70 találat a(z) természetbeni juttatás cimkére

Védőital Kérdés

Tisztelt Szakértő Boltjainkban dolgozó munkatársaink – ha nincs meghíbásodás – 22 Celsius fokra beállított, klímával hűtött eladótérben dolgoznak. Kérdésem, ha a kinti nagy meleg – 30 Celsius fok – miatt védőitalként ásványvizet kapnak, ez természetbeni juttatásnak minősül vagy védőitalnak? Válaszát előre is köszönöm: Üdv. Andrea

Munkahelyi étkeztetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelõ irodaként a következõ kérdésre várom mielõbbi válaszukat. "XY" adóalany bejegyzett telephellyel rendelkezik egy budapesti irodaházban, mely nem saját tulajdonú. Dolgozóinak munkahelyi (üzemi) étkeztetést szeretne biztosítani az alábbi módon: "XY" adóalany a már bejegyzett telephelyén bõvíteni kívánja a bérelt helyiségek számát az étterem miatt. Az étterem üzemeltetését egy leányvállalatnak ("XY" adóalany 100 százalékban tulajdonos a leányban) kívánja átadni. Az étterem bejárata utcára nyílik, ezáltal bárki számára elérhetõ. "XY" adóalany 12 500 forint értékû, az étkezõhelyet üzemeltetõ leányvállalat által kibocsátott étkezési utalványt kíván adni dolgozóinak, melyet az adott telephelyen mûködõ étteremben lehetne felhasználni. Kérdésem: "XY" adóalany a fenti feltételrendszer szerint munkavállalói számára munkahelyi étkeztetésként nyújthatja-e kedvezményes adózással az utalványt 12 500 forintos értékhatárig? Fenti esetben teljesülnek-e az szja-törvény 71. § ba) bekezdésében leírtak? Válaszukat előre is köszönöm! Csávás Andrea

Napidíj juttatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Civil szervezet tagjai hivatalos külföldi kiküldetésen vesznek részt. Lehet-e részükre adómentesen kiküldetési napidíjat fizetni abban az esetben, ha nem állnak munkaviszonyban az egyesületnél? Amennyiben nem, megoldást jelenthet-e, ha az egyesületnél önkéntesként vannak bejelentve? Az adómentes napidíj maximum 15 eurónak megfelelő összeg lehet, igazolás nélkül? Ha e fölött kapnak, abban az esetben az egyesület, mint természetbeni juttatás után, adót köteles fizetni? Válaszát köszönöm. Tisztelettel: P.Mária

Munkáltató által átvállalt egészségügyi ellátás adózása Kérdés

Tisztelt Cím! Amennyiben a kft. átvállalja alkalmazottja magánkórházi járóbeteg- és fekvőbeteg-ellátásának költségeit, milyen módon kell azt a kft.-nek, vagy a dolgozónak adóznia, milyen adó- és járulékterhet visel, költségként hogyan kell azt elszámolni? Segítségüket előre is köszönöm. Boros Józsefné

Tartósan használatba adott személygépjármű utáni cégautóadó Kérdés

Egy kft. a tulajdonában lévó személygépjárműt tartósan, ingyenesen használatba adja a munkavállalójának. A munkavállaló üzembentartó lesz, amit az okmányokba is bejegyeznek. A gépjármű fenntartásával kapcsolatos költségek a munkavállalót terhelik. A cég értékcsökkenést számol el a gépjármű után, más költséget nem. Fennáll-e cégautóadó-fizetési kötelezettség ebben az esetben? Temészetbeni juttatásnak minősül-e az autó ingyenes használatba adása?

Promóciós nyereménytárgy adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk profilja internetszolgáltatás. Honlapunkon nyereményjátékot hirdettünk meg internetezési szokások felmérésével kapcsolatban, amin bárki részt vehet, aki a honlapunkra látogat. A kérdőívet kitöltők közül egy Iphone telefont sorsolunk ki. A kérdésem ennek adóvonzatával kapcsolatos. Jól értelmezem a jogszabályokat, ha úgy gondolom, hogy ez a fajta nyereményjáték nem bejelentésköteles a NAV felé, viszont szja-vonzata van, aminek az alapja a termék piaci értékének az 1,19-szerese? Valamint jól gondolom, hogy a termék beszerzésének áfája levonásba helyezhető? Előre is köszönöm válaszát!

Munkaruha-juttatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaruha-juttatási szabályzattal nem rendelkezünk, csak egy igazgatói utasítással, melyben táblázatos formában meghatároztuk, hogy melyik munkakörben foglalkoztatott dolgozók kaphatnak, és milyen munkaruhát (cipő, nadrág, kabát, ing), illetve ezekre mekkora összeg áll rendelkezésre. Karbantartónk hozott cipőről számlát, melynek értéke 14 ezer forint volt, erre fizettünk ki 10 ezer forintot a részére. Húsboltban dolgozó munkatársak szintén cipőszámlát hoztak, melyből egy fix összeget térítettünk meg, illetve mindannyian kaptak egy céges logóval ellátott pólót. Vendéglátó egységünkben a pincér 2 darab ingről és egy nadrágról hozott számlát, melyet az ügyvezető jóváhagyása után fizettünk ki részére. Rovatukban olvastam a munkaruha-térítéssel kapcsolatos írásaikat, és arra a következtetésre jutottam, hogy mindezek a kifizetések a dolgozó részére adóköteles természetbeni juttatásnak minősülnek. Kérem, szíveskedjenek ebben a segítségemre lenni, hogy a munkaruha problémát hogyan tudnánk megoldani szabályosan? Úgy vélem, a pincér, szakács, karbantartó, bolti eladó részére minden további nélkül lehet adómentesen munkaruhát biztosítani, csak a konkrét feltételekkel nem vagyok tisztában. Kérem, vázolják, mik a lehetőségek, illetve a kötelességeink, mint munkáltatónak? Hogyan járunk el szabályosan? Lényeges-e az, hogy munkaruházati boltban vásároljunk, illetve számít-e a céges logó megjelenítése a munkaruhán? A parkolóőröknek hogyan, milyen formában jár az egyenruha?

Önellenőrzési pótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következőkben kérném segítségét: A 2010-es évet újrakönyvelte a cégünk. A korábbi könyvelő a természetbeni kötelezettségeket nem megfelelően vallotta be, így most önellenőrzéseket készítünk. A bevallott és helyesbített adó különbözete 01-06. hóban pozitív volt, azaz a kötelezettségünk növekedett, ami után önellenőrzési pótlékokat számoltunk. 07. hóban feltételezhetően eszébe jutott a korábbi könyvelőnek, hogy a természetbeni juttatások után fizetési kötelezettségek vannak, s egy nagyobb összeget bevallott az adott hóban, így a 07. hóban a bevallott és helyesbített adó különbözete negatív. A 07. hóban bevallott adókötelezettségeket 2010. 08. 15-én befizették. A következő, 09. hóban ismét fizetési kötelezettség keletkezett. Ha a helyesbített adó teljes összegét megfizették az eredeti esedékességig, azaz 2010. 08.15-én nagyobb összegű befizetés történt, figyelembe vehetem-e ezt a befizetést a további hónapok önellenőrzésekor, s így az 5 ezer forintos minimális önellenőrzési pótlékot kell csak befizetnem? Vagy az adott befizetésnek az önellenőrzés esedékességekor, azaz a bevallás beadásakor is fenn kell állnia? Köszönöm szépen a segítséget!

Dolgozók étkeztetése Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Éttermi vendéglátással foglalkozó cég vagyunk. Dolgozóinknak szeretnénk a munkahelyi étkezését a jogszabályoknak megfelelően természetben biztosítani. Milyen lehetőségünk van erre?

Megszűnik a természetbeni juttatás - mi lesz helyette? Cikk

Bár a természetbeni juttatások fogalma 2011. január 1-jét követően megszűnik, egy részük továbbra is adható, csak adózni kell utánuk vagyoni értékként.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink