22 találat a(z) tárgyi eszköz eladása cimkére

Tárgyieszköz-eladás Kérdés

Egyéni vállalkozó a tevékenység megszüntetését tervezi. Közben tagi jogviszonyban ügyvezetőként belép egy kft.-be, ahol jelenleg 100%-ban a felesége a tag és az ügyvezető. Ha belép, azt 40%-os tulajdonrésszel tenné meg. Az egyéni vállalkozás megszüntetéséből eredően a vállalkozásban lévő tárgyi eszközöket a fentebb említett kft. vásárolná meg, akkor létrejön-e közöttük a kapcsolt vállalkozás? Ha kapcsolt vállalkozásnak minősül ebből szempontból, akkor milyen kötelezettsége van az egyéni vállalkozásnak és a kft.-nek? Köszönöm válaszát!

Egyszeres könyvvitel: évek közötti áthúzódás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Decemberi tárgyi eszköz eladásánál, 30 napos fizetési határidőnél hogyan kell a pénztárkönyvet vezető vállalkozó eredményét számolni? A tárgyi eszköz eladásra került, nettó értékét ki kell vezetni és az értékcsökkenésnél figyelembe venni. Viszont a bevétel csak a következő évben jelenik meg, tehát a pénztárkönyvbe nem vezethető be. Van-e arra megoldás hogy ugyanabban az évben vegyük figyelembe a bevételt és a nettó érték kivezetését?

Egyéni vállalkozó tárgyieszköz-eladása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésekben kérném a segítségüket. Egy egyéni vállalkozó több mint 25 éve örökölt egy beépített ingatlant, majd ezt az ingatlant megosztották (1991-ben) és a beépítetlen felére később egy csarnokot építtetett, ennek a költségét vállalkozásban érvényesítette, érvényesíti. A csarnok a használatba vételi engedélyét 2008-ban kapta meg. A csarnokot egyéni vállalkozásban mindeddig hasznosította. Most értékesítené az ingatlant. A csarnokot a vevő a bekerülési érték feletti áron vásárolná meg, és a szerződésben a felépítmény alatti terület értékét külön meghatároznák. Ügyfelünk áfaalany és az ingatlanértékesítésre az adókötelessé tételt választotta. Álláspontunk szerint utólagos áfafizetési kötelezettsége nem lesz, hiszen a csarnokot forgalmi adóval növelt értéken fogja értékesíteni, és az áfával az adóhatóság felé elszámol. Kérdéseink: A csarnok a vállalkozásában nyilvántartott eszköz, értékesítésének adózásakor a még nem amortizált nyilvántartási értéket költségként elszámolva, csak a nettó nyereség adóköteles? A felépítményt amelyik telekre építtette ügyfelünk, az hogyan fog adózni? Vállalkozásba nem vitte be, örökléssel szerezte 25 éve. Keletkezik-e ezzel kapcsolatban adófizetési kötelezettsége azért, mert a vállalkozása által birtokolt felépítményét arra építtette, és így hasznosította? Elkülönülhet-e a felépítmény és a telek adózása egyazon magánszemély/egyéni vállalkozó esetén, vagy osztja annak adózását? Segítségüket köszönöm.

Fejlesztési tartalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a fejlesztési tartalék feloldásával aktivált tárgyi eszköz a következő évben szankciók nélkül értékesíthető? Válaszát előre is köszönöm!

Elhunyt katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Alanyi mentes katás egyéni vállalkozó – aki 2015-ben szüneteltette a tevékenységét –elhunyt. A szüneteltetés időtartama alatt értékesítette tárgyi eszközei egy részét. 1. A szüneteltetés ideje alatt jogosan tette-e ezt meg? 2. A tárgyieszköz-értékesítésből származó bevétele katás bevétel-e? A szüneteltető vállalkozó esetében 6 millió forint, vagy a nem szünetelő hónapok száma szorozva 500 ezer forint a bevételi felső határ? 3. Az értékesített tárgyi eszközök egy részét 5 évnél régebben szerezte be, egy részét 5 éven belül. Az előbbiekről áfa nélküli számlát állított ki, az utóbbiakról áfásat. Helyesen tette? 4. A katára való áttéréskor választotta az alanyi áfamentességet. Az 5 éven belül beszerzett tárgyi eszközök időarányos áfáját akkor nem fizette meg. Kellett volna? 5. A megmaradt tárgyi eszközöknek milyen adóvonzatuk van? 6. Amennyiben az özvegy – maga is egyéni vállalkozó, alanyi mentes katás, de más tevékenységi körrel – használni szeretné a megmaradt eszközöket (jármű, irodai berendezések), és emiatt választaná a férje vállalkozásának folytatását, ennek lenne adóvonzata, különösen a tárgyi eszközök vonatkozásában? Válaszát előre is köszönöm.

Szüneteltető egyéni vállalkozó tárgyi eszközének értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségét annak eldöntésében, hogy egy szüneteltető, áfás egyéni vállalkozó a még tulajdonában lévő tárgyi eszközt eladhatja-e úgy, hogy nem kell feléleszteni, felfüggeszteni a szüneteltetését? Ha szüneteltetés alatt eladja a tárgyi eszközét, milyen módon kell adóznia és áfáznia az ügylet után? Köszönöm válaszát: Papné

Alanyi mentes adózó tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Üdvözlöm! 2013-ban alakult alanyi mentes kft. végelszámolás miatt eladná tárgyi eszközét magánszemély részére. Hogyan kell a számlát kiállítani? Alanyi mentesen vagy áfásan? Az áfabevallásban le lehet-e vonni a beszerzés áfáját, vagy teljes egészében be kell fizetni az értékesítés áfáját? Kis értékű tárgyieszközökre is vonatkozik, hogy áfásan kell eladni? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink