15 találat a(z) vállalkozói szerződés cimkére
Helyi iparűzési adó Kérdés
Kifizető kötelezettségei ekhós egyéni vállalkozónál Kérdés
Lakásfelújítási támogatás: mihez kell vállalkozói szerződés és mihez nem? Cikk
Eddig úgy tudtuk, hogy a felújítási támogatáshoz minden elvégzett munkáról szükséges vállalkozási szerződés. Ez egyben azt jelentené, hogy minden vállalkozói díjról és anyagköltségről szóló számlát is be kellene tudnunk mutatni. Ez a nézet azonban most megdőlni látszik, olvasható a bankmonitor.hu elemzésében.
Coaching juttatás munkaviszony megszűnése után Kérdés
Alvállalkozói teljesítmény jogosságának megállapítása Kérdés
Vállalkozásunk az építőipari szektorban működik. Fővállalkozóként köt vállalkozói szerződést megrendelőivel. Munkánkat alvállalkozók igénybevételével végezzük. Az alvállalkozói teljesítéseket akkor vonjuk le az iparűzési adó alapjából, ha társaságunk rendelkezik írásban kötött Ptk. szerinti vállalkozási szerződéssel mind megrendelőjével, mind alvállalkozójával szemben. Azonban az a speciális eset merült fel egy adott munka során, hogy bizonyos szolgáltatásokat (például: területőrzés, daruk használatának biztosítása, anyagmozgatás stb.) magától a megrendelőtől vesszük igénybe, melyet a megrendelő le is számláz társaságunknak. Ezen költségek viszont beépítésre kerültek az adott megbízás fővállalkozói költségvetésbe, melyet természetesen megrendelő elfogadott. Ezen megállapodások jelenleg egy, a megrendelői szerződésben vannak belefoglalva és nem vettük bele az alvállalkozói teljesítményekbe. Felmerült, hogy, ha a megrendelő külön vállalkozói szerződést kötne társaságunkkal ezen szolgáltatások igénybe vételéről, akkor tekinthetők-e ezen igénybevett szolgáltatások alvállalkozói teljesítményeknek?
Fontos tétel az iparűzési adó alapjában Cikk
Többször merül fel a helyi iparűzési adó alapjának megállapításánál, hogy hogyan lehet ezt jogszerűen csökkenteni. Ennek egyik esetét firtatta egy olvasói levél, amelyben a kérdező úgy gondolkodik, hogy az alvállalkozói teljesítmények miatt lehet erre mód.
Végelszámoló vállalkozási szerződéssel – katás egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy három tulajdonos által tulajdonolt kft., melynek végelszámolása szeptember 1-jén fog megkezdődni. A végelszámoló a jelenlegi ügyvezető és résztulajdonos lesz. Azt szeretném megkérdezni, hogy végelszámolási tevékenységét a jelenlegi ügyvezető elláthatja-e kata adózású egyéni vállalkozásából, vállalkozási szerződés alapján, és a végelszámolói díját kiszámlázhatja-e ebből a kata vállalkozásból? Segítségüket előre is köszönöm
Vállalkozói szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A szerződés 5 ezer tonna hulladék átvételére vonatkozik, de a vállalkozó vállalja, hogy 15 ezer tonna mennyiségig leköti az éves kapacitását a megrendelő javára, amely lekötött kapacitás 2016. 09. 01. napjától idő- és teljesítményarányosan csökkentésre került, és 2016. 12. 31-ére lenullázódik. A számlázás a folyamatos teljesítés szerint történt, mely alapján a fizetési határidő és a teljesítési idő megegyezik. Tehát az áfafizetés a fizetési határidőben történik. Ez vajon így helyes-e vagy részteljesítésnek minősül, és akkor a teljesítési idő nem a fizetési határidő? Válaszát előre is köszönöm.
Fordított adózás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunk egy eddig beépítetlen területen valósít meg új beruházást, amely keretében vendéglátó egység, benzinkút, autómosó, új bekötő út épül. Az engedélyeket az építkezéshez már beszereztük. Kérdésem a következő: mivel nem egy építési vállalkozót bíztunk meg a munka elvégzésével, abban több cég vesz részt, minden ehhez kapcsolódó munka elvégzése a fordított áfa hatálya alá tartozik-e, amennyiben teljesülnek a 142. paragrafus feltételei, például közművek (villany, víz, gáz) bevezetése a területre (ezeket az országos, illetve területi szolgáltatók végzik)? Amennyiben magunk szerzünk be építési anyagot, feltételezem, ez a beszerzés a normál áfa szabályai alapján történik. Válaszukat köszönettel várom. Tisztelettel: Sárközi Tamara
Egyéni vállalkozó díjazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy művészeti folyóirat, amiben szerzők cikkeket jelentetnek meg jogdíjas tevékenység formájában. Minden év végén pénzdíjazással járó díjra terjesztik fel a legjobbakat. Ez idáig mindig magánszemélyek kapták a díjat, viszont van egy olyan szerző is, aki egyéni vállalkozóként számlázta ki a műveit 2015-ben. Kaphatja-e a díjat egyéni vállalkozóként (kiszámlázva), vagy ugyanúgy magánszemélynek minősül, mint a többiek, és annak alapján kell levonni a juttatása után az adót, járulékot? Köszönettel! Péter
Kell-e szerződés? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az a kérdés merült fel a cégnél, hogy milyen esetekben kell szerődés? Cégünk egy nagyértékű beruházást rendelt meg egy szállítótól, aki erre adott egy részletes árajánlatot. A beruházás elkészült (gyártósor), teljesítési igazolással rendelkezünk. De szerződésünk nincs a vállalkozóval. Ők azt mondják, hogy az árajánlat és a teljesítésigazolás elegendő. Ez valóban így van? Segítségét előre is köszönöm!
Megbízási vagy vállalkozási szerződés? Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi témában kérjük szakértői véleményüket. Vásároltunk egy gépet, ami javítást igényel, hogy teljesen működésképes legyen. Egy nyugdíjas magánszemély meg tudná javítani. A javításra 15 napot adunk, 15 ezer forint díjért. Helyesen járunk el, ha megbízási szerződést kötünk erre a munkára? Milyen adó terheli a kifizetőt, illetve a magánszemélyt? Várom válaszukat. Zs. Éva
Könyvelői szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egyéni vállalkozóként végzem egy cég könyvelését. A szerződésben kikötötték, hogy be kell járnom, és az ő programjukon kell elvégeznem a munkát, mivel már olyan mennyiségű számla van a cégben. Kivéve a bérszámfejtést, azt a sajátomon. Hat hónapja vagyok ott, és többszöri írásbeli kérésre sem hajlandók a programot betanítani. Így gyakorlatilag az éves mérlegbeszámoló elkészítése is nehézségekbe ütközik. A programozó cég segít telefonon, de ez kevés. Ezen felül minden anyagot rendszeresen késve kapok meg, a tavalyi utolsó negyedéves tételek berögzítésével is el vannak maradva. Írásban többször kértem őket, de halogatnak. Egy hete felmondtam, a szerződésben rögzített 3 hónapos felmondási idővel. Úgy érzem, hogy a fent leírtak kimerítik a súlyos szerződésszegés fogalmát. Nincs részletesen szabályozva a szerződésben, hogy milyen esetben mi a szankció, ezért sem mondtam fel azonnali felmondással. Kérdésem,hogy kötelezhető vagyok-e a mérlegbeszámoló elkészítésére a fenti hiányosságok mellett? Köszönöm válaszukat!
200 000 Ft alatt vállalkozói szerződés kell-e Kérdés
Vállalkozói szerződés készítésének étékhatára Kérdés
Ezúton szeretném megkérdezni a Tisztelt Szakértőket, hogy a vállalkozói szerződést milyen értékhatártól kell kötni?. Asztalosipari termékek gyártásával foglalkozom egyéni vállalkozóként ( nyílászárók, bútorok lépcsők ..stb). Általában lakosság felé dolgozom. Ez idáig minden 100.000,-Ft -ot meghaladó termékgyártásról készítettem vállalkozói szerződést. Kérdésem ez az összeg határ változott-e, KFT. esetében is ugyanaz az a vállalkozói szerződés készítésének étekhatára? Köszönöm szíves válaszukat!