fogadása, asztalhoz kísérése – viszont nem kellene emelgetnie a tányérokat.
Gyesről táppénzre Kérdés
Kedves Szakértő! Munkaviszonyom 2011 októbere óta van a jelenlegi munkáltatómnál, 2013. márciustól-2013. októberig, a szülésig veszélyeztetett terhesként voltam itthon, ezt követte a tgyás, majd a gyed, és pár napja beadtam az államkincstárhoz a gyes iránti igényemet. Tegnap kiderült, hogy ismét várandós vagyok. A korom és a pajzsmirigy-rendellenességem miatt ismét veszélyeztetett terhes vagyok. A kérdésem az, hogy ilyenkor hogyan számítják majd a táppénzt? Köszönöm válaszát!
Csed, gyed jogosultság veszélyeztetett terhesség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanácsot szeretnék kérni Önöktől, hogy az alább levezetett munkaviszony alapján jogosult leszek-e csedre és gyedre, ha igen, akkor milyen jövedelem alapján fogja az OEP megállapítani a pénzbeli járandóságomat, illetve, ha táppénzre megyek? 2014. július 29-2015. 06.17-ig 8 órás munkaviszonyban 2014-ben a havi alapbérem 102 000 forint, túlórákkal együtt 130 000 forint. 2015. évben az alapbérem 120.000 forint, túlórákkal együtt 140-150 000 forint között volt. A munkaviszonyom 2015. 06. 17-én megszűnt. 2015. 06. 18-án új munkaviszonyban állok a mai napig (8 órás, 122 000.forint a bruttó bérem). Közben kismama lettem. Én nem szeretnék elmenni táppénzre, de az orvosom ragaszkodik hozzá, hogy augusztus elején elmenjek, mivel ikreket várok éa magas a vérnyomásom is. A szülés várható időpontja 2016. január 22., de lehetséges, hogy – ikerterhesség miatt – már 2015-ben megszületnek a gyermekeim. Előre is köszönöm válaszukat.
Betegszabadság/táppénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Várandós kismama előrehaladott terhessége (8. hónapos) miatt munkáját nem tudja ellátni. Amennyiben a háziorvos keresőképtelennek nyilvánítja, de nem veszélyeztetett terhes, jól értelmezem-e, hogy az eb-törvény 46. § (2) bekezdésében foglaltak alapján azonnal táppénzt kap, a munkáltatónak nem kell a részére betegszabadságot biztosítani? (Az említett jogszabályhely szerint a 44. § a) és f) pontjában említett keresőképtelenség esetében táppénzre legkorábban a betegszabadságra való jogosultság lejártát követő naptól jogosult. A várandósság miatti keresőképtelenséget viszont a 44. § b) pontja rögzíti.) Válaszát előre is nagyon köszönöm.
Veszélyeztetett terhes Kérdés
Folyamatos munkaviszonyom volt több mint 2 évig, mely január végén szűnt meg. Február 1-jétől április végéig regisztrált munkanélküli voltam, és mind a 3 hónapra ellátást kaptam, vagyis végig biztosított voltam. Május 1-jétől új munkahelyem lett, ahol dolgozom is, de közben terhes lettem, és a koromnál és az egészségügyi állapotomnál fogva veszélyeztetett terhes vagyok, bár még 1-2 hónapig mindenképpen szeretnék dolgozni, ha bírok. Nem tudom, hogy ez hogyan befolyásolja az alábbiakat, kérem válaszoljon a kérdéseimre, mert nem szeretnék hátrányos helyzetbe kerülni azáltal, ha esetleg elmennék táppénzre, valamint a munkáltatómat sem szeretném kihasználni, mert jó munkahely. Kérdéseim az alábbiak: A fent említett munkatörténet alapján: – Munkáltatómnak milyen anyagi kiadása lesz, ha én veszélyeztetett terhesként táppénzre megyek? – Kell-e neki bármilyen járulékot fizetnie utánam (szja, tb, munkáltatói, stb.)? – Mennyi táppénzt kapok, és meddig? – Ezen táppénz, valamint a munkaügyi központból kapott álláskeresési járadék jövedelemként számít-e, vagyis a tgyás, gyed, gyesemet ezek hogyan befolyásolják? Kapok-e mindent, és ha igen, mennyit? A munkaügyi központból havi nettó 80 000 forintot, előtte havi nettó 235 000 forintot kaptam, a jelenlegi munkahelyemen havi nettó 150 000 forintot kapok.
Gyed alatti terhesség esetén járó ellátások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Konkrét témában kérném a segítségét. Kismama 21 hónapos gyermekével gyeden van. Veszélyeztetett terhes volt, ezért végig táppénzen volt a terhessége alatt. Előtte folyamatos munkaviszonya volt. Most ismét terhes, a szülés várható időpontja november 26. Kérdésem az lenne, hogy jogosult-e csedre, mikortól, és milyen jövedelem alapján, illetve gyedet mikortól kaphat, és milyen jövedelem alapján? Esetleg apuka legyen gyesen és anyuka kaphat-e más ellátást? Válaszát előre is köszönöm.
9 ok, ami miatt nem tud dolgozni: ezt kell olyankor tennie Cikk
A keresőképtelenség kifejezés hallatán szinte automatikusan a táppénzre asszociálunk, holott a keresőképtelen állapot csak egyike a táppénz jogosultsági feltételeinek, és számtalan olyan helyzetet említhetnénk, amikor a keresőképtelen személy nem jogosult táppénzre.
Táppénz – határozott idejű szerződés Kérdés
Szeretném állásfoglalásukat kérni. Három hónapos határozott idejű szerződést kötöttünk a munkavállalóval, ő ez idő alatt táppénzre ment veszélyeztetett terhesként. 2015. február 6-án lejár a szerződése, mi a teendője a munkaadónak? Várom válaszukat köszönettel!
Táppénz számítása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kérem segítsenek az alábbi táppénzügyben. 2015. április hónapra vagyok kiírva szülésre, jelenlegi biztosítási jogviszonyom 2014. 09. 15-én kezdődött. Jelenleg heti 40 órás munkaviszonyom van, havi 200 000 forint bruttó bérrel. Ezt megelőzően 2013. 01. 01-2014.07.31-éig volt heti 10 órás munkaviszonyom. A héten kiderült, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Az a kérdésem, hogy ha november végén elmegyek táppénzre, mi lesz a tgyás, valamint a gyed számításának az alapja? Válaszukat előre is köszönöm.
Munkajog munkavállaló együttműködése Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Kérdéssel fordulok önökhöz. Egyik általunk könyvelt, illetve bérszámfejtett cégnél van egy munkavállaló, aki 2013. szeptembertől veszélyeztetett terhes. Ezt be is jelentette a munkáltatónak. Lejelentettük a táppénz-igényét az OEP felé. Később az OEP kiküldött egy levelet, hogy 2013. december 5-éig jár a táppénz, nincs több jogosultsága, mert sokáig nem volt biztosítási jogviszonya. December 5. után kiírta a terhesgondozó, felvetette magát a háziorvosával táppénzre, 8-as kóddal. A munkavállaló mindezek után előre egy exel táblázatban közölte a munkáltatóval, hogy ő mikor megy szabadságra, betegszabadságra, táppénzre egészen február végéig. A munkáltatóval nem veszi fel a kapcsolatot több mint két hónapja többszöri kérésre sem, írásban is történt már megkeresés, erre sem reagált. Januárban is fizetés nélküli szabadságra számfejtettük, mert semmit nem tudunk a munkavállalóról. Most kaptunk az OEP-től egy végzést, miszerint a munkavállaló leadott táppénzes lapokat, és az OEP-et hatalmazta fel, hogy kérje be a munkáltatótól a Foglalkoztatói Igazolást. Nem tudom elkészíteni a Foglalkoztatói Igazolást, mert nem is tudom, hogy mikortól volt táppénzen. Az OEP tájékoztatása szerint 01.07.-01.18.-ig adott le táppénzes lapokat, de nem tudják meg mondani, hogy milyen kóddal (8 vagy 9). Felháborítónak tartom a munkavállaló viselkedését. Kérdésem az lenne, ilyen esetben a munkáltató milyen lépéseket tehet jogszerűen? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel Sziron Ágnes
Veszélyeztetett terhesség és táppénz: helyreigazítás Cikk
Téves információt közöltünk a veszélyeztetett terhesek táppénzével kapcsolatban. Ezúton tájékoztatjuk minden kedves olvasónkat a táppénz továbbra is keresőképtelenség esetén – természetesen a további jogosultsági feltételek mellett – jár.
Várandós munkavállaló Kérdés
Munkavállalónk, aki 4 hónapja áll alkalmazásunkban ma írásban közölte, hogy várandós és ezt igazolta is. Nagy gondban vagyunk, mert az orvosi igazolás szerint veszélyeztetett terhes, a munkaköre viszont megköveteli, hogy árukészlettel teli dobozokat vigyen és pakoljon ki. Más munkakört számára biztosítani nem tudunk, így viszont az ő jelenléte a munkahelyen felesleges.Amúgy is nehéz helyzetben vagyunk, nem tudunk fizetni egy olyan alkalmazottat, aki nem dolgozik nekünk és felvenni helyette egy másikat, aki elvégzi azt a munkát, amire a jelenlegi alkalmazott lett felvéve.Kérem Önöket, hogy kicsit a mi szemszögünkből adjanak tanácsot, mit tehetünk annak érdekében, hogy a fenti dilemmát feloldjuk. (Ehhez az alkalmazotthoz azért sem ragaszkodunk, mert az ő munkaidejében mindig készlethiány van, de eddig nem sikerült lopást bizonyítani.)