63 találat a(z) utazási iroda cimkére
Utazási iroda könyvelése Kérdés
Üdvözlöm! Utazási iroda könyvelésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.. Olvastam, hogy részletes nyilvántartást kell vezetni az utakról.. Az lenne a kérdésem, hogy első körben a bevételeket hogyan kell könyvelni? Megkapom a kimenő számlákat és az azokkal szembeni költségeket, de van, hogy az utas nem az adott hónapban utazik, még az is lehet, hogy nem is az adott évben..Ilyenkor hogyan kell könyvelni a bevételi és a bejövő számlákat? Köszönöm előre is, Adrienn
Kontírozás utazásszervezésnél Kérdés
Hogyan kontírozom 1) az utas által megfizetett utazás/szállás díját, 2) az utazási irodának átutalt utazás/szállás összegét?
Utazási iroda Kérdés
Csomagot állít össze az utazási iroda (hotel, transzfer + árrés ) + árrés. Az áfa EU-s csomag esetén 27 százalék, harmadik ország esetén árrés adómentes. Az utazási iroda Magyarországon van. Köszönöm a segítségüket.
Utazási iroda számlázása Kérdés
Utazási iroda, amely Magyarországon lévő szálláshelyet bérel, annak költségét kiszámlázza egy romániai utazási irodának, fordított adózással, mivel mindkét vállalkozásnak van közösségi adószáma. A magyar utazási iroda visszaigényli a szállás után kiszámlázott levonható áfát, az értékesítésnél pedig a fordított áfa szabályait alkalmazza. Nem árrés szabályai szerint adózik, hanem az általános szabály szerint. A kérdésem az lenne, hogy helyesen jár-e el az áfa szempontjából, amikor kiszámlázza és visszaigényli az áfát? Köszönöm a segítséget.
Utazási iroda könyvelése Kérdés
Van-e különbség az utazási iroda és az utazásszervező által értékesített utak könyvelésében? Van egy utazási iroda, ahol a közösség területéről vásárolnak utakat, ezeket fordított adózással számlázzák ki, viszont cégnek felmerülő költségeket áfásan könyveljük le, így mindig visszaigényelhető poziciója van. A kérdésem az lenne, hogy helyesen járunk-e el amikor a fordított adózású komplex utakhoz kapcsolódó áfát visszaigényeljük? Azzal tisztába vagyunk hogy az utazásszervező nem igényelheti vissza az áfát, mert árrés szerint adózik, de az utazási iroda nem árrés szerint adózik. Köszönöm a segítségüket.
Utazási iroda könyvelése, adózása Kérdés
Szeretnék segítséget kérni, hogy hol találok aktuális szakirodalmat az utazási idordák könyvvezetésére, áfa- és adózási szabályaira. Sajnos nem találok, csak 2009-es szakirodalmakat. Köszönöm előre is a segítséget.
Utazási iroda Kérdés
Utazási iroda utazási csomagot állít össze. A csomag tartalma: szállás, utazás (szlovák busz), rendezvény (szlovák körút). A költségszámlákon 0 százalékos közösségi áfa van. Felmerül-e bevallási és áfafizetési kötelezettség a költségszámlák után? Mivel adólevonási jogunk nincs ebben az esetben.
Utazási iroda Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni az alábbi ügyben: utazási iroda külföldi szálláshelyet értékesít oly módon, hogy beszedi az utastól az előleget, majd kiutalja a külföldi partnernek az összeget. A külföldi partner nem ad bizonylatot az utazási iroda nevére. Jól gondolom-e, hogy ilyen esetben a kifizetett összeg a vevői előleg terhére könyvelődik bizonylat hiányában és csak a különbözet lesz árbevétel? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.
Utazási iroda Kérdés
Utazási iroda utazási csomagot állít össze. A csomag tartalma: szállás, utazás (szlovák busz), rendezvény (szlovák körút). A költségszámlákon 0%-os közösségi áfa van. Felmerül-e bevallási és áfafizetési kötelezettség a költségszámlák után? Mivel adólevonási jogunk nincs ebben az esetben?
Utazási iroda Kérdés
Utazási iroda vásárol szállást külföldről, a számlán van valamilyen áfa, 11%, 15% stb. Hogyan kell ezt az áfabevallásba beállítani, és kell-e utána áfát fizetni? Vagy esetleg kiegészíteni. Köszönöm.
Szállásértékesítés csomagban áfa Kérdés
Utazási iroda külföldről szállást vásárol 0% áfával (EU-s), de csomagot készít belőle. A csomagban a 18% áfát meg kell-e neki fizetni, vagy nettó módon kezelheti? Köszönöm.
Érdemes tüzetesen megnézni az ajánlatot, mielőtt utaznánk! Cikk
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megállapította, hogy a Kaland Travel Kft. hiányos tájékoztatást adott az utazások kiválasztása szempontjából lényeges információkról, és megtévesztette a fogyasztókat az utazások áráról közölt tájékoztatásokkal. A GVH a jogsértésért 2 millió forint bírságot szabott ki a Kaland Travel Kft.-re, és helyreigazító közlemény közzétételére is kötelezte a vállalkozást.
Utazási iroda áfabevallás sora Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünk utazásszervezéssel foglalkozik. A repülőjegyekről az áfatörvény 105. § alapján adómentes számlát kap az utazási irodától (Ibusz): Az említett cég ezt a számlát továbbszámlázza az utas felé, ugyanúgy áfamentesen. A kérdésem az lenne, hogy tulajdonképpen az áfabevallás mely soraiban kell szerepeltetnem a beszerzést, illetve az értékesítés adóalapját feltüntetnem? Úgy gondolom, hogy az értékesítésnek az áfabevallás 01. sorában kell szerepelnie, de a beszerzés adóalapjában nem vagyok biztos, hogy hol kell szerepeltetni. Válaszát előre is köszönöm.
A teljesítés időpontjának meghatározása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk utazásszervezéssel foglalkozik. Ennek során áfa értelemben árrésadózó. Hogyan és hány számlát kell a helyes teljesítési idővel kiállítani tekintettel az áfaszabályokra az alábbi esetekben? 1.) Vevő bejön az utazási irodába és befizet készpénzzel egy utazásra 125 ezer forint 2016. 04. 25-én. Az utazás tényleges időpontja 2016. 06. 03. 2.) Vevő bejön az utazási irodába, és megrendel egy utazást 125 ezer forint értékben 2016. 04. 25-én, melyet átutalással fog megfizetni, legkésőbb 2016. 05. 28-áig Az utazás tényleges időpontja 2016. 06. 03. 3.) Vevő bejön az utazási irodába, és foglalóként az utazásra befizet 12 500 forintot. 2016. 04. 25-én Tényleges utazás 2016.06.03.-a és a teljes összege 125 ezer forint. A foglaló és a teljes összeg különbözetét legkésőbb 2016. 05. 28-ig kell megfizetnie utalással. Válaszát köszönöm.
Utazási iroda áfateljesítési dátum Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utazási irodánál a teljesítés dátumának időpontja, amikor az utas visszatér az útról. Például a számla kelte 04.15., a teljesítés dátuma: 08.15., ekkor jön vissza az útról az utas, és ez a dátum szerepel a számlán is. Áfabevallásban a teljesítés időpontjaként a visszatérés dátuma szerinti időszakot kell szerepeltetni? Ha tévedésből a számla kelte szerint lett a fizetendő áfa beállítva a bevallásba – bár előbb lett így befizetve az áfa –, fontos az önrevíziót elkészíteni? Kérem szíves válaszát. Köszönöm.