81 találat a(z) tiszteletdíj cimkére
Tiszteletdíj nyugdíj mellett Kérdés
Tisztelt Adózóna! A nők 40 éves nyugdíjazása melletti munkavégzés jövedelemkorláttal jár. A gazdasági társaságnál választott tisztségviselő részére fizetett tiszteletdíj, amennyiben meghaladja a minimálbér 30 százalékát, beleszámít-e a jövedelemkorlátba? Köszönettel várom válaszukat.
Nyugdíj – önkormányzati tiszteletdíj Kérdés
Tisztelt Hölgyem, Uram! 40 év munkaviszony után, a nőkre vonatkozó kedvezményes nyugdíjszabályokkal élve nyugdíjba vonult magánszemély időközben önkormányzati képviselő lett. A tiszteletdíjáról a határt elérve lemondott. Kérdés1: mi a teendő akkor, amikor az öregségi nyugdíjkorhatárt eléri? Továbbra is figyelembe kell vennie a határt és lemondania a tiszteletdíjáról? Kérdés2: az öregségi korhatárt tavaly töltötte be. Helyesen tette-e, hogy a tiszteletdíjáról lemondott? Amennyiben nem kellett volna lemondania, ez most utólag orvosolható? Vissza tudja kapni a tiszteletdíjat? Köszönettel!
Vezérigazgatói jogviszony zrt.-ben Kérdés
Tisztelt Adózóna! Az alábbi ügyben szeretném a szakmai véleményüket kérni: A társaság formája zrt. A társaság alapítója két fő. Az egyiknek 90 százaléknyi részesedése van, a másiknak 10 százalékos. A 90 százalékos részvényes rokkantsági ellátásban részesül. A 10 százalékban részvényes 2017.07.11-től a társaság vezérigazgatója és a munkáltatói jogok gyakorlója. Az alapszabály szerint ezen feladatot megbízási jogviszony keretében látja el. A megbízás határozatlan időre szól. A megbízás alapján havi bruttó 40 ezer forint tiszteletdíjat kap. A társaságban munkaviszony keretében is munkát végez heti 20 órában. A munkaköre klímaszerelő. 2017. 07. hó 11-től bejelentettem a 17T1041-en, mivel a fenti díjazás alapján biztosított: biztosítási jogviszony kódja: 1202, munkakör Feor: 1210 (gazdasági szervezet vezetője) A 1708/ júliusi bevallásban már két jogviszonyt jelentettem. Egyik a heti 20 órás munkajogviszony, a másik a megbízási jogviszony 41 kóddal. A törvényi előírások figyelembe vételével jól bíráltam el a jogviszonyokat? Esetleg nem jön be a minimum járulékfizetési kötelezettség? Fáradozásukat és válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Téglásné Lippert Erika könyvelő e-mail cím: erikateglasne@gmail.com
Svájci magánszemély tiszteletdíjának adóelőlege Kérdés
Tisztelt Szakértő! Civil szervezetünk kuratóriumának elnöke svájci illetőségű, ott öregségi nyugdíjban részesül, havonta 50 000 forint tiszteletdíjat számfejtünk részére. Mivel igazolta svájci illetőségét, ezért nem vonunk tőle adóelőleget. Helyes-e az eljárásunk? A 1708 bevallás M lapjai közül a 04 és a 06. lapon hogyan kell a külföldi illetőséget helyesen jelölnünk? Tisztelettel B.Gy.
Tiszteletdíj vagy megbízás? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyesületünk elnöksége (6 fő) havi rendszerességgel díjazásban részesül, amit az alapszabályban rögzítettünk. Jelenleg a 10 százalékos költséghányad figyelembe vételével állapítjuk meg a jövedelmet. Kérdésem, hogy ha megbízási szerződést kötünk, akkor lehet-e ezt önálló tevékenységként figyelembe venni, vagy mint választott tisztségviselők, a nem önálló tevékenység megítélése alá tartoznak, és akkor nem lehet a 10 százalékos költséghányad levonását alkalmazni? Válaszát előre is köszönöm!
Tiszteletdíj kifizetése visszamenőlegesen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vadászó földtulajdonosok közösségének választott képviselőjét évente 100 ezer forint tiszteletdíj illeti meg a tagok döntése alapján. A képviselő évek óta nem vette fel ezt az összeget, most viszont 5 évre visszamenőleg szeretné, ha kifizetnék neki az elmaradt juttatást. Hogyan alakul ebben az esetben a 2017 júniusában kifizetett ( 2013-2017. évekre vonatkozó) tiszteletdíj kifizetésének adózása? Keletkezik-e biztosítási jogviszony? Milyen adók és járulékok terhelik a kifizetőt és a magánszemélyt? Bevallható-e a teljes összeg a 2017. júniusi 08-as bevallásban? Számolható-e el gépkocsi költségtérítés a kapott jövedelemmel szemben? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Csed alatti juttatás, tiszteletdij Kérdés
Munkavállalóm 2017. február hónapban szült, az utolsó napon is dolgozott. Többes jogviszonya, munkaviszonya van, amelyek után megállapította az Államkincstár a csedet. Az egyik kft.-ben tiszteletdijas FB tag, a tiszteletdíjat (bruttó: 55 ezer Ft ) utalja a kft. Kérdésem: kaphat-e tiszteletdíjat a csed alatt? Amennyiben nem, visszafizetheti-e a 3 hónapra kapott nettó tiszteletdíjat, hogy ne veszélyeztesse az egészségbiztosítási ellátását?
Nyugdíjszámítás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egyik ügyfelünknek 2,5 éve van, hogy elérje a nyugdíjkorhatárt. Jelenleg tiszteletdíjat kap 45 ezer forint összegben. Sajnos ez nem éri el a minimálbért. Az ügyfélnek az a megérzése, hogy ez az alacsony összeg annyira lerontja az átlagjövedelmét, hogy inkább lemondana a tiszteletdíjról, és elkezdené fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot maga után, hogy ez az időszak ne számítson biztosításban töltött időnek, és így ne rontsa az átlagjövedelmét. Helyes az ügyfél megérzése?!
Polgári jogi társaság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Polgári jogi társaság képviselője elláthatja-e a képviseleti feladatait munkaviszonyban? A másik kérdésem, hogy a polgári jogi társaság képviselője vehet-e fel tiszteletdíjat? Ha igen, akkor milyen járulékok terhelik?
Külföldi nyugdíjas tiszteletdíja Magyarországon Kérdés
Tisztelt Szakértő! Biztosítási jogviszonnyal kapcsolatos kérdésben kérem a segítségét! Kérdésem, hogy keletkezik-e Magyarországon biztosítási jogviszonya annak a magánszemélynek, amely külföldön (Németországban) saját jogon öregségi nyugdíjas, és havonta a magyar társaság ügyvezetéséért a minimálbér 30 százalékát meghaladó összegű tiszteletdíjban részesül. Taj számmal nem rendelkezik, életvitelszerűen külföldön él, Magyarországon sem állandó, sem ideiglenes lakcímmel nem rendelkezik, nem is tartózkodik itt rendszeresen. Ha nem keletkezik biztosítási jogviszony, akkor a 1608-as bevallásban milyen jogcímet (alkalmazás kódkocka) kell beállítani, és kell-e bármilyen járulékot, adót levonni? Köszönöm a válaszát!
Ügyvezető díjazásának adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság ügyvezetését megbízási jogviszony keretében végzi valaki, aki nem tagja a társaságnak. Ezért rendszeres havi díjazásban részesül. Hogyan kell adóznia ezután az szja-ban? Mint tiszteletdíjnál, ekkor a mgbízási díj teljes összege adóköteles, mint nem önálló tevékenység, vagy önálló tevékenységből származó jövedelemről van szó, mely esetben költségelszámolásnak van helye? Tisztelettel várom szíves válaszukat.
Alapítványi tiszteletdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alapítvány elnöke tevékenységéért tiszteletdíjat kap, évente egyszer, decemberben fizetve, 250 ezer forint. Kérdésem: milyen adók, járulékok terhelik a kifizetést? T1041-es nyomtatványon kell jelenteni? Köszönöm!
Külföldi előadó költségelszámolása. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik cégemnek egy nemzetközi esemény megszervezésekor a fellépők tiszteletdíján felül meg kell fizetnie a meghívottak szállodai költségét és repülőjegyét is. Amennyiben nem számlaképes, megbízási díjjal tudjuk a fellépti díjat elszámolni, ha számlaképes, akkor ez nem kérdés. A felmerülő egyéb költségek (repülőjegy, szállodai költség stb.) a szervező kft. költségei között lesz elszámolva, de a fellépő nevére vagy a kft. nevére? Ezek a költségek simán kapcsolódó költségek, vagy természetbeni juttatások, s ha természetbeni juttatás hogyan adózik? Elég-e, ha a szerződésben a fellépő tiszteletdíján kívüli kapcsolódó költségekre és egyéb igényekre rögzítik a feltételeket, s ennek alapján lehet a kft. nevére szóló számlákat itt elszámolni. Tisztelettel: Géczi Sándorné
Társasüdülő, illetve a közös képviselő adózása Kérdés
Tizenkét egységből álló társasüdülő és a közös képviselője milyen adókat és járulékokat kell, hogy fizessen, ha a havi tiszteletdíja nem éri el a minimálbér 30 százalékát sem?
Külföldi ügyvezető tiszteletdíja Kérdés
Milyen adó- és járulékterhei vannak egy magyar illetőségű zrt. által a német illetőségű, Németországban biztosított vezérigazgatójának kifizetett tiszteletdíjnak?"