20 találat a(z) szarvasmarha cimkére

Nálunk nőtt legnagyobb arányban a szarvasmarha-állomány Cikk

Az állattenyésztés és a húsfeldolgozás ágazatait tekintve az Európai Unió tagországai közül 2010–2016 között Magyarországon nőtt a legnagyobb arányban a szarvasmarha állomány – mondta Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a XVII. Tarka Marhafesztiválon Bonyhádon.

Saját vállalkozáson belül végzett beruházás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szarvasmarha-tenyésztéssel foglalkozó vállalkozás a növendék állattok között nyilvántartott vemhes üszőt ellés után átsorolja a tárgyi eszközök közé, tenyészállatként tartja nyilván. Az átsorolás saját vállalkozáson belül végzett beruházásnak minősül. Kérdésem, hogy az áfabevallás mely sorában és milyen adómértékkel kell szerepeltetni a fent leírt gazdasági eseményt? Szíves segítséget előre is megköszönve tisztelettel: Szombati Imréné

Közös őstermelés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy gyermek és édesanya közös őstermelői igazolvánnyal rendelkeznek. A gyermek nevén van egy szarvasmarha tenyészet, szarvasmarhákkal. A szarvasmarhákat el szeretné adni az édesanyjának, így az ő tenyészetébe kerülnek majd. A kérdés az lenne, hogy az említett adásvétel bevételnek és kiadásnak minősül-e a közös őstermelői tevékenységet illetően, valamint számlát kell-e kiállítani az édesanya felé a szarvasmarhák értékesítéséről? Válaszát előre is köszönöm!

Szarvasmarhatartás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó (adózás általános szabályok szerint) 2016. 04. hóban vásárolt egy 7 éves vemhes szarvasmarhát, mely ikreket ellett 06. hóban. Kérdésem az, hogy hogyan kell elszámolni, állományba venni a kis bocikat, (egyszeres könyvvitelben) ha az "anya" szarvasmarha beszerzése fiatal gazda pályázatból valósult meg. Válaszát előre is köszönöm!

Ekáer – szarvasmarha-leadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szarvasmarhát szeretnénk leadni élve. Az egész úgy zajlik, hogy a telephelyről kivisszük a vágóhídra a marhát, ott a felvásárló kamionjára felrakjuk, aki kifizeti a marha értékét, és ő viszi tovább eladni az EU más tagállamába. Kérdésem, hogy ilyenkor kell-e ekáerszámot kérni, illetve milyen összeg és értékhatár vonatkozik most az élő szarvasmarhára? Vtsz. száma: 0102. Jól gondolom, hogy mivel az élő szarvasmarha nem tartozik a kockázatos élelmiszerek közé, ezért az új szabályok szerint a 2500 kilogramm és a nettó 5 millió forint értékhatár vonatkozik rá? Ha jó a gondolatmenetem, akkor mivel a marha súlya (1500 kilogramm körül van), és az értéke sem haladja meg a határértékeket, ezért nem kell ekáerszámot kérnem. Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink