104 találat a(z) vagyonfelosztás cimkére
Kényszertörléssel megszűnt cégből kapott ingatlan adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kényszertörléssel megszűnt cégben lévő ingatlant a cégbíróság a megszűnt cég magánszemély tagjai között vagyoni hozzájárulásuk arányában felosztotta, és felhívta a földhivatalt, hogy a magánszemély tagok tulajdonjogát jegyezze be. Ebben az esetben az ingatlan értéke után a magánszemélynek vállalkozásból kivont jövedelemként lesz adókötelezettsége, illetve van-e egyáltalán adókötelezettsége, és ha van, akkor ki vallja be, és ki fizeti meg az adót (a megszűnt cégnek korábban már törölték az adószámát, bevallást ezért nem fogadott el tőle a NAV)? Köszönöm.
Egyszerűsített végelszámolás Kérdés
Egyszemélyes kft. 2019.01.01. napjával megkezdte a végelszámolását, 2019.01.03. napján benyújtotta a 19T201T nyomtatványt. Előzőleg már benyújtotta a 1808-as, a 1865-ös, és a 1801-es bevallást. Mi a teendő a következő időszakban? Nem egészen érthető, hogy mikor is kell a vagyonfelosztási javaslatot és a határozatot a cégbírósághoz megküldeni, illetve minden 13-tól 18-ig terjedő nyomtatványt meg kell küldeni a cégbírósághoz?
Végelszámolás Kérdés
A végelszámolás befejezésekor mi kell, hogy szerepeljen a vagyonfelosztási javaslatban, és van-e erre minta?
Társaságiadó-elhatárolás felhasználása kiválás után Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2015-ben egy kft.-ből kiválással alakult egy új kft. Mindkét kft. azóta is működik. Az első (jogelőd) kft. korábban, több éven keresztül felhalmozott, elhatárolt társasági adójáról a kiválási okiratokban nem történt említés. Az a kérdésem, hogy ezt teljes mértékben felhasználhatja-e a első kft.? Esetleg egy külön megállapodásban ezt írásba foglalva? Vagy az elhatárolt társasági adó is a megállapított vagyonfelosztás alapján kerülhet csak és kizárólag "szétosztásra"? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.
Felszámolás végén ingatlanátadás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. hitelező volt egy felszámolási eljárásban. A felszámolási eljárás 2018. 01. hóban lezárult, és a felszámoló a záróanyagot, a vagyonfelosztási javaslatot megküldte az eljáró bíróságnak. A felszámolási eljárást lezáró bírósági végzés 2018. 08. hóban lett jogerős. A jogerős végzés alapján a felszámolónak a hitelezői igény kielégítésére természetben kell átadnia egy 6 millió forint értékű ingatlant. Kérdésünk: a felszámolás alatt álló cégnek kell-e az átadott ingatlan értékéről számlát kiállítania a hitelező felé, vagy a hitelezőnek a jogerős végzés alapján kell a könyveiben szerepeltetnie az átvett ingatlant? (A felszámoló nem akar számlát kiállítani, mivel a felszámolást 2018. 01. hóban lezárta, és a NAV felé a záró bevallásokat is beküldte.) Válaszukat előre is köszönöm.
Céges vagyon – magánszemély vagyona Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy áfás egyszemélyes kft. végelszámolással szűnik meg. A cég vagyonfelosztásában az ügyvezető a kft.-nek adott tagi kölcsön összegének megfelelő nettó összegű tárgyi eszközt kap meg, mint magánszemély. Ekkor van-e valamilyen adófizetési kötelezettsége a megszűnő cég ügyvezetőjének? A vagyonfelosztás során a magánszemélyként megkapott ingatlan áfamentesen került 15 évvel ezelőtt a cég tulajdonába, vásárlás útján, ezért úgy gondolom, hogy itt ebben az esetben nem jön szóba a 240 hónapos áfaarányosítás a vagyonfelosztás kapcsán. Jól gondolom? További kérdésem, hogy van a magánszemély tulajdonába kerülő tárgyi eszközök között mezőgazdasági gép, amit annak idején áfásan vásárolt meg a kft. Ezeket a gépeket a magánszemély által 2016-ban alapított családi gazdaság fogja tovább használni, amely áfás tevékenységet végez. A családi gazdaság vezetője a megszűnt cég ügyvezetője. A kérdés az, hogy ebben az esetben van-e a 60 hónapos áfaarányosítás? Hiszen a gépeket áfás tevékenység végzéséhez használják. A családi gazdaság szerződésének módosításával kerülnek be a családi gazdaság használatába. Ez így elegendő? Köszönöm válaszukat.
Vagyoni részesedés kiadása vadásztársaság végelszámolása során II. Kérdés
Nagyon köszönöm a választ. A régi Ptk. szerint alakult egyesületek végelszámolása esetén is a válasz szerint kell eljárni? Az egyesület ügyvédjének az a véleménye, hogy a Ptk. átmeneti rendelkezése szerint a régi szabályok alapján a tagok között – az alapszabályuk szerint – szétosztható a vagyonfelosztási javaslatban szereplő vagyon. Köszönettel: Tóthné Kis Mária
Végelszámolás bejezésének sorrendje Kérdés
Segítséget szeretnék kérni. Bt. végelszámolás alatt van 2017.01.01-től. Most 2017.12.31-ével be szeretnénk fejezni a végelszámolást, tartozás nincs, a gépek aladásra kerültek, csak pénz van a pénztárban. Azt szeretném megkérdezni, hogy a két tagnak kell kifizetni egyenlő arányban? Lesz egy kevés jegyzett-tőke-visszafizetés, a különbözet osztakékként kerül kifizetésre. Hogyan kell sorrendben a zárást elkészíteni, mérleg–vagyonfelosztás–mérleg? Mikor kell kifizetni a pénzt: a záró bevallások beadása előtt, NAV-ellenőrzés előtt vagy utána? Ebben kérném a segítséget, hogy lépésről lépésre hogyan fejeződik be a végelszámolás. Elöre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: Kutasi Gabriella
Gépkocsibeálló végelszámolásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. a végelszámolását tervezi. A bt. tulajdonában van 1998. október óta egy gépkocsibeálló és a hozzá tartozó telek. Az első kérdésem az lenne, hogy ezt a beltag eladhatja-e az édesapjának a könyv szerinti értéken? Vagy csak piaci árfolyamon adhatja el? A második kérdésem, hogy ha ezt a gépkocsibeállót nem adja el, hanem elviszi végelszámolásban, akkor a vagyonfelosztásban milyen értéken kell szerepeltetni, könyv szerinti vagy piaci értéken? Amennyiben bekerül a vagyonfelosztásba, akkor jól tudom, hogy meg kell fizetni a 15 százalék szja-t és a 14 százalék ehót? Előre is köszönöm a válaszát! Üdvözlettel: Noémi
Végelszámolás befejezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2017.12.01-jével végelszámolását határozta el. A tevékenységet lezáró beszámoló, adóbevallás elkészült, beküldésre került. Decemberben megmaradt készletét értékesítette, melyből minden kötelezettségét rendezte. Jelenleg a bankban és a házipénztárban van kisebb összeg (jóval kevesebb a jegyzett tőkénél). 2018.01.22-jével a végelszámolást be kívánja fejezni. Kérdésem a következő lenne: - a még várhatóan felmerülő költségek (például havi bankköltség) hogyan kerül elszámolásra? - a végelszámoló megbízatása ezzel a nappal megszűnik, nem lesz járulékfizetési kötelezettség utána - hiszen ezzel egyidejűleg még nem kerül a Cégbíróságnál törlésre a cég? - a végelszámolási záróbeszámolóban a felosztandó pénzeszköz már nem szerepel? ... mi ennek a könyvelési tétele? - milyen mérlegsorokon lesznek tételek, ha csak pénzeszköze és saját tőke elemei vannak? - a vagyonfelosztáskor a jegyzett tőkét meg nem haladó összeg után nem keletkezik adófizetés? Köszönettel:
Végelszámolás, fel nem vett osztalék Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőben kérném tájékoztatását. 2016.12.01-jével végelszámolás kezdődött korábban evás cégnél. A fel nem vett (evas időszak alatt keletkezett) osztalék adókötelezettségére kérdeznék rá. Ez már csak a rendes osztalékszabályok szerint vehető fel, vagy szétosztható a tulajdonosok között a vagyonfelosztási javaslat alapján? Tisztelettel Szűcsné Urbán Ágnes
Végelszámolás Kérdés
2017.06.01-gyel indul a kft. végelszámolása. A záró beszámolóban egy gépkocsi, pénz és saját tőke lesz. A végelszámoló nyugdíjas, tagja a kft.-nek. Érdeklődöm, hogy ha a vagyonfelosztásban a személygépkocsit kapja az egyik tag, a többieket készpénzben fizeti ki a kft., és a saját tőke a jegyzett tőke alá ment, van-e a gépkocsi után valamilyen fizetendő közteher? Kérem, szíveskedjék tájékoztatni a végelszámolás alatti teendőkről, bevallásról, adatszolgáltatásról, egyebekről, amit a végelszámolónak meg kell tennie ahhoz, hogy a céget minél hamarabb töröljék a nyilvántartásokból, és megszűntnek tekinthető legyen. Köszönöm.
Végelszámolás vagyon utáni adózás Kérdés
Társaság végelszámolása esetén a végelszámolási mérlegben lehetnek-e a vagyontárgyak nyilvántartási (bekerülési) értéken, ha igen, a befektetett eszközök között lévő üzletrész vagyon felosztáskor nyilvántartási áron kerül a tulajdonos céghez. Kell-e a tulajdonosnak adózni, a vagyonfelosztásból nyilvántartási értéken átvett vagyon után és egy valamilyen módszerrel meghatározott piaci érték különbözete után.
Vagyonfelosztás adókötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy Vadászó Földtulajdonosok Közösségének, amely nem társasági adóalany, febr. 28-án megszűnik a vadászati joga. Adószámmal rendelkezik, áfa adóalany. Egyesületi formában fog működni, amely egyesületet már létre is hozták, ezért a Vadászó Földtulajdonosok Közössége megszűnik. A meglévő vagyont felosztják a tagok között, akik a belépéskor egy egyszeri belépési díjat fizettek (ez nem azonos az évente fizetendő tagdíjjal). A magánszemély tagoknak ekkor keletkezik-e, és ha igen, milyen jogcímen adókötelezettsége? A bevételből levonható-e az alakuláskor befizetett belépési díj? A társaságot terheli-e ezzel kapcsolatban bevallási (08-as) és adófizetési kötelezettség ?Nyilatkoztatni kell-e a magánszemélyeket a költségelszámolás módjáról (tételes vagy 10%-os költséghányad)? Segítségét előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. vállalkozásunk egyszerűsített végelszámolással megszűnik. A bt. vagyona között szerepel egy ingatlan, melyet magánszemélytől vásároltunk (áfa nélkül). Az értéknövelő felújítás miatt viszont levonható áfánk keletkezett, melyet vissza is igényeltünk. A végelszámolás befejezésekor vagyonfelosztással fog a tagok tulajdonába kerülni. Kérdésünk: hogyan kell az áfát bevallani, illetve mi lesz az áfa alapja, ha az ingatlannak egy része(felújítás) után volt csak levonható áfája?