106 találat a(z) sportegyesület cimkére
Sportegyesület tagja kisgyermek, kinek számlázzanak? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesület tagja kiskorú gyermek, a tagdíjat a szülő utalja át. Kinek a nevére kell kiállítani a tagdíjról szóló számlát? A 1819-es NAV infovonalon az egyik válasz a gyermek volt, a másik a szülő... Melyik a helyes? Köszönöm! Hortobágyiné
Sportegyesület Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy általános iskolában diáksport egyesület működik. Alapszabályban foglalt cél szerinti tevékenységeként egyebek között az iskola tanulói (egyesületi tagok) sportolási lehetőségeit biztosítja, a sportolás körülményeit javítja. A tevékenységét nagyrészt az iskola tornatermeiben végzi. Lehetősége nyílt pályázat útján elnyert összegből kifestenie a gyerekek öltözőit. A festékről kapott számlákat elszámolná költségei között. A kérdésünk az, hogy megteheti-e ezt, van-e valamilyen adóvonzata, hiszen maga az épület nem az egyesület tulajdona. Szükséges-e valamilyen megállapodás az iskola és az egyesület között a termek használatáról, illetve magáról a kifestésről? Válaszát előre is köszönjük!
Sportegyesület sportolójának költségelszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesület magyar első osztályú bajnokságban szereplő magyar válogatott amatőr sportolója (a sportoló a sportegyesület tagja) után elszámolhat-e a sportegyesület például gerinctorna-, konditerembérlet-, reumatológiai kezelés-költségeket számla alapján? A sportoló heti 20 órában a sportegyesületnél alkalmazásban áll (nem mint sportoló, amatőr). Kell-e ilyen jellegű költségek után mint (természetbeni) juttatás után, valamilyen közterhet fizetnie sportegyesületnek? Köszönettel!
Egyesület reprezentációs költségének elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnénk segítségét kérni az alábbi problémánkkal kapcsolatban. Van egy sportegyesületünk, melynek a nyári időszakban volt gyermekek részére rendezett futballtábora. Erre vonatkozóan merültek fel költségek, melyeket nem tudjuk, hogyan kezeljünk. A gyerekek kaptak tízóraira péksüteményt, üdítőt, ebédre melegételt rendeltek, napközbeni fogyasztásra különböző rágcsálnivalót(sós, édes) vásároltak, illetve volt olyan rendezvény, melyen bográcsoztak, grilleztek. Hogyan tudjuk elszámolni ezen költségeket a könyveinkben, hogy szabályszerűen járjunk el? Kell-e ezek után reprezentációs adót fizetnünk vagy egyéb személyi jellegű kifizetésként kezeljük (551FK)? Továbbá a nyertes csapatok díjazásban részesültek, ezen díjakat hogyan kezeljük a könyvekben? Válaszát előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozás – sportegyesületi támogatás Kérdés
Egyéni vállalkozó nem közhasznú sportegyesületnek akar támogatást adni, ez eredményt csökkentő tétel-e, vagy csak az szja-ban lehet elszámolni?
Sportegyesület Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az általunk könyvelt sportegyesület alanyi mentes, de kiskereskedelmi tevékenységet szeretne folytatni (tánccipőket értékesítene), akkor ezt a tevékenységet végezheti-e alanyi mentesen? Vagy áfakötelezettséget von maga után? Üdvözlettel: Félpengő Kft.
Tao-támogatásból, felajánlásból megvalósított beruházás könyvviteli elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az Ön véleménye szerint egy sportegyesület által kapott tao-támogatás, felajánlás összegéből megvalósított beruházás esetében el kell-e időbelileg határolni az ilyen jogcímen befolyt összegeket, és az értékcsökkenési leírás arányában visszaírni, vagy másképpen kell kezelni? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt
Jogviszony sportegyesületben Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesületnél szeretne főállásban elhelyezkedni egy személy. Milyen feltételekkel lehet megoldani ezt a fajta jogviszonyt? Milyen nyilvántartási és bejelentési kötelezettsége lenne az egyesületnek? Megbízással, vagy teljes munkaidős főállással lehet létrehozni a jogviszonyt? Az egyesületnek milyen járulékokat kell levonni a dolgozótól, valamint az egyesületnek milyen járulékokat kell megfizetnie a munkavállaló után? Köszönöm megtisztelő válaszukat! Homó Blanka
Sportegyesület ad támogatást sportolójának Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy evezős egyesület nem minden amatőr versenyzője szeretne/tud részt venni a hivatalos felkészítő edzőtáborban. Ezeknek a sportolóknak az edzéséhez a Magyar Evezős Szövetség támogatást ad az egyesületnek, hogy fel tudja készíteni a sportolóját. Viszont a sportolók otthon edzenek, ezért az egyesület ezt a pénzt ki szeretné fizetni az adott sportolóknak. Ezt milyen módokon, jogcímeken tudja megtenni az egyesület? Milyen adó-, és járulékvonzata van a kifizetésnek? Kérném, hogy minden lehetséges módozatot legyen kedves ismertetni, hogy milyen formában tud pénzt adni az egyesület a szerződéses amatőr sportolójának. Teljes körű válaszát előre is köszönöm.
Elszámolható-e a külföldi sportegyesület támogatása? Cikk
Belföldi zrt. külföldi sportegyesületet szeretne támogatni. Milyen dokumentációra van szükség a támogatás elszámolásához? – kérdezte az Adózóna olvasója. Magos Zoltánné adószakértő válaszolt.
Külföldi sportegyesület támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi zrt. külföldi (például romániai) sportegyesületet szeretne támogatni (támogatási szerződés készül). 1) Milyen egyéb dokumentációra lenne még szüksége a támogatás elszámolásához (elismert ráfordítás) a zrt.-nél (például igazolás), ha a támogatott közhasznú/nem közhasznú, és, ha vállalkozási tevékenységet nem végez/végez esetekben? 2) Amennyiben hasonló igazolást kap, mintha belföldi közhasznú szervezetet támogatna, akkor az elismert ráfordítási összegen felül a tao-alapot csökkentheti-e a támogatás 20 százalékával (tao-törvény 7. § (1) bekezdés z) pont)? Köszönettel. L. Kinga
Bérleti jog alapítása Kérdés
Egy sportegyesületben az egyik tulajdonban lévő csarnokon bérleti jogot alapított az egyik tagja az egyesületnek. Ez vállalkozási bevételnek minősül vagy nem? Több millió forint értékű és 5 évre szól.
Támogatói díszvacsora Kérdés
Sportegyesületünk támogatói díszvacsorát szervez, ahol a befolyt összegből az egyesületi sportcélok lesznek finanszírozva (futball finanszírozása). A díjról kell-e számlát kiállítanunk? Valamint ha igen, akkor áfával vagy anélkül? Már nem vagyunk az értékhatárátlépés miatt mentesek. Várnám mielőbbi válaszukat!
Sportegyesület ekho-fizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesületünk főállásban foglalkoztatja öttusázó sportolóit. E hivatásos sportolóink országos és nemzetközi versenyeken vesznek részt. Egyesületünk a sporttörvény alapján sportegyesületnek és nem sportvállalkozásnak minősül. Kérdésem a következő: Vonatkozik-e ránk az ekhotörvény 4. § (6) bekezdése, mely szerint a kifizető nem fizet ekhót a hivatásos sportoló részére az e foglalkozása ellenértékeként juttatott bevétel után. Válaszát köszönöm!
Sportegyesület vagyoni értékű jogainak hasznosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A sporttörvény 17. § (1) bekezdés b) pontjának értelmezésében szeretném a segítségét kérni. Az egyesület szerződést kötött a sportolók vagyonértékű jogainak hasznosítására az érintettekkel. Ennek eredményeként reklámtevékenységből származó árbevétele keletkezik az egyesületnek. Véleményem szerint ez vállalkozási célú bevétel. Az ellenvélemény szerint a sporttörvény 17. § (1) bekezdés b) pontja szerint ez kiegészítő tevékenységként végezhető, amely azt jelenti, hogy ez a cél szerinti tevékenységhez kapcsolódik. Ezt megerősítendő alapszabály-módosításként bekerülne ez a vagyoniértékűjog-értékesítés (reklámtevékenység) az alapcél szerinti tevékenységek közé. Kérem a segítségét, hogy a "kiegészítő tevékenység" ebben az esetben vállalkozási célú vagy alapcél szerinti tevékenységet jelent-e. Segítségét előre is köszönöm!