33 találat a(z) szerzői jog cimkére
Szoftverfejlesztés
Kérdés
Közterhek felhasználási szerződésnél
Cikk
Gyakori, hogy a szerzői jogi védelem alá eső tevékenység eredményének hasznosítására úgynevezett felhasználási szerződést kötnek az érintettek. Összefoglaltuk, hogy milyen közterheket kell fizetnie a kifizetőnek és a magánszemélynek.
Podcast adásban érte jogsérelem? Ezek a lehetőségek a jogorvoslatra
Cikk
Különösen nehéz helyzetben találhatja magát az a vállalat, amely egy podcast adásban hamis állítások miatt jogsérelmet szenved el. Ugyanis igencsak problémás lehet a helyreigazítás kérése, hiszen egy podcast nem minden esetben sajtótermék, így a tartalom közzététele sem minősül mindig médiaszolgáltatásnak – mutat rá az act Bán és Karika Ügyvédi Társulás.
Szerzői jog, védjegyek, földrajzi árujelzők: változott a szabályozás
Cikk
A 2021. május 6-án kihirdetett, 2021. évi 81. számú Magyar Közlönyben több, szerzői joggal, védjegyekkel, földrajzi árujelzőkkel kapcsolatos jogszabálymódosítás is megjelent.
Kalóztévét kapcsolt le a NAV
Cikk
Illegális műsorszórásra berendezett szerverteremre bukkantak a NAV nyomozói Budapesten. A 88 magyar nyelvű tévécsatornát kínáló weblapnak 8 ezernél is több regisztrált felhasználója volt. A szerzői jogok megsértésével a kalóztévé csaknem 200 millió forint vagyoni hátrányt okozott.
300 millió forintnyi hamis ruha
Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai több mint 10 ezer hamis ruhát találtak egy teherautóban az M43-as autópályán, olvasható a NAV honlapján.
Lecsaptak az adóellenőrök, ugrott az árukészlet nagy része
Cikk
Egy Békés megyei ruhabolt árukészletének nagy részét lefoglalták a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai, mert azok eredetét a vállalkozó nem tudta igazolni.
Jó hír az előadóművészeknek
Cikk
A kormány az elmúlt napokban több neves magyar előadóművésszel konzultált a médiatörvény Országgyűlés előtt lévő módosításával összefüggésben – közölte az Országos Sajtószolgálattal a Kormányzati Tájékoztatási Központ.
Játékszoftver-fejlesztés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Játékszoftver-fejlesztő cég számviteli és adózási kérdéseivel kapcsolatban kérném szíves segítségét. A társaság önállóan fejlesztett egy játékszoftvert, első verzióját feltöltötte több külföldi internetes oldalra, az ezekkel kapcsolatos bevételeket EU-s és harmadik országbeli adóalanyok utalják a bankszámlájára. 1. Ezzel a tevékenységgel kapcsolatban egy szellemi termék jött/jön létre, amelyet aktiválásig befejezetlen beruházáson, majd szellemi termékként kell nyilvántartanunk? Amennyiben igen: 2. Az összes felmerülő kiadását (bérköltség, szoftverfejlesztő vállalkozói díj, felhasznált szoftverek) befejezetlen beruházásként kell nyilvántartanunk? 3. Mikor aktiválhatjuk a szellemi terméket? Az első verzió már felkerült internetes oldalakra, a felhasználói visszajelzések alapján folyamatosan javításra kerül a szoftver, amit mi karbantartásként látunk helyesnek kezelni. 4. Hogyan kell elszámolni az értékcsökkenést? 5. A szoftverek szerzői joga a törvény erejénél fogva automatikusan keletkezik. Ezek alapján mindenféle további igazolás nélkül tekinthetjük-e jogdíj bevételnek a fenti, külföldi oldalakkal történt licence szerződés alapján keletkező bevételeket? 6. Az értékesítésről a partnerek nem kérnek számlát, helyesen járunk-e el, hogy ha a beérkezett utalások dátumát teljesítési dátumként feltüntetve, a beérkezett összegekről 15 napon belül állítunk ki számlát, amit ki nem küldünk, hiszen a partner nem igényli, csak a mi nyilvántartásainkban lesz benne?
Többet kell fizetni a szerzőknek az interneten felhasznált tartalmakért
Cikk
Megszavazta az Európai Parlament (EP) ma a szerzői jogi szabályozás tervezett módosítását, amelyet máris sokan bírálnak, mondván, egyes rendelkezései veszélyeztetik az internet szabadságát.
A zöldek bírálják a szerzői jogi szabályozás tervezett EU-s módosítását
Cikk
Megállapodtak a szerzői jogi szabályozás tervezett módosításáról szerdán az Európai Unió társjogalkotó intézményei; a kompromisszumos megoldást máris sokan bírálják, mondván, egyes rendelkezések veszélyeztetik az internet szabadságát.
Szerzői jog
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi alapítvány (alanyi adómentes) harmadik országból (USA) származó könyv hazai fordításának és terjesztésének jogát vásárolja meg. Kérdésem, hogy az alapítványnak keletkezik-e áfabevallási és -befizetési kötelezettsége? Miben változik az áfa megítélése, ha közösségen belülről szerzi be a jogot? Válaszát előre is köszönöm.
Szerzői jogi szabályozás: az EP megszavazta a tervezetet
Cikk
Nagy többséggel megszavazta vitatott szerzői jogi szabályozási tervezetét szerdán az Európai Parlament plenáris ülése.
Követői jogdíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kell-e jogdíjat fizetnie a műkereskedőnek, ha közvetlenül a szerzőtől megvásárolt műalkotást eladja? A szerző még él, a műalkotás eredeti. Ha nem, akkor érthető úgy a törvény, hogy csak a "másodlagos piacról" beszerzett műalkotások értékesítésekor keletkezik jogdíjfizetési kötelezettsége? Válaszát köszönöm!
Az online elérhető fotók további felhasználásáról döntött az Európai Unió Bírósága
Cikk
Az Európai Unió Bírósága kimondta, hogy a szerző engedélyével online hozzáférhetővé tett fotó nem használható fel a szerző újabb engedélye nélkül egy másik honlapon, azonban kiskaput jelenthet ez alól a kattintható hiperlinkek használata.