1546 találat a(z) támogatás cimkére
Támogatás adója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás köztestületnek ad pénzbeli támogatást szakmai verseny rendezvénye megszervezéséhez. A köztestület nyilatkozik, hogy nem közhasznú, és vállalkozási tevékenységet nem végez. Az adott támogatás a vállalkozásnál adóalap-csökkentő tétel? Válaszát előre is köszönöm!
Költségvetési támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznúsági beszámolóval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, mert sajnos nem igazán találtam olyan oldalt, ahol konkrétan leírnák, hogy mik-kik tartoznak ebbe a kategóriába? Központi és önkormányzati költségvetési támogatás sorokkal van problémám (tájékoztató adat). Minden pályázati támogatás ide sorolható? Például: önkormányzat, NEA, NCTA, OSI, Holland Nagykövetség stb? Előre is köszönöm a segítségét. Üdvözlettel: Léderer Györgyné
Újabb energetikai pályázatok vállalkozásoknak Cikk
Március 16-ától pályázhatnak a mikro-, kis- és középvállalkozások a „Megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések támogatása kombinált hiteltermékkel” című GINOP, illetve a „Vállalkozások megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztéseinek támogatása a Közép-magyarországi régióban kombinált hiteltermékkel” című VEKOP felhívásra.
Terület alapú támogatás adózása Kérdés
Terület alapú támogatást kap egy magánszemély (nem őstermelő, semmi kiadása nincs), 8 órában dolgozik. A kapott támogatás milyen formában adózik? Én úgy gondolom, hogy ez adóalap-növelő tétel, mint önálló tevékenységből származó bevétel, és eszerint adózik.
Nyugdíjas adószámos magánszemély2 Kérdés
Tisztelt Lepsényi Mária! Köszönöm szépen válaszát, de szeretném kérdésemet (ahogy javasolta is) konkrétabban feltenni. Ügyfelem nyugdíjas, adószámos magánszemély, őstermelő. 2016-ban a következő bevételei voltak az általa termesztett szőlő eladásából: nettó 5 679 000 forint, valamint a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Minisztériumtól 9 325 864 forint vissza nem térítendő támogatást kapott fagykárra, illetve mezőgazdasági fejlesztésre. Ezen kívül mint magánszemély a tulajdonában álló ingatlant bérbe adta egy kft.-nek bruttó 990 000 forintért. A tételes költségelszámolást választja, évközbeni költségei fedezik a szőlő eladásból származó bevételét. Kérdésem az lenne, hogy a 2016-os bevételei után mikor és milyen mértékű adó- és járulékfizetési kötelezettsége keletkezik? Mivel a bevétele meghaladja az Ön által említett 4 000 000 forintot, így e felett a nettó bevételét jövedelemnek kell tekinteni a költségek levonása nélkül és mindent (nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, szociális hozzájárulási adó, szja) meg kell fizetnie utána és bevallania az év végi adóbevallásában? Köszönöm előre is a segítségét!!!
Képzés költségeinek átvállalása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Adott cég vállalkozói szerződéses jogviszonyban áll ügynöki tevékenységet folytató üzleti partnereivel. Az ellátni kívánt feladathoz szükség lenne egy bizonyos végzettségre. A szerződéses ügynöki cégek egy-egy tagja elvégezné a tevékenység folytatásához szükséges iskolát. A kérdésem az lenne, hogy ennek költségét átvállalhatja-e az adott cég, mivel nem saját tagja, dolgozója tanulmányait támogatná, hanem üzleti partneréét?
Támogatás elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Működési költségek támogatásának elszámolásával kapcsolatban szeretnék segítséget kapni. A támogatási szerződés 2015. szeptember 01-jétől 2016. augusztus 31-éig szól. A támogatási összeg 70 százalékát utalja a minisztérium 2016 elején. A pályázat elszámolásának határideje: 2016.09.20, a fennmaradó összeget utána utalják. A kérdésem az lenne, hogy a 2015. évre jutó költségekkel szemben 2015. évre el kell határolni a bevételt? Válaszát előre is köszönöm!
Alapítvány támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. rendszeresen támogat egy alapítványt. Leginkább azért, mert az ügyvezető gyermekei abba az iskolába járnak, ahol ez az alapítvány működik. Az alapítványhoz semmilyen rokoni, családi kapcsolat nem fűzi a kft. vezetőjét! Szabályos ez a havi készpénzes támogatás? Köszönöm szépen a válaszát! Tisztelettel: Hné Zsuzsanna
Látványcsapatsport-támogatás könyvelése Kérdés
Egy általunk könyvelt kft. 2016. december 20-án a társaságiadó-kiegészítés terhére tett rendelkező nyilatkozatot. A társaságnak van még lehetősége 2017. május 31-én (az összes fizetendő adó 80 százalékáig) az éves adóbevallásában (1629) a társasági adó terhére nyilatkozni látványcsapatsport-támogatás címén. A társaság az adófizetési kötelezettségének határidőben eleget tett, és eleget fog tenni. Az adóhatóság által a sportegyesület felé átutalt, és a társaságiadó-folyószámláról kivezetett összeget mikor kell a könyvelésben szerepeltetni mindkét esetben (2016. vagy 2017. évben), valamint egyéb ráfordításként kell-e könyvelni, és ezen összeg adóalap-növelő tételt jelenthet-e? Valamint mikorra kell könyvelni az adóhatóság által 2017. július 1-jén jóváírandó 7,5%, illetve 2,5% összegét (2016. vagy 2017. évben)?
Támogatás és kölcsön kapható infokommunikációs fejlesztésekre Cikk
Már pályázható három infokommunikációs fejlesztéseket támogató kombinált hitelprogram, összesen 57,5 milliárd forint értékben a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében – olvasható az NGM honlapján.
Pénztárgép-támogatás 1629 bevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás kapott támogatást a pénztárgépvásárláshoz. A 1629 bevallásban fel kell tüntetni mint de minimis támogatást? Ha igen, melyik oldalon kell szerepeltetni? Köszönettel.
Támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szellemi termék beszerzésére kapott vissza nem térítendő támogatást 2015. évben egyéb vagy rendkívüli bevételek közé kellett könyvelni? Válaszát előre is köszönöm!
Tao-támogatást kérnek a könyvkiadók – az Alexandra bedőlése sokakat magával ránthat Cikk
Súlyos likviditási gondokat okoz a magyar könyvszakmának, hogy az Alexandra csoporthoz tartozó Könyvbazár Kft. több mint 3 milliárd forinttal tartozik a kiadóknak és a nyomdáknak, így áttételesen a szerzőknek is – mondta Kocsis András Sándor, a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülésének (MKKE) elnöke csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Alapítvány támogatása Kérdés
Egy kft. az európai orvostechnikai szövetség tagja, így be kell tartania a szövetség etikai kódexének rendelkezéseit, mely előírja, hogy 2018. január 1-jétől a tagvállalatok közvetlenül nem támogathatnak orvosokat harmadik fél által szervezett szakmai kongresszusokra – ilyen jellegű támogatást kizárólag harmadik félen keresztül (alapítvány) tehetnek meg. A támogatást szerződés keretében nyújthatják – céltámogatásként, pontos és részletes elszámoláshoz kötve – ahol nem jelölhetik meg azt, hogy az alapítvány személy szerint kit választ ki kedvezményezettnek. A kft. belső vállalati szabályozás alapján részletes költségkalkuláció alapján fogadhat el kérelmet, és a szerződésben ugyancsak részletesen meg kell határoznia, hogy az alapítvány mire fordíthatja a támogatást, kérni fogja a támogatási összeg részletes elszámolását, az esetleges maradvány visszautalását. Jelenleg a kft. közvetlenül nyújt támogatást orvosok szakmai kongresszusi részvételéhez, amit üzleti ajándékként leadózik. Kérdésünk: – Amennyiben a továbbiakban alapítványnak regisztrációs díj, utazási költség és szállásköltség címen adunk támogatást szakemberek szakmai kongresszuson való részvétele céljára (és ez a cél természetesen szerepel az alapítvány céljai között), akkor keletkezik-e az alapítványnak vagy a kft.-nek adófizetési kötelezettsége, és ha igen, akkor mire vonatkozóan és milyen formában? Milyen jogszabály rendelkezik erről? Ha keletkezik adófizetési kötelezettség, akkor a kft. átvállalhatja-e ennek megfizetését?
Újabb uniós pályázati támogatását ígérik március végéig Cikk
Mintegy 230 milliárd forintnyi támogatást fizetett ki az Európai Bizottság az elmúlt kilenc hónapban a Magyarországról kiküldött számlák alapján – írja csütörtöki számában a Világgazdaság a Miniszterelnökségtől kapott tájékoztatás alapján.