9 találat a(z) résznyugdíj cimkére

Több uniós országban dolgozott: honnan, hogyan és mennyi nyugdíjra számíthat? – Példával Cikk

Az Európai Unióhoz történt csatlakozásunkat követően megsokszorozódott azok száma, akik az unión belül vállalnak munkát külföldön. Ezen munkavégzés okán rendszerint felmerül a kérdés, hogy a külföldi munkavállalás hogyan fogja befolyásolni a majdani nyugdíjazást, melyik országtól fognak nyugdíjban részesülni.

Résznyugdíj: mennyi szolgálati idővel, hány évesen vehető igénybe? Cikk

Egy-két ügyfelünk csak 20–23 év szolgálati idővel rendelkezik, esély nem lesz arra a korukat tekintve, hogy 40 év szolgálati időt szerezzenek. Arról van tudomásunk, hogy létezik a résznyugdíj. Kérdésünk, hogy mikortól kell nyugdíjaztatni magát az illetőnek. Ezt intézheti már a 20 év szolgálati idő megszerzése után azonnal, illetve mikortól lesz jogosult nyugdíjra? Majd, ha a nyugdíjkorhatárt betöltötte? Tehát 65 évesen? Vagy ha majd hamarosan kitolják a nyugdíjkorhatárt (TERV: 72 év a NAV szerint) akkor a 72. életévét betöltve jogosult a 20 év szolgálati idő után járó résznyugdíjra? – kérdezte olvasónk. Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt az Adózóna oldalán érkezett kérdésre.

Résznyugdíj Kérdés

Öregségi nyugdíj és az alapjául szolgáló havi átlagkereset: így kell kiszámítani 2022-ben Cikk

A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó öregségi nyugdíj összege továbbra is az elismert szolgálati évek számától és a nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset összegétől függ, azaz a nyugellátás összege a havi átlagkereset összegének a megszerzett szolgálati időhöz rendelt százaléka.

Öregségi nyugdíj előtti nyugdíj lehetőségek férfinak Kérdés

Az öregségi nyugdíj kiszámítása 2017-ben. Példákkal, kalkulátorral Cikk

A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó öregségi nyugdíj összege az elismert szolgálati évek számától és a figyelembe vehető havi átlagkereset összegétől függ.

Szolgálati idő Kérdés

1949-ben született férfinak 2008-ig 11 év 104 nap szolgálati időt állapítottak meg. 2007 decembere óta őstermelő. A rá irányadó nyugdíjkorhatár 62 év volt. 2007 decemberében a már megszerzett és a még megszerezhető szolgálati idő nem érte el a 20 évet, így amikor elkezdte az őstermelést, nem lehetett biztosított őstermelő. Múlt héten a NAV ügyfélszolgálatán azt a tájékoztatást kapta, hogy nagyon nagy baj van a könyvelésével, mert neki biztosított őstermelőnek kellene lenni, 58-as bevallásokat negyedévente beadni, és már régen meglett volna neki a 20 év szolgálati idő. A megelőző öt évben az őstermelésből évente kb 1500 ezer Ft bevétel keletkezett. Ebben az esetben a járulékfizetés is csak az előző év bevételének a 20%-a után keletkezne, ami arányosításra fog kerülni és biztosan nem lesz az egész év arányosan teljes szolgálati idő. Kérdésem: öregségi résznyugdíjhoz szükséges szolgálati időt meg lehet szerezni az őstermelésből? A jogszabályokban csak az öregségi nyugdíjról van szó és sehol nem említi a résznyugdíjat. Köszönöm tájékoztatásukat.

Öregségi nyugdíjra jogosultak 2017-ben Cikk

Milyen feltételei vannak az öregségi teljes nyugdíjnak és a résznyugdíjnak? Ismertetjük, hogy a szabályok alapján ki mehet el az idén nyugdíjba.

Öregségi nyugdíj: kinek mikor jár? Cikk

A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében saját jogú nyugellátásnak az öregségi teljes nyugdíj, az öregségi résznyugdíj, illetve a nők kedvezményes öregségi nyugdíja minősül.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink