25 találat a(z) vállalkozásból kivont jövedelem cimkére
Vállalkozásból kivont jövedelem Kérdés
Egy kft. egyik tagja eladta üzletrészét egy magánszemélynek névértéken. Mivel az eladás időpontjában a kft. nyereséges, ezért a kilépő tagnak a rá jutó nyereséget vállalkozásból kivont jövedelemként (15 százalék szja, 14 százalék eho) kifizette. Összhangban van ez az szja törvény 68. § (3) bekezdésével? Segítségüket köszönöm.
Vállalkozásból kivont jövedelem Kérdés
Vállalkozásból kivont jövedelemnek tekinthető-e az evával adózott, még ki nem vett osztalék?
Végelszámolás befejezése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. június hónapban az alábbi kérdést tettem fel, melyet Önök meg is válaszoltak. "Egyszemélyes vállalkozás a végelszámolási, vagyonfelosztási javaslatát készíti. Mennyi lesz a magánszemély vállalkozásból kivont jövedelme, illetve hogyan történik annak számviteli elszámolása és bevallása az alábbi esetben: bankszámla 600 eFt, pénztár: 2000 eFt, jegyzett tőke: 3000 eFt, tőketartalék 6 eFt, eredménytartalék 800 eFt." A jegyzett tőkét 1200 eFt értékben eredménytartalékból emelte fel a vállalkozás. Tehát, ha jól értelmezem, a magánszemély vállalkozásból kivont jövedelmének az eredménytartalék 800 eFt értékben és az 1200 eFt (tőkeemelés miatt) minősül? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Végelszámolás lezárása Kérdés
Egy végelszámolás alatt lévő társaság saját tőkéjének adatai a következők: jegyzett tőke: 500 ezer forint, eredménytartalék: 2500 ezer forint. A társaságnak nincs kötelezettsége, tehát a jegyzett tőkén felül a vagyonfelosztás során tagoknak 2500 ezer forint jövedelem kerül elszámolásra. A kifizetéshez rendelkezésre áll a szükséges készpénz. Az egyik tag Ausztriában biztosított, rendelkezik magyarországi lakcímmel, rendelkezik A1 igazolással az oszták biztosítási jogviszonyáról. Kérdésem: a külföldön biztosított tag esetében szükséges-e egészségügyi hozzájárulást levonni és fizetni a vállalkozásból kivont jövedelem (2500 ezr forint) után? A végelszámolási folyamat mely időpontjában fizethető ki a 2.500 EFt vállalkozásból kivont jövedelem és mikor kell az adót megfizetni utána?
Felszámolás végén kivont jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft felszámolási eljárását 2015. 08. 10-én lezárta a felszámoló, a záró bevallásokat beküldte a NAV felé. Ebben bevallásra került a kft. tulajdonosa felé 1000 eft vállalkozásból kivont jövedelem után 160 eft szja (16 %) és 140 eft ehó (14%). Kifizetve viszont nem lett a magánszemélynek a neki járó nettó 700 eft, mivel erre csak a bíróság által jóváhagyott és jogerőre emelkedett felszámolást lezáró végzés alapján kerülhet sor. A bíróság 2016. 06.hóban hagyta jóvá a felszámoló vagyonfelosztási javaslatát, és így most lesz kifizetve a tulajdonosnak is a neki járó összeg. 2016-ban viszont már csak 15 % az szja mértéke, a felszámoló viszont a 2015.08.10-i vagyonfelosztási javaslattól nem térhet el, mivel a bíróság és a hitelezők ezt fogadták el, így nem változtathat rajta, és a 2015. 08. 10-én beadott záró bevallásokra (1508) sem nyújthat be önrevíziót. Kérdésünk az, hogy a magánszemély az szja-különbözetet (16% - 15 %) a 2016. évről leadott szja-bevallásában 2017. 05. 20-án visszakérheti majd? Válaszukat előre is köszönöm.
Végelszámolás – vállalkozásból kivont jövedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Levonható-e végelszámoláskor a vállalkozásból kivont jövedelem (pénz) alapjának számításakor a jegyzett tőkébe, illetve a lekötött tartalékba a magánszemély tag által befizetett, adózott jövedelméből származó összeg? Köszönöm szépen!
Végelszámolást lezáró beszámoló Kérdés
Egy bt. 2014. 12. 31-ei mérlegfordulónappal elkészítette a végelszámolást lezáró beszámolót, melyet a törlési kérelemmel és a vagyonfelosztási javaslattal együtt beküldött a cégbíróságnak. Ebben a kötelezettségek között szerepel a zárónappal elszámolt, de még ki nem osztott vállalkozásból kivont jövedelem, ezt a kötelezettséget a vagyonfelosztási javaslatban a tulajdonosok részére kifizetendő pénzeszközök között szerepeltette. A cégbíróság hiánypótló végzést adott ki, hogy a becsatolt végelszámolási zárómérleg nem fogadható el, mert rövidlejáratú kötelezettséget tartalmaz. Két lehetőséget adtak – nyilatkozzunk, hogyan és mi módon lett kiegyenlítve a tartozás, vagy nyújtsunk be egy új kötelezettséget nem tartalmazó beszámolót. Ha jól gondolom, a vállalkozásból kivont jövedelem a cégbíróság törlési engedélyéig nem adható ki. Mi a helyes megoldás a hiánypótlás rendezésére?
Jegyzett tőke leszállítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelünk egyszemélyes kft. A tulajdonos magánszemély. A kft. leszállította a törzstőkéjét 9 millió forintról 3 millió forintra. Az alapítói okirat nem tartalmazza, hogy a jegyzett tőke leszállítása tőketartalékkal, vagy eredménytartalékkal szemben tervezik megvalósítani, avagy tőkekivonás útján – pedig szerintem bele kellett volna foglalni. Hogyan könyvelendő a módosítás, keletkezhet-e a tagnak vállalkozásból kivont jövedelem útján, vagy más jogcímen adókötelezettsége? Az eredménytartalék pozitív. Tanácstalan vagyok, mi a teendő ebben az esetben. Segítségét köszönöm!
Ügyvédi irodából kiváló tag Kérdés
Kedves Szakértők! Egy ügyvéd iroda egyik tagja kiválik, mint tag, az ügyvédi irodából (5 fős helyett már csak 4 fős tagság marad). A belső kimutatások alapján jogosult a 2014. 01-06. hónap általa termelt "eredményre", melyet az ügyvédi iroda ki szeretne neki fizetni, de melyet osztalékelőlegként nem tud felvenni (mert a 2014. évi mérleg elfogadásakor, 2015-ben már nem tag, amikor jóváhagyott osztalékot állapítanak meg), de akkor hogyan, milyen jogcímen jogosult az eredményre? Esetleg vállalkozásból kivont jövedelem (vonva a 16 % szja-t +14 % ehót) lesz? Neves tanácsadók ezt javasolták (még a NAV is hajlik rá). Így ezt a jövedelemet személyi jellegű ráfordításként számolja el az ügyvédi iroda, ugye? Várom megtisztelő válaszukat! Böbe
Ingatlan – vállalkozásból kivont jövedelem Kérdés
Végelszámolással megszűnő vállalkozás saját tulajdonú ingatlannal rendelkezik. Úgy gondolom, hogy vállalkozásból kivont "jövedelemként" kell adóznia, de nem tudom, milyen érték után, hol és mikor (végelszámolás megkezdése vagy befejezése) kell bevallani.