136 találat a(z) szünetelés cimkére

Egyéni vállalkozó, szünetelés 2 éve letelt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó ügyfelem 2018. 01.01-től szünetelteti a vállalkozását. Most vettem csak észre,hogy letelt a 2 év, ameddig lehetőség van a vállalkozás szüneteltetésére. Ha időben észreveszem, akkor 1 hónapra visszaállítottuk volna a vállalkozást, de sajnos átsiklottam a 2 éves dátum felett. A NAV törzsadataiban még élő vállalkozásként szerepel. Szeretném megkérdezni, hogy mi a teendőm. Vagy lehet, hogy most már automatikusan törli a NAV a vállalkozást? Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm.

Egyéni vállalkozás megszüntetése, készlet Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ruházati áruk kereskedelmével foglalkozó áfás egyéni vállalkozó a tevékenységét 2015. 07.01-jétől szünetelteti. 2019-ben úgy döntött, hogy a vállalkozást megszünteti a szüneteltetés alatt. A szüneteltetés megkezdése előtt a leltározott áru értéke 3 500 ezer Ft volt, ami szerepelt 1553 bevallásban. Az eltelt négy év alatt a leltárba szereplő áruk egy része kiment a divatból, eladhatatlanná vált. Kérdésem, hogy a megszűnéskor milyen érték után kell áfát és személyi jövedelemadót bevallani és megfizetni? Lehet-e a leértékelni, illetve selejtezni. Köszönöm a választ.

Támogatások elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő Lepsényi Mária ! 2019.04.22 én feltett kérdésemet pontosítanám : Egyéni vállalkozó 2017.04.05-2018.04.26-ig szüneteltette az egyéni vállalkozását. Ezen időszak alatt látom az MVH lekérdezésből hogy kapott támogatásokat: területalapú, zöldesítés, fiatal mezőgazdasági termelőknek nyújtott támogatást. Hol szerepeltem a 1753 ésa1853 bevallásban ezen bevételeket? Egyéni vállalkozóról van szó. Köszönettel.

Egyszerűsített végelszámolás vagy késznyertörlés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás betéti társaság kültagja, ügyvezetője elhunyt. Ő volt a cégben a bejelentett kisadózó. A beltag (az elhunyt férje) a társaság tevékenységében személyesen nem működött közre, nem kívánja továbbműködtetni a céget. Semmilyen tartozása és követelése nincs a társaságnak, az ügyvezető hosszabb ideje táppénzen volt. 1. A megszűnésre lehetőségként felmerült az egyszerűsített végelszámolás és a kényszertörlés. Kérdésünk, hogy melyiket célszerű választani a várható költségeket és következményeket figyelembe véve ? 2. A társaság kataalanyisága 90 napon belül megszűnik, ezt követően milyen státusza lesz ? 3. Az elhunyt a bt. kültagsága mellett egyéni vállalkozó is volt (szintén katás, szüneteltette ezt a vállalkozást). Ezzel kapcsolatban milyen bejelentési kötelezettségek vannak (NAV, helyi adó tekintetében) ? Köszönöm

Egyéni vállalkozás megszűnése – záró bevallások Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy egyéni vállalkozó jogszabályban megengedett időn túli szünetelés miatt automatikusan megszűnt. Tehát két évig szünetelt a vállalkozás, és hivatalból automatikusan törölték, mikor lejárt a két év, ez jelen esetben 2019. január 14-én volt, tehát január 15-étől már nincs hivatalosan működő vállalkozás. Ilyen esetben milyen időszakra kell beadni a záró bevallásokat? Köszönettel várom válaszukat. Üdvözlettel.

Egyéni vállalkozó megszűnése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy egyéni vállalkozó jogszabályban megengedett időn túli szünetelés miatt automatikusan megszűnt. 1.) Kérdésünk, hogy ez esetben mik a további teendők az egyéni vállalkozás lezárásával kapcsolatban? 2.) A megszűnés dátuma tárgyév január 15-e volt, a NAV-tól mégis kaptunk egy postai levelet 02.08-i keltezéssel, melyben értesítenek arról, hogy a vállalkozó a tárgyévben éves áfabevalló lesz... Mi lehet ennek az oka? Köszönettel várom válaszukat. Üdvözlettel.

Katás egyéni vállalkozó szüneteltetés alatt befolyó bevétele Kérdés

A működés ideje alatt kiállított számla kiegyenlítése a szüneteltetés megkezdését követően érkezett meg. A NAV véleménye szerint ez katás bevételnek számít. Az egyéni vállalkozónak kell a bevétel megszerzésének hónapjában katát fizetnie? És ha igen, akkor milyen nyomtatványon, és mit kell bejelentenie?

Speciális szabályok a katások biztosításának szüneteléséről Cikk

Nemcsak a különleges adószabályok, hanem a biztosítotti jogviszonyra vonatkozó rendelkezések miatt is speciális a katások helyzete, mutatjuk, miért.

Szünetelő egyéni vállalkozó általi bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szünetelő egyéni vállalkozó bérbead üzletet mint magánszemély. Nem adtak a bérbeadásra külön adószámot, mivel mint egyéni vállalkozó van adószáma, használja ezt. Februárban viszont lejár a szüneteltetés ideje és nem akar tovább egyéni vállalkozó lenni, a bérbeadást magánszemélyként folytatná. Ha visszaadja az egyéni vállalkozói igazolványát, az adószám megmarad vagy a bérbeadásra újból kérni kell? A vállalkozói igazolvány visszaadásával a webes ügysegédben kell a szüneteltetés végét/befejezést jelentenem? Köszönettel: Fidler Gáborné

Egyéb szálláshely-szolgáltatás szüneteltetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! A helyi hatóságnál engedéllyel rendelkezem egyéb szálláshely-szolgáltatásra. Azonban ideiglenesen szüneteltetni kívánom e tevékenységet. Kell-e ezzel kapcsolatosan bejelentést tennem ? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.

Pénztárgéphasználat Kérdés

Tisztelt Szakértó! Egy egyéni vállalkozó használtruha-kereskedelmi tevékenységet folytat. Tevékenységét (teáor 47.79 Használtcikk bolti kiskereskedelem) bérelt üzlethelyiségben online pénztárgép használatával folytatja. Január hónaptól az üzlethelyiség bérleti szerződése felmondásra kerül, így piacon folytatja tovább tevékenységét. A piacon történő árusításhoz, ha jól tudom nem kötelező a pénztárgép használata, elegendő a nyugta? Mi a teendő ebben az esetben a pénztárgéppel, a szüneteltetést szükséges bejelenteni a NAV felé? Szükséges bővíteni a tevékenységi kört a 47.82 Textil, ruházat, lábbeli piaci kereskedelem tevékenységi körrel? Várom szíves válaszukat! Köszönettel

Szünetelő katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Adózóna! Van egy mentes katás egyéni vállalkozó, aki 2018. januárjában működött egy hónapot, majd szüneteltette a vállalkozását egészen novemberig, novemberben most működik még egy hónapot. Kérdésem, hogy ilyen esetben a bevételi értékhatár a havi 1 millió Ft/hó a katatörvény szerint, 666 666 Ft/hó az áfatörvény szerint, ugye? Illetve ha két különböző hónapban működött, akkor a 18KATA bevallást hogyan készítem el? Ugyanúgy 2019 májusáig kell ugye beadni? Köszönöm előre is a választ! N. Tünde

Szünetelés ötödik éve Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy ha az egyéni vállalkozó 2014.11.01-től szünetel, a vállalkozása 2019.11.01-én fog megszűnni? Azt a NAV szünteti meg automatikusan, vagy a vállalkozónak kell bejelenteni a webes ügysegéden? Be kell-e adni a megszűnéssel kapcsolatos egyéb bevallásokat is (58, 08, 01)? Válaszukat köszönve.

Egyéni vállalkozó eszközértékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi adózási kérdésben kérném szíves állásfoglalásukat: Katás, áfakörös egyéni vállalkozó 2016. 10. hóban vásárolt gépet, melyet kizárólag a vállalkozás érdekében használt. Az áfát levonásba helyezte. A kata adózás alól 2018. 02. 01-jével kijelentkezett, majd 2018. 02. 02-től tevékenységét is szünetelteti. 2018 novemberében a gépet értékesíteni szeretné. 1. A befolyt nettó bevétel ebben az esetben az szja vállalkozói adózás szerinti bevétel, de kérdés, hogy milyen költség számolható el vele szemben a gép tekintetében? Az értékesítésig el nem számolt értékcsökkenést ebben az esetben hogyan helyes kiszámolni a szüneteltetésre tekintettel? A katás időszakot elszámoltnak kell tekinteni? Az el nem számolt értékcsökkenés érvényesíthető-e a vállalkozói bevétellel szemben? Vagyis, hogyan számolandó helyesen ebben az esetben a vállalkozói szja-alap 2018-ra, ha más bevétele nem keletkezett? 2. Van-e ebben az esetben a vállalkozónak minimumadóalap-számítási kötelezettsége, ha ez az első szja alá tartozó bevallása, mivel eddig a katatörvény szerint adózott? Ha igen, akkor az értékesített eszköz nettó bevétele képezi az adóalapot? 3. Az értékesítésről kiállított számla alapján a fizetendő áfát milyen időszaki bevallásban kell teljesíteni, ha a vállalkozó negyedéves bevalló? 4. Kell-e utólag korrigálni a szüneteltetésre tekintettel a 2017-ben levonásba helyezett eszköz áfát, ha eladásra kerül és ezért most befizetendő áfa keletkezik? Köszönöm előre is a segítséget

Katás kismama EU jogviszonnyal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgárságú katás egyéni vállalkozó kismama 5 hónapos gyermekkel az alábbi kérdéseket tette fel nekem, melyek megválaszolásához segítséget kérnék. Jelenleg Luxemborgban él, ott van jogviszonya, Magyarországról semmiféle támogatásban nem részesül a gyermekére való tekintettel. Kérdések: 1. Főállású katásnak vagy mellékállásúnak minősül-e az EU-s biztosítotti viszonyára való tekintettel? 2. Dolgozhat-e a gyermek mellett, ha nem kap itthonról semmiféle támogatást? 3. Illetve szüneteltetheti-e egyéni vállalkozói tevékenységét a gyermekre való tekintettel? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel, Annamária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink