138 találat a(z) teljesítés cimkére
Megbízási dij teljesitése és kifizetése 2019. január 4-én Kérdés
T Szakértő! Egyik vállalkozás megbizási szerződéssel végeztet el egyes feladatokat a vállalkozása számára. Az eredeti szerződött határidő december 31-éig szólt. Viszont a munka nem készült el, csak január 4-én, akkor készült a teljesítésigazolás, és ekkor kerül sor a kifizetésre is. Erre az esetre nem találtam semmi útmutatást, csak a munkaviszonyból származó jövedelmeknél, illetve a tb-ellátásoknál, hogy a január 10-éig kifizetett jövedelmek minősülnek előző évi jövedelemnek, tehát még 2018-ra kell bevallani. Ez viszont nem munkaviszony, hanem megbízási jogviszony, kérdésem tehát, hogyan járok el helyesen? Véleményem szerint 2019-ben számfejthetem csak, mert akkor kerül kifizetésre, tehát 2019-es jövedelem lesz. Válaszát várom, köszönettel: Császár Judit
Utalásos számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Van utalásos előleg számlám: 1. Teljesítéskor a nettó+áfa= bruttó számlából soronként kivonom az előleg nettó+áfa=bruttó számokat. Megkapom az utalandót. 2. Szabályosan lehet-e egyszerűbben? Teljesített bruttó értékből kivonom a bruttó előleget.Természetesen soronként feltüntetem az utalandónál a nettót+áfát. Például ha az előleg készpénz volt, nem is tudom másképpen. 3. Az első, szabályosan alkalmazott esetben a forintra kerekítések miatt gyakran 1 forint eltérés keletkezik. Ez hogyan kezelendő? Köszönettel: Székely Lajos
Katás áttér áfás számlázásról alanyi mentességre Kérdés
2019. 01. 01-től katás egyéni vállalkozó áfás számlázásról áttér alanyi mentességre. 2018. év december havi teljesitéssel 2019. évben kiállít egy számlát még, de a pénz is csak 2019. évben érkezik meg. Áfával kell kiállitani, vagy áfa nélkül?
Számla teljesítési ideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Építőanyag-kiskereskedelemmel foglalkozó cég az árut a nagykereskedő partnerétől a vevője címére történő szállítással rendeli meg. A nagykereskedelemmel foglalkozó partner cég a gyártótól szintén a végső felhasználó címére szállítással rendeli meg az árut. A szállítás megtörténik egy adott napon. Amíg a gyártó ezt számlázza a nagykereskedőnek, a nagykereskedő továbbszámlázza a kiskereskedelemmel foglalkozó cégnek, akár 30 nap is eltelik. Milyen teljesítési dátummal kell kiszámláznia a kiskereskedőnek a vevő részére a számláját?
Áfa pénzforgalmi elszámolás megszűnése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gazdasági társaság jelenleg áfa pénzforgalmi elszámolás hatálya alá tartozik. Jövőre ezt meg kívánja szüntetni, vissza kíván térni a normál elszámolás alá. Mi a helyes elszámolás a fizetetlen, még el nem számolt áfa tekintetében a jövő évben? A pénzügyi teljesítéskor kerül az áfabevallásban elszámolásra, vagy soron kívül a decemberi bevallásban kell szerepeltetni a fizetetlen áfa összegét? Köszönöm válaszát!
Építési napló és az ideiglenes iparűzési adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ideiglenes iparűzési adónál melyik dátumokkal kell számolni? A kezdő dátumnál a munkaterület-átadás vagy a tényleges munkakezdés dátumával kell kezdeni számolni a a kezdő dátumot? Illetve a befejezésnél mi számít befejezésnek? A munka befejezése, a munkaterület visszaadása, a teljesítésigazolás dátuma, illetve a napló végleges lezárása, amit a megrendelő tud csak megtenni, és esetünkben sajnos csak hónapokkal később teszi meg.Válaszát előre is köszönöm.
Tagi kölcsön Kérdés
Tisztelt Szakértő! Euróban adott tagi kölcsönt vissza lehet-e adni forintban? Külföldi vevőnek kibocsájtott EUR-s számlát a teljesítés, vagy a számla keltével forintosítom? És milyen árfolyammal számolom? Köszönöm: Pánti Etelka
Hibás összesítő jelentés Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2018. júliusi keltezésű és teljesítésű szállítói számla augusztusban lett kiegyenlítve. Afatartalma ekkor került levonásba. Az összesítő jelentésben is 8. hóban szerepel, de tévesen a teljesítés időpontjaként a pénzügyi teljesítés került az összesítő jelentésbe. Helyesbíteni kell a bevallást? Köszönöm válaszát: CSCS
Számla teljesítési dátuma CPT paritás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! hasonló témában már volt egy kérdés, melynek megválaszolása sajnos nem szolgált elégséges információval. Mellékelem alább az eredeti kérdést, illetve a saját kiegészítésemet, várva szíves magyarázatát Tisztelt Szakértő! Magyarországon bejegyzett kereskedővállalat vagyunk, magyar vevőinket Németországból, közvetlen szállítással szolgáljuk ki CPT paritás alkalmazásával. Számlánkat az SAP rendszer az áru első fuvarozójának átadása teljesítési dátumával állítja ki, az áru a vevőhöz fizikailag az 1-2-3 napos fuvar után kerül. Hónap közben természetesen "béke van", a kérdésem az: jogos-e a vevőm panasza CPT paritás mellett, hogy például a 06. 30-ai számla helyett 07. 01-jei számlát kér, mert akkor kapta meg az árut? Köszönöm szíves véleményüket! Ugyanaz a problémám mint a kérdezőé, csak éppen az ellenkező oldalon állok. Vevő vagyok. Augusztusban adtam le a rendelést. Szerződés szerint CPT paritásban állapodtunk meg. Augusztus 30-án indította az eladó a szállítmányt és számlázott, de én csak szept 5-én kaptam meg az árut. Mikor történt a TELJESÍTÉS? Az augusztusi vagy a szeptemberi áfabevallásban szerepeltetnem? Elvileg úton levő készlet lenne, de a hóvégi készlet készítésekor (ELÁBÉ számolás) nem volt információm, hisz csak szeptember 5-én kaptam meg az árut.
Telefonhasználat továbbszámlázása munkavállaló részére Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás továbbszámlázza a dolgozói részére a céges mobiltelefon használata során az esetleges kerettúllépést, mobil parkolást, mobil internethasználatot. A mobiltelefon-szolgáltató számlája folyamatos teljesítéssel kerül kiállításra és a továbbszámlázás során mi is folyamatos teljesítéssel számlázzuk tovább a dolgozó felé a magánhasználatot. Az egyik kérdésem az, hogy ez így helyes-e? A gyakorlatban konkrét példát nézve: Telekom számla: Kelt: 2018.07.02. Teljesítési és fizetési határidő: 2018.08.14. Dolgozónak továbbszámlázott számla: Kelt 2018.08.15., Teljesítési és fizetési határidő: 2018.08.31. A másik kérdés, amit még tisztázni szeretnénk, hogy mi számít ebben az esetben a teljesítés időpontjának? Megegyezik a Telekom számla áfatörvény szerinti teljesítési időpontjával? Köszönöm!
Bevételi számla helyesbítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kibocsátó 2018.06.20-ai teljesítéssel és 06.25-ei keltezéssel kiállítja a számlát vevője felé. 2018.07.16-án módosítania kell a számlát, teljes összegében. A módosító számla teljesítés napja 06.20-a, kelte 07.16. A 06. havi áfabevallás összeállításakor figyelembe vehető a 06. havi időszakban a jóváírt áfa összege, vagy csak a 07. havi áfabevallásban érvényesíthető a negatív áfaösszeg a jóváírás miatt? Válaszát előre is köszönöm!
Melyik hónapban lehet visszaigényelni az áfát? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy közért, amely különböző partnerektől szerez be árut. Melyik havi áfabevallásban lehet a beszerzés után azt az áfát visszaigényelni, amelynél a készpénzes (utánvétes) számla esetében a számla kelte: 2018. 06. 30., a teljesítési dátum és fizetési határidő viszont 2018. 07. 02.? Ezek igazából olyan beszerzések, amelyeket a partnerek a saját fuvarozójukkal küldenek el a boltba, így a szállítmány alapját képező számlát már a tényleges áru átadását megelőző napon kiállítják, majd másnap szállítanak és fizeti ki a bolt a beszerzést a szállítónak. Számunkra a megtévesztő itt az, hogy készpénz van feltüntetve a fizetési módra és mégis a számla kelte és a teljesítés dátuma eltér. És mivel a cég negyedéves áfabevalló, így nem tudjuk eldönteni, hogy ebben az esetben melyik időszakra könyveljük a számlát? Segítségüket előre is köszönjük.
Számla teljesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni: a fuvar számlázásánál melyik napot kell megjelölni teljesítés napjának? A felrakodás vagy a lerakodás napját? A megbízó döntheti el esetleg a megbízásban foglalva? Segítségét előre is köszönöm!
Barter csereügylet dátumai Kérdés
Egy kft. barter számlát állít ki minden hónap utolsó napjával. A teljesítés dátuma, a számla kelte és a fizetési határidő is a hónap utolsó napja. A barter számlánál kötelező, hogy minden dátumának azonosnak kell lennie? A június havi teljesítésnél a számla kelte nem lehet más dátum? A június havi teljesítésről a számla teljesítés dátuma június 30. A kiállítás dátuma július 2-a lesz, mert a június 30. és a július 1. hétvégére esik. Amennyiben a számla minden dátuma július 2-a lenne, a teljesítés dátuma az áfa szempontjából nem lenne megfelelő. Kérem a segítségét, hogyan kell helyesen eljárni ebben az esetben? Köszönöm a segítségét:Vasóczki Ildikó
Áfa teljesítési dátuma, ha az ügylet teljesítési igazoláshoz kötött Kérdés
Kérem szíves állásfoglalásukat az alábbi ügyben. A 2007. évi CXXII. törvény 55. paragrafusának (1) bekezdése szerint az adófizetési kötelezettséget annak a ténynek a bekövetkezése keletkezteti, amellyel az adóztatandó ügylet tényállásszerűen megvalósul (a továbbiakban: teljesítés). Kérdésem az, hogy ha az ügylet tartalma alapján az állapítható meg, hogy teljesítésigazolás nélkül nem tekinthető teljesítettnek az ügylet, akkor a teljesítési igazolás kiállításával valósul meg az áfatörvény 55. paragrafus (1) bekezdése értelmében vett teljesítés, és ehhez igazodik a számlakibocsátásra nyitva álló határidő számítása is? Ügyféllel kötött szerződés szerint: 1. Igazolt teljesítést követően megrendelésenként utólag jogosult számla kiállítására a vállalkozó. 2. A vállalkozó tudomásul veszi, hogy a megrendelő csak a teljesítésigazolás alapján és a vállalkozó által – a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 167. §-ának megfelelően – kiállított, valamint a megrendelő által befogadott számla ellenében teljesít kifizetést. Példa: szervezési feladatok ellátására szerződtünk, a rendezvény 2018.05.01-én megvalósult. A megrendelő által kiállított teljesítési igazolás dátuma 2018. június 6-a. Az alvállalkozó 05.01-i dátummal állítja ki a számláját, mi a 05. havi áfabevallásunkba beállítjuk, de a fentiek szerint a fizetendő áfát csak 06.06-ával valljuk be? A fentiek alapján a tényállásszerű megvalósulás a teljesítési igazolás dátuma 06. 06., vagy a megvalósult rendezvény dátuma, 05.01.? Köszönöm.