81 találat a(z) tanuló cimkére
Szakképzési munkaszerződés Kérdés
NAV-tájékoztató a járulékfizetési alsó határ alól mentesültekről Cikk
Tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) azokról a munkaviszonyban álló foglalkoztatottakról, akikre nem terjednek ki a minimum járulékfizetésre vonatkozó rendelkezések.
Tanulók utáni szakképzési hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanulók bruttó díjazása alapja-e a szakképzési hozzájárulásnak? A 2019. évi 74-es számú NAV info füzetben még le van írva a 4.1 pont végén, hogy a tanulószerződéses tanulókkal összefüggésben szakképzési hozzájárulás kötelezettség nem merül fel. Most próbáltam megkeresni erre a törvényi helyet, de sehol sem találom még 2019-re sem, nemhogy 2020-ra, hisz most meg megváltoztatták a nevét, szakképzési munkaszerződés lett és az új szerződésekre már az új szabályok vonatkoznak. A 2019-ről folyamatosan fennálló tanulószerződés esetén és a 2020-ban induló tanulók esetére is ha tudna törvényi hivatkozást. Köszönettel: Fazekasné Móni
Tanulók szakmai gyakolat dijazása Kérdés
Kft.-énk megállapodást kötött az iskolával 2019. június 15-étől augusztus 31-éig tanulókat fogad szakmai gyakorlatra. 2 fő. Heti minimális dijazásuk meghatározott. (Minimálbér 15 százalékának a 3 szorosa). Az ügyvezető meg van elégedve a tanulókkal, ezért magasabb összegű dijazást szeretne adni nekik. Hogyan kell számfejteni, milyen levonás terheli, és mennyi járulékbefizetés terheli díjazásukat? Köszönettel: Farkasné Kiss Edit Beszámoló Készitő Kft.
Tanulók étkezési hozzájárulása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk gyakorlati képzőként köteles étkezési hozzájárulást biztosítani a tanulók részére. Cégünknél nincs melegétkeztetési lehetőség, így Erzsébet utalvány formában adtuk eddig ezt a juttatást. Az Erzsébet utalvány megszűnésével az idei évben adhatjuk-e SZÉP kártyára ezt a juttatást, vagy készpénzkifizetésként az 1995. évi CXVII. törvény 71. §, illetve a 4/2002. OM rendelet figyelembevételével? Válaszukat előre is köszönöm.
Tanulók étkezési utalványa Kérdés
Tisztelt Szakértő! "Az Szja tv. 1. számú mellékletének 4.37. pontja szerint adómentes a szakképzésről szóló törvény és az iskolai rendszerű szakképzésben részt vevő tanulók juttatásairól szóló miniszteri rendelet alapján a szakképző iskolai tanulóknak gyakorlati képzésük ideje alatt kötelezően biztosított vagy a gyakorlati képzést végző szervezet által saját döntése alapján biztosított nem pénzbeli juttatások, ideértve az utazási költségtérítést is." Kérdésem az, hogy a 2019. évben is adható-e Erzsébet utalvány a tanulóknak (maradt a cégnek tavalyról), úgy, mint a tavalyi évben, hogy a tanulónak is és a munkáltatónak is adó- és járulékmentes ez a juttatás. Az 1.sz. melléklet 4.37. pontja nem változott. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Mária
Munkaszerződésben legmagasabb juttatás Kérdés
Munkaszerződéssel foglalkoztatott tanuló óradíját 500 forintban határoztuk meg, és fizettük ki. Az általunk kifizetett összeg összesen 60 ezer forint volt, ezt milyen módon számolhatja el a cégünk?
Együttműködési megállapodás alapján foglalkoztatott juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Együttműködési megállapodás alapján foglalkoztatott tanulónak az iskolai időszak alatt (szeptember-május) kell-e juttatást fizetni? Ha nem kötelező, de mégis kap, akkor ez ugyanúgy járulék-, és adómentes, mint a nyári, egybefüggő gyakorlati időszak juttatása? A szakképzési hozzájárulás kedvezménynél az oktatói kiegészítő kedvezmény itt is igénybe vehető, vagy csak tanulószerződés esetében? Előre is köszönöm a segítséget.
Tanulók étkeztetése Kérdés
Tisztelt Címzett! A következő kérdésben kérném a tájékoztatásukat: kft.-ben, tanulószerződés alapján 3 fő diák, mezőgazdasági gépész gyakorlaton van. A képzés formája: 2 hét elmélet az iskolában, két hét gyakorlati képzés a kft.-nél. A szakképzésről szóló 2011. évi CLXXXVII.t örvény 68. paragrafusa alapján kedvezményes étkeztetést kell biztosítanunk számukra. Kérdésem az, hogy milyen formában biztosítható részükre – adómentesen – ebéd (Erzsébet-utalvány, éttermi lehetőség stb.)? Válaszukat előre is köszönöm!Ágnes
Együttműködési megállapodás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni együttműködési megállapodással kapcsolatban (tanulószerződés nincs). A kft. 4 hétre vendéglátó-szervező tanulót foglalkoztatott, ez összefüggő nyári gyakorlat volt 26 910 forint bruttó, illetve nettó tanulói juttatást kifizetett a részére, az OEP-hez és NAV-hoz nem lett bejelentve (a kamarai megállapodás rendben van). Az augusztus havi 08-as bevallásban a tanulót szerepeltetjük? A fizetendő szakképzési hozzájárulást nullára csökkentjük, mert visszaigényelni nem lehet, csak csökkenteni? Például fizetendő 9000 forint az együttműködési megállapodás alapján 20*3692=73 840 forint lenne, így a fizetendő nulla? Az éves elszámolásban a 20*3692= 73 840-9000 forint visszaigényelhető maximum az éves mértékig? A társaságiadó-bevallásban is érvényesítheti a kedvezményt? Köszönöm a segítséget.
Külföldön tanuló diák itthoni nyári munkavállalása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi esetre kérném szíves segítségüket. Adott egy nagykorú magyar állampolgár, aki családjával már évek óta Angliában él, és ott folytatja tanulmányait. A Taj-száma jelenleg itthon érvénytelen, mert anno bejelentették, hogy külföldre mennek, külföldön biztosított a tanulmányai által, de van itthoni lakcíme, lakcímkártyája, az adóazonosítója is megvan. EU-kártyával is rendelkezik. Most nyáron hazajönne, hogy nyári alkalmi munkát vállaljon. Hogyan teheti ezt meg, mi a hivatalos folyamata, hogyan tud itthon átmenetileg egyszerűsített alkalmi munkát vállalni? Válaszukat előre is köszönöm!
Tanulói jogviszony megszűnése – családi gazdaság tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy családi gazdaság tagjának megszűnik a tanulói jogviszonya, mivel leérettségizett. Kérdésem az lenne, hogy pontosan melyik naptól kell neki családi gazdaság tagjaként járulékot fizetnie maga után? A diákigazolványa által elvileg október 31-éig biztosított, de nem tudom, hogy ebben az esetben ez számít-e? Köszönöm!
Tanuló alkalmazása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk tanulót szeretne foglalkoztatni. Kérdésem, hogy milyen kedvezmény illeti meg a vállalkozást ebben az esetben? Illetve milyen járulékfizetési kötelezettsége van, és munkabér tekintetében mennyi a kötelezően fizetendő összeg. Illetve milyen bevallási és bejelentési kötelezettsége keletkezik? Előre is köszönöm a segítséget.
Tanulók kedvezményes étkeztetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vendéglátó vállalkozás szakács- és felszolgálótanulókat foglalkoztat tanulószerződéssel. A gyakorlati napokon a saját éttermében biztosítja részükre a törvény szerinti kedvezményes étkeztetést 600 Ft/nap értékben. A nem pénzbeli juttatás a tanuló részére adómentesen számfejtésre, 1,18-szorosa után a 15% szja és 19,5% eho bevallásra kerül. Ezen felül egyéb közteher terheli-e még a vállalkozást? A juttatásról havonta egy nyilvántartás készül, amely tartalmazza a tanuló nevét, aláírását, a juttatás jogcímét és összegét. A számviteli elszámolást tekintve kérésem lenne, hogy legyenek szívesek azt könyvelési tételenként, részletesen a számfejtéstől a nyilvántartásokból történő kivezetésig ismertetni velem. Megtisztelő segítségét előre is köszönöm.
Tanulók étkezési költségtérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi válaszukhoz szeretnék kérdést feltenni. http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Etkezesi_hozzajarulas_kotelezo_gyakorlatra_UL03JT A mi cégünk nem ad a dolgozóinak étkezési utalványt, így a tanulóknak járó kötelező étkezési hozzájárulás összegében nem tudom, hogy mi lenne a minimálisan adható összeg? Nincs viszonyítási alap. Az egyéb, saját helyen biztosított étkezést nem szeretnénk választani a kötelezettség teljesítésére. Az adómentesség értékhatártól független? A személyi jövedelem adón kívül sem terheli más adó és járulék a tanulónak adott étkezési utalványt? Válaszát előre is köszönöm!