1490 találat a(z) szocho cimkére
Adócsökkentésekről egyeztetett a kormány
Cikk
Újabb tárgyalási fordulóval folytatódtak a kötelező legkisebb bérekkel kapcsolatos egyeztetések a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán 2021. október 20-án, Budapesten. Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta: a kormány támogatja azt a munkáltatói javaslatot, amely szerint jövő januártól megszűnne a 1,5 százalékos szakképzési hozzájárulás, emellett kész 2,5 százalékponttal csökkenteni a szociális hozzájárulási adót. Az egyszerűsített formában megvalósuló, összesen 4 százalékpontos adócsökkentés önmagában mintegy 500 milliárd forintot hagyna a vállalkozásoknál, amelyet a cégek a béremelések finanszírozására fordíthatnának, olvasható az ITM honlapján.
Céges kirándulás, adózás
Kérdés
Egyéni vállalkozó költségei
Kérdés
2053 Szja-bevallás 09 lap járulék és szocho elszámolása
Kérdés
A szocho mértékének csökkentését ígéri a kormány
Cikk
A 200 ezer forintos minimálbér elérése érdekében a vállalkozásokat a kormány kész kompenzálni, ezért a bértárgyalások szerdai fordulóján javaslatot tett arra, hogy 2022. január 1-jétől a munkaadókat terhelő szociális hozzájárulási adó (szocho) mértéke 4 százalékponttal csökkenjen – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a tárgyalást követő sajtótájékoztatón Budapesten.
2022. évi átalányadózás
Kérdés
Nyugdíjas osztalék után adózása
Kérdés
Őstermelő járulékalapja
Kérdés
Szocho-kedvezmény önellenőrzéssel
Kérdés
Kivaalany adókedvezmény visszaigénylése
Kérdés
Céges rendezvény adózása
Kérdés
Így rontja a táppénzt, a csedet és a gyedet a szürkefoglalkoztatás
Cikk
A foglalkoztatóknak munkáltói költségeik vannak egy alkalmazott foglalkoztatása során, szociális hozzájárulási adót (15,5 százalék) és szakképzési hozzájárulást (1,5 százalék) fizetnek a munkavállaló bruttó bérére. Ez még csak a havi bérre terhelt költség, számos egyéb költség merülhet fel a foglalkoztatás során attól függően, mennyit invesztál a munkáltató a munkavállalóba, mennyire fejleszti, milyen béren kívüli juttatásokat ad és még lehetne sorolni. A bérköltségeket megkerülni nem lehet(ne), legalább a mindenkori minimálbér, illetve garantált bérminimum után meg kell fizetni teljes munkaidő esetén, egyébként pedig arányosan (léteznek adókedvezmények a munkáltatók számára például munkaerőpiacra lépők, gyermeket nevelők foglalkoztatása esetén). Ha pedig valaki nagyon alacsony óraszámban dolgozik, akkor is van egy minimum járulékalap (minimálbér 30 százaléka), ami költségként mindenképpen felmerül. Vannak azonban olyan foglalkoztatók, akik jellemzően a költségeik csökkentése érdekében nem jelentik be, vagy csak részlegesen jelentik be a munkavállalóikat, feketén, szürkén foglalkoztatnak. Cikkünkben azt nézzük meg, milyen hatása van ennek a majdani egészségbiztosítási pénzbeli ellátásokra, például betegség vagy várandósság esetén.