1546 találat a(z) támogatás cimkére
Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése pályázat elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése című, VP2-6.3.1-16 kódszámú pályázatok elszámolásához szeretnék segítséget kérni. Hogyan kell az szja-bevallásban elszámolni az adott támogatást, ha az adózó mezőgazdasági őstermelő és tételes elszámolás szerint készíti a bevallását? Illetve hogyan abban az esetben, ha az átalányadózást választotta? Segítségüket köszönöm. Üdvözlettel: Pné
100-600 millió forint nyerhető vállalati képző központokra Cikk
Kilenc milliárd forintra pályázhatnak a vállalkozások: 100-600 millió forint támogatást nyerhetnek képző központok létrehozására, működtetésére, továbbá az ehhez szükséges infrastrukturális fejlesztések megvalósítására – tájékoztatta Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára az MTI-t.
Lakáshitel-támogatás Kérdés
Tisztelt Adózóna! Kérem válaszukat az alábbi kérdésben. Egy munkavállaló kapott lakáshitel-támogatást. Ugyanezen munkavállaló most építkezik. Ehhez is kérte a munkáltató támogatását. Amennyiben a két támogatás értéke az adott munkavállalónál nem éri el az 5 millió forintot 5 éven belül, és a két támogatási konstrukció egyenként megfelel az egyéb feltételeknek, akkor adható a munkavállalónak újra ilyen támogatás most az építkezéshez? Köszönettel: Boros Zsanett
Diákhitel-támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató által adott diákhitel-támogatás adható-e a munkabérrel együtt (a nettó munkabérben), vagy csak külön utalás formájában? Köszönettel.
Önkormányzati kft. közfeladatátvállalás – áfaértelmezés Kérdés
Tisztelt Szakértő! 100%-os önkormányzat tulajdonú gazdasági társasággal (egy nem nonprofit kft) kapcsolatosan szeretnék néhány kérdést feltenni. A neten egyébként egymásnak sokszor ellentmondó válaszokat, állásfoglalásokat találok, így szeretném tisztába tenni ezt a dolgot. 1. Önkormányzati tulajdonú kft. a működési költségeinek finanszírozására támogatást kap az önkormányzattól. A kérdésem az, hogy ez esetben ki kell-e számlázni áfásan a kapott támogatást (azaz kvázi szolgáltatás-ellenértéknek minősül-e a kapott támogatás) vagy sem (azaz elszámolható a támogatás az egyéb bevételek között)? 2. A kft. kötelező önkormányzati feladatot vesz át a tulajdonos önkormányzattól (pl. közterület-fenntartás, fűnyírás) közfeladat-ellátási szerződés alapján. Az így kapott kötelező feladatok ellátására az önkormányzat kompenzációt juttat a kft. részére a szerződésnek megfelelően (figyelemmel a 2012/21/EU bizottsági határozatra is). Helyesnek tekinthető-e az az elképzelés, hogy abban az esetben, ha a feladat ellátása közfeladat-ellátási vagy közszolgáltatási szerződés alapján történik, úgy az önkormányzat által adott kompenzáció nem minősül termékértékesítésnek, se szolgáltatásnyújtásnak, így az nem képez áfaalapot (magyarul nem kell a kapott kompenzációt áfásan kiszámlázni az önkormányzat felé)? Végül pedig amennyiben az önkormányzati közfeladatot ellátó kft. alvállalkozót vesz igénybe például fűnyírásra, az alvállalkozó által kiállított számlában lévő áfa visszaigényelhető-e?
Fiatal gazdák: módosultak a támogatási feltételek Cikk
Megjelent a „A fiatal mezőgazdasági termelők számára nyújtott induló támogatás” című (VP2-6.1.1-16 kódszámú) felhívás legfrissebb módosítása, amely a beadott pályázatok üzemméret-számításának módját érinti – hívja fel a figyelmet az Agroinform.hu.
Gépek beszerzésére kapott támogatás őstermelőnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mint mezőgazdasági őstermelő, pályázaton nyertem támogatást kertészeti gépek beszerzésére. A négy gépből egyet beszereztem 2017-ben, a többit 2018 elején fogom. A támogatás jóváhagyása 2017.12.08., de pénzügyileg 2018-ban kerül rendezésre. A támogatás intenzitása 50 százalékos. Kérdésem, hogyan kell elszámolni a támogatást? A beszerzett gép értékcsökkenését 2017. évre elszámoltuk.
15 milliárd forint beruházási támogatásra pályázhatnak nagyvállalatok Cikk
Idén 15 milliárd forintos keretösszeggel hirdetett meg beruházási támogatást nagyvállalatok számára a Nemzetgazdasági Minisztérium, a kérelmeket szeptember 30-áig lehet benyújtani.
EU-s támogatás könyvelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy civil szervezet, amely működési támogatásra pályázott, és 2017. június 1-jétől 2018. május 31. időszakra 6 000 000 Ft támogatást nyert el, támogatási előleg formájában, utólagos elszámolási kötelezettség mellett. A támogatási előleg első részletét, 3 000 000 Ft-ot még a 2017. évben megkapott a szervezet. A költségtervben foglaltaknak megfelelően a 2017. évben már 2 000 000 Ft-ot elköltött. Kérdésem az, hogy a 2017. évben megkapott összeget kötelezettségként könyveljem le vagy egyéb bevételként? Én úgy gondolom, hogy 3 000 000 Ft-ot kötelezettségként könyvelek, amiből 2 000 000 Ft-ot a mérlegkészítéskor átvezetek az egyéb bevételre. Jól gondolom? Mely törvények támasztják alá, hogy így kell megoldani a feladatot, illetve, mely törvények mondják, hogy nem így? Nagyon köszönöm, ha a paragrafusokat és bekezdéseket is feltünteti a válaszában.
Fiatal gazda árbevételének elszámolása Kérdés
A fiatal gazda támogatást kapott, melyet több év alatt az szja törvény figyelembe vételével elszámol a költségek fedezetére. Az éves bevallása alkalmával az igazolt költségeket kell a "támogatásból" bevételnek tekinteni és az adóévben kapott bevételhez összesíteni. Költségelszámolása tételes. Például: éves bevétel: 2 millió Ft, a bizonylat alapján elszámolt költség 3 millió Ft. Összbevétel: 5 millió Ft. Marad elszámolandó jövedelemadó-alap: 2 millió Ft (kedvezmény nélkül).
Számvitel Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő: közhasznú alapítványnak juttatott támogatás esetén ha az igazolás kelte 2017.12., de a juttatás időpontja 2018.01. hó, 2017. vagy 2018. évi ráfordításként kezelendő az adott támogatás? Valamint 2017. vagy 2018. évi társaságiadóalap-csökkentő tétel a juttatás 20 százaléka? köszönettel a választ.
Pályázati támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk a bérköltségeket támogató pályázaton vett részt. A költségelszámolást még tavaly ősszel beadtuk, de többszöri hiánypótlás után csak az idén kaptuk meg a nekünk járó összeget. A 2017. évi mérleg még nem készült el, a zárás folyamatban van. Ebben az esetben a most befolyt támogatási összeget figyelembe vehetem a tavalyi évre vonatkozólag, mint egyéb bevételt? A költségek is az előző évben merültek fel. Válaszát előre is köszönöm!
Fiatal gazda, egyéni vállalkozó Kérdés
A fiatal gazda egyéni vállalkozó 2017. évben kapott területalapú támogatást. A területalapú támogatás szja-alapot képez-e?
Pénzbeni támogatás nyújtása nem alapítványnak Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérném szíves állásfoglalását. Egyik ügyfelem pénzbeli támogatást nyújtott falunap megszervezésére egy önkormányzatnak. Ebből a tranzakcióból sem neki, sem közeli hozzátartozójának nincs anyagi vagy egyéb előnye. Értelemszerűen erről adóigazolást nem kap, csak egy támogatási szerződést. Én úgy értelmezem a törvényt, hogy ez a véglegesen átadott pénzeszköz év végén adóalap-növelő tétel lesz. Kérdésem az lenne, hogy más adóvonzata nincs-e ennek a tranzakciónak? Várom szíves válaszát Köszönettel: Havasi Györgyi
Támogatás a viharkárt szenvedett gazdáknak Cikk
Százmillió forintból jövedelempótló támogatást nyújt a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kezdeményezésére a Földművelésügyi Minisztérium (FM) a tavaly októberi viharban kárt szenvedett fóliás termelőknek – közölte a NAK az MTI-vel pénteken.