921 találat a(z) végelszámolás cimkére
Vagyonfelosztás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni, hogy ha egy társaság végelszámolás keretében megszűnne, az ekkor kötelező vagyonfelosztási javaslat alapján még a tulajdonosoknak járó (fennmaradt) részről lemondhat-e más (akár másik tulajdonos, vagy akár harmadik személy, végelszámoló) javára, ha az azzal járó szja-, eho-kötelezettséget is átvállalja? Válaszát előre is köszönöm.
Végelszámoló utáni fizetendő járulékok Kérdés
Egy kft. végelszámolása kezdődött 2014. 07. 01-jével. A korábbi ügyvezetőt – aki eddig munkaviszonyban látta el e tevékenységét -– kijelentettem, mint munkaviszonyost. Kérdésem, hogy be kell-e őt jelenteni, mint tisztségviselőt a 1041-es nyomtatványon, mivel a végelszámoló ő lesz? A végelszámolói tisztség elfogadásakor úgy nyilatkozott, hogy e tevékenységéért jövedelmet nem kér. Tehát be kell-e őt jelenteni, illetve mit kell utána, mint végelszámoló után fizetni (szocho, jáulékok), mivel nincs másutt sem munkaviszonyban, sem más viszonyban. Amennyiben fizetni kell utána, abban az esetben a nyugdíjjárulék (10 %) és az egészségbiztositási, valamint a munkaerő-piaci járulékot hogyan könyveljük, költségként a cégnek, vagy kötelezettségként a végelszámolóval, mint magánszeméllyel szemben? Köszönöm szíves válaszukat!
Tehergépkocsi értékesítése végelszámolás alatt Kérdés
Egy Bt. egyszerűsített végelszámolási határideje 07.08.-án lejár. A vállalkozás tulajdonában van egy écs-vel már 0-ra leírt, mintegy 800 ezer forint értékű tehergépjármű. A gépjárművet a volt kültag, jelenlegi végelszámoló szeretné megvásárolni. Ezzel kapcsolatban ellentétes információkat kaptunk, egyik vélemény szerint ezt nem teheti, mert vagyonmentésnek minősül, másik szerint semmi akadálya. Kérdésem az lenne, hogy megvásárolhatja-e a végelszámoló ezt a járművet, és milyen értéken, vagy benn kell-e maradni a vagyonelemek között a végelszámolás végéig?
Végelszámoló egészségügyi szolgáltatási járuléka Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Egy evás betéti társaság személyesen közreműködő, saját jogú nyugdíjas tagjai a vállalkozás végelszámolását határozták el 2014. július 1-jei kezdőnappal. Bevételszerző tevékenység hiányában a végelszámolás alatt a tagok már személyesen nem működnek közre a társaság tevékenységében. A végelszámoló a betéti társaság beltagja lesz. A következő kérdésem lenne: A végelszámolás alatt meg kell-e fizetni a végelszámoló után a 6 810 Ft egészségügyi szolgáltatási járulékot? Segítségüket előre is köszönöm! Tisztelettel Kőrösi Tamás
Végelszámolásból működő társaság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. elhatározta, hogy befejezi a működését, és 2014. április 1-jétől végelszámol. Időközben a tagok mégis úgy döntöttek, hogy nem szűnnek meg, folytatják a tevékenységüket. Így a végelszámolás 04. 01-től 05. 31-ig tartott. 06. 01-től visszamentek működő társasággá. 01. 01-től 03. 31-ig beadtuk a végelszámolás előtti időszakra a bevallásokat. Kérdésem: a végelszámolás időszaka alatt (04. 01-05. 31.) milyen bevallásokat kell beadni? Év végén a 2013. évi mérleg, társasági adó kezdő időszaka milyen dátum lesz? Köszönettel: Fidler Gáborné
Cégeljáráshoz igazolás Kérdés
Társaságunk végelszámolás elindítását kezdeményezte. A benyújtott anyagokhoz a cégbíró hiánypótlást írt elő a 2006-os V. Ctv. 1. számú melléklet V./ e) pontja alapján (tartalma: a nyugdíj-biztosítási igazgatási szerv és az állami adóhatóság igazolása a cég biztosítottjai adatainak átadásáról). Az ONYF-nél elindítottam az igazolás megszerzését (T32-es nyomtatvány). A NAV-nál fogalmuk sincs róla, mit kérek, pedig a cégbíró levelét is átadtam. Bízom benne, hogy Önök tapasztalatból is tudnak segíteni abban, hogy konkrétan milyen igazolást kell erről a NAV-nak kiállítani, és hogyan tudnám ezt tőlük gyorsan megszerezni. Egyébként érthetetlen számomra, hogy egy 2007 óta hatályos feladatról miért nem tudnak kapásból, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy csak idén már legalább 16 000 ilyen kérés mehetett feléjük. Az is érthetetlen nekem, hogy ilyen igazolás kiadása miért lehet feltétele a végelszámolás indításának (bejegyzésének). Különösen azzal összefüggésben nem értem ezt, hogy esetleges hiányos igazolás esetén, azok pótlása a végelszámoló feladata. Akkor nem érne rá bejegyzés után az egész? Nagyon remélem, hogy segítségükkel mindezt gyorsan sikerül elintéznem, különben új végelszámolási időpont lesz, amihez új mérleg, stb kell.
Végelszámolás esetén munkaviszony megszűnése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt.-nél részmunkaidőben dolgozom. Június 1-jével elhatározta a végelszámolását. Mint könyvelő vagyok alkalmazásban cégnél, és az ügyfélkapuhoz is nekem van jogosultságom. Nem tudom, hogy ebben az esetben kötelező-e felmondania nekem május 31-ével és a 30 napos felmondást kifizetnie, avagy maradok továbbra is a cégben, hiszen könyvelési-bevallási teendők vannak a végelszámolással kapcsolatban? Sajnos a beltagnak fogalma sincs erről, hogy mit is kellene tennie, és nekem sem. Az ügyvédről pedig ne is beszéljünk. Gondolom nem munkajogász, mert nem igazán tudja ő sem... Várom válaszát. Köszönettel: Lédererné
Végelszámolás – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. egyszerűsített végelszámolással 2014.04.10-ei kezdő nappal kívánja cégét megszüntetni. A korábbi nyugdíjas vezető tisztségviselőt nevezték ki végelszámolónak. A végelszámoló a tagok gyűlésén meghozott határozatot közzé is tette a cégközlönyben. Ugyanitt olvasható, hogy "a korábbi vezető tisztségviselő jogviszonya megszüntetésre került". Azt szeretném megkérdezni, hogy 2014.04.10-étől kell-e még egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni?
Bevallás végelszámolás alatt Kérdés
A 1371-es bevallás tájékoztatójából az derült ki számomra, hogy a végelszámolás alatt lévő cég, ha például 2013. 08. 05-étől kezdte a végelszámolást, és az előző időszaki bevallást már leadta, akkor 2013. december 31-ei fordulónappal nem kell bevallást beadnia a NAV-nak, sem mérleget a cégbíróságnak, csak a végelszámolás befejezésekor, ha az 2014. 08. 05-e előtt megtörténik. Ebben az esetben a 1471-es bevallást kell kitölteni, a 2013.08.05-étől a 2014. befejező időpontig bezárólag (a mérlegbeszámolóval együtt). Ha csak 1 éven túl fejeződik be a végelszámolás, akkor viszont a 2013.08.05.-2014.08.04. közötti időszakra kell adni egy 1429-es bevallást és mérleget is. Kérem szíves válaszukat, hogy jól értelmeztem-e az időszakokat!
Bt. végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy eléggé bonyolult problémának látszó eset megoldásához kérnénk segítséget. Egy új ügyfél kereste meg irodánkat. Az ismert tényhelyzet a következő: A bt. tulajdonosai 2009. évben úgy döntöttek, hogy egyszerűsített végelszámolással a tevékenységüket megszüntetik. A végelszámoló a korábbi képviselő lett. A NAV felé ennek megfelelően a szükséges bevallásokat megküldték. A NAV törzsadatai alapján a mai napon is végelszámolás alatt áll. A képviselő, vagyis a végelszámoló úgy tudja, a végelszámolás befejeződött úgy, hogy a cég tovább folytatja a tevékenységét. A cégközlönyben történő megjelenését nem tudják bizonyítani. A céginformációs rendszerben szereplő adatok között semmi nyoma nincsen, hogy egyáltalán volt-e végelszámolási eljárás. Közben 2012-ben tulajdonos-változás is bekövetkezett, ezzel egy időben a cégnek új neve és székhelye lett, ez szerepel a céginformációs adatok között és a NAV törzsadatai is már az új adatokat tartalmazzák. A NAV felé nem jelentették be azt a tényt, hogy a végelszámolás befejeződött, és tovább folytatják a tevékenységet, nem is tudták, és nem is tudjuk bejelenteni, mivel a változás-bejelentőn közölni kell a megszűnés időpontját és a cégközlöny számát, de sajnos ilyen nincsen. Még annyi megjegyzés, hogy az előző időszakra az előírt bevallási kötelezettségeiket, és a beszámoló-közzétételi kötelezettségeiket sem teljesítették teljeskörűen. Abban kérnénk segítséget, hogy ezt a helyzetet hogyan lehet, ha lehet rendezni?
Egyszerűsített végelszámolás visszavonása Kérdés
Egy kkt. 2014. 01. 01-vel bejelentette az egyszerűsített végelszámolással történő jogutód nélküli megszüntetését. Majd 2014. 03. 18-án visszavonta a megszüntetést, és a cégbíróság a "cég cégjegyzékében (törölte) az adatokat" vagyis törölte a cégkivonatról a végelszámolást. Hogyan kell ebben az esetben eljárni, a NAV-nál még mindig "végelszámolás alatt" van bejegyezve. Telefonon azt mondták, hogy ebben az esetben végig kell csinálni a végelszámolást, majd bejelenteni, hogy megszűnés nélkül visszatért az élő vállalkozások közzé. Köszönöm előre is a segítséget.
Nőtt a felszámolási eljárások száma Cikk
Tavaly év végén 1 millió 688 ezer vállalkozást tartott nyilván a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) Magyarországon, közel 22 ezerrel többet, mint egy évvel korábban. A regisztrált vállalkozások számának növekedését kizárólag az önálló vállalkozók számának bővülése eredményezte, a társas vállalkozások száma az előző évhez képest mintegy félezerrel csökkent.
Vagyonfelosztásból kapott ingatlan illetéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bt. kényszer-végelszámolással megszűnt. A működés éveiben a bt. kültagja tagi kölcsön formájában finanszírozta a bt. ingatlanvásárlását (2004), és az ehhez kapcsolódó költségek kifizetését 9 millió forint összegben. A megszűnéskor a bt. pénze csak a NAV-tartozások kiegyenlítéséhez volt elég. A kültag tagi kölcsönből származó követelését a bt. tulajdonát képező ingatlannal elégítették ki, amelynek mai forgalmi értéke kb. 5 millió forint. A kültag ennek fejében lemondott további követeléseiről. Kérdéseim a következőek: - az adott tagi kölcsön összege és a "cserébe" megkapott ingatlan forgalmi értéke közötti különbözet elengedett követelésnek minősül-e, és emiatt keletkezik-e a volt kültagnak adófizetési/illetékfizetési kötelezettsége? - a vagyonfelosztás során megkapott ingatlan után keletkezik-e a volt kültagnak vagyonszerzési illetékfizetési kötelezettsége? Köszönettel, Bozsik István
Végelszámolás tagi hitel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Végelszámolás alatt van egy cég (bt). Pénztárban, bankban nincs pénz, így a meglévő 2,5 millió forintos tagi hitelét nem tudja visszafizetni a tulajdonosoknak. Más követelése, kötelezettsége nincs. Mérleg: Eszköz:0 Forrás: St: -2500 (Jegyzett tőke 300, Eredmény tartalék -2800), kötelezettségek 2500. Végelszámolás során el kell-e engedni ezt a tagi hitelt? Ha ezt el kell engedni a tulajdonosoknak, akkor 18 százalékos illetéket kellene fizetni a cégnek, ami 450 ezer forint. Ezt nem tudja befizetni a cég, mert nincs pénze. Megint tagi hitelt kellene nyújtani a tulajdonosoknak? Ha nem kell elengedni, azaz nem kell megfizetni az illetéket, akkor hogyan néz ki a vagyonfelosztás? Hogyan kerül ki a mérlegből a kötelezettség?
Végelszámolás befejezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Végelszámolás alatt levő cég március 31-ével szeretné a végelszámolást befejezni. Ezt csak szóban közölte a könyvelővel. Kell-e valamilyen írásos formában is ezt megtennie, valahová előre bejelentenie? A kft. végelszámolójaként minimál tb köteles, mint tag, mellette katás egyéni vállalkozó, nem főállású kisadózónak lett bejelentve. A továbbiakban mi a könyvelő feladata: április 1-jétől a 14T101E lapon bejelenteni főállású katásnak, és a kft.-ben pedig a 14T1041-esen március 31-ével kijelenteni a főállású társas vállalkozói státuszából? Ha március 31-e a végelszámolás befejező napja – úgy olvastam – 60 napon belül kell minden adóbevallást és beszámolót egyidejűleg beadni. A fizetendő adókat, járulékokat a NAV felé március 31-éig kell befizetnie vagy a 60 napon belül elkészült beszámoló beadásáig? A végelszámoló lezáró számviteli beszámolót a könyvelő adja be, a törlés iránti kérelmet pedig az ügyvéd, hogyan kell érteni az egyidejűséget? Köszönöm válaszát.