560 találat a(z) részmunkaidő cimkére
Munka nyugdíj mellett. Kérdés
Így növelhető a nyugdíj cikkhez kérdés. technológia 2015. 02 11., 14:07 A cikk 3. bekezdése szerint a saját jogú nyugellátásban részesülő személy nyugellátását a nyugdíjasként történt foglalkoztatása naptári évben elért, nyugdíjjárulék-alapot képező keresete, jövedelem egy tizenketted részének 0.5 %-ával kapcsolatban a kérdésem, hogy időarányosan számítandó-e az 1/12-ed rész, például, ha nyugdíjas munkavállalónak havi 16 óra munkaidőre 20 000 forintos munkabérre vonatkozik a szerződése, akkor időarányosan a 20 000 forintot 16 órára számítják-e? Kérnénk válaszát a feltett kérdésre. lensan
Jogosultság Gyed-re Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tanácsot szeretnék kérni Önöktől, hogy az alább levezetett munkaviszony alapján jogosult leszek-e a pénzbeli ellátásokra (pontosan csedre és gyedre)? 1. 2013.09.01-2014.04.01. 8 órás munkaviszonyban voltam. Bruttó bérem: minimálbér volt (munkaviszony megszűnt). 2. 2014.06.01-2014.06.30. 8 órás munkaviszony egy másik cégnél. Bruttó bérem: minimálbér. A munkaviszony megszűnt. 3. 2014.12.01-2015.01.31. munkaviszonyban dolgoztam egy harmadik cégnél részmunkaidőben, 2 óra/nap. Bruttó bérem: minimálbér arányos része. Munkaviszony megszűnt. 4. 2015.01.01-től munkaviszonyban dolgozom egy cégnél. Bruttó bérem: minimálbér, 8 órás munkaviszony. Táppénze egészen a kisbaba születéséig nem szándékozom elmenni. A mostani munkaviszonyom a gyerek születéséig nem fog megszűnni. Várható szülési idő: 2015.08. hó. Harmadik gyermeket fogok szülni. Az első gyermekem 7 éves, a második gyermekem 6 éves. Jogosult leszek-e csedre és gyedre? Ha igen, akkor milyen jövedelem alapján fogja az OEP megállapítani a pénzbeli járandóságomat? Mennyire befolyásolja a pénzbeli ellátás megállapítását a részmunkaidős munkaviszony? Köszönettel!
Tagi jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértők! Nagyon közelít a járulékbevallások határideje, ismét a tagra vonatkozó szabályok okozzák a legtöbb gondot, erre kérnénk segítségüket. Bt. társ.szerződésében ez szerepel: beltag megbízási szerződéssel ügyvezető, munkaszerződéssel a tevékenységeket látja el. A bt. az eva alá tartozik. Evás tagként, vagy a tsz. szerint kell őt jelenteni és járulékait vallani? Kft. egyedüli tagja heti 30 órás munkaviszonyban látja el az ügyvezetést és a személyes közreműködést is e munkaszerződés keretében végzi. Elegendő-e ha a munkaviszony után fizeti meg a járulékokat, vagy emelt járulékot kell fizetnie? Kft. tagja, aki nem ügyvezető, heti 10 órás munkaviszonyt létesített a kft.-vel (máshol nincs munkaviszonya). A társasági szerződés rá vonatkozólag nem tartalmaz semmit sem. A társaságban egy tag ügyvezető és egy alkalmazott ügyvezető után az emelt járulékokat megfizetik. A heti 10 órás munkaviszony után fizetendő járulékok megfizetése elegendő-e, vagy emelt járulékok fizetésére kötelezett? Válaszukat előre is köszönjük, tisztelettel: Kovács Lászlóné Profitax-C Kft.
Társas vállalkozók szochója Kérdés
Tisztelt Szakértő! Matlné Kisari Erika az ado.hu lapon írt cikke megzavart. A 2011. évi CLVI. törvény 457., 458. §-a alapján kérdezem: – Ha a társas vállalkozás személyesen közreműködő tagja munkaviszonyban látja el a feladatát, akkor a fenti törvény alapján köteles a kifizető/munkáltató minimum a minimálbér 112,5 százaléka után a szochót megfizetni? – Ha részmunkaidős ugyanez a tag, akkor például a munkabére 60 000 forint, akkor is a szochót a 105 000 forint 112,5 százaléka után kell fizetni? – Ha ugyanez a tag máshol rendelkezik nem 36 órás munkaviszonnyal, és ott ugyancsak részmunkaidőben áll munkaviszonyban, akkor is minimum a minimálbér 112,5 százaléka után kell szochót fizetni? Köszönöm.
Alkalmi munkabér utalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy alkalmi munkavállaló esetében van-e arra lehetőség, hogy az állandó teljes munkaidős vagy részmunkaidős dolgozókhoz hasonlóan a munkabért egy hónapban egyszer, a tárgyhónapot követő hó 10. napjáig a munkaadó elutalja? Véleményünk szerint csak az a helyes megoldás, ha a bejelentett időszakra (ha egyszerre két nap volt bejelentve 2 nap után, ha 5 nap volt bejelentve 5 nap után) ki kell fizetni, mindegy, hogy készpénzben vagy utalással, de nem lehet megvárni a tárgyhónapot követő hó elejét összevont utalással. Mi erről a szakértő véleménye?
Szocho-kedvezmény részmunkaidőre Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Cégünknél 2015.01.01-től 4 órában került munkaszerződéssel foglalkoztatásra egy 55 éven felüli dolgozó. Az 55 éven felüliek után szocho-kedvezmény vehető igénybe max. 100 ezer forint munkabérig 14,5% a kedvezmény. A dolgozó munkabére 4 órás foglalkoztatásra 53 ezer forint. Kérdésünk, hogy a részmunkaidős foglalkoztatás miatt a szocho-kedvezményt kell-e arányosítani, és ha igen, akkor ez az általunk kifizetett 53 ezer forintnál pontosan mennyi szocho-kedvezményt jelent? Válaszukat előre is köszönöm.
Így változtak januártól a munkajogi szabályok Cikk
Január 1-jétől több ponton módosult a munka törvénykönyve. A módosítások kedvező változásokat hoztak a szabadságra, a részmunkaidőre vonatkozó szabályokban, ellenben a munkavállalók alárendelt pozíciója nem változott.
Szocho: megszűnt és kiterjesztett kedvezmények Cikk
Januártól megszűnt a szociális hozzájárulási adóból érvényesíthető néhány korábbi kedvezmény, ugyanakkor részmunkaidős foglalkoztatásnál nem minden esetben szükséges arányosítani, írja a NAV közleménye.
Ügyvezető járuléka 2015-ben gyes mellett Kérdés
Ügyvezető apuka gyesre megy, társas vállalkozó és személyesen közreműködik a kft.-ben. Kell-e a minimálbér utáni járulékokat fizetnie, és lehet ebben a státuszban részmunkaidős a kft.-ben?
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben 12 részmunkaidős alkalmazott dolgozik, havi 40 órában. Egyszerűsített foglalkoztatás keretében mennyi főt lehet foglalkoztatni egy nap?
Cafetéria-juttatás igénybevétele 2015-ben Kérdés
Ha a munkáltató 2015-ben a cafetéria -uttatás havi keretösszegét nettó 15 000 forintban határozza meg, akkor azt a cég minden munkavállalójának kötelezően igénybe kell vennie? Vagy választhatja a munkavállaló azt is, hogy nem kéri a juttatást? Ha van olyan munkavállaló, aki részmunkaidőben, és van olyan, aki külföldről távmunkában dolgozik, azokra a munkavállalókra is kötelező érvényűen vonatkozik a cafetéria-juttatás igénybevétele?
Kötelező-e a 8 órás munkaviszony? Kérdés
Némely könyvelők azt állitják, hogy egy munkavállalónak (például kft. ügyvezetőjének) 6 órás, illetve heti 36 órás munkaviszonya csak azzal a feltétellel létesíthető, ha más munkahelyen már van 2 órás munkaviszonya. Vagyis ez azt jelentené, hogy egy munkavállalóra a magyar jogszabályok kötelezővé teszik a 8 órás munkaviszonyt. Kérdésem, hogy ez az állítás valós-e?
Kft. ügyvezető jogállása és járulékai Kérdés
Kérdésem, hogy a kft. ügyvezetője munkaviszonyban végezheti-e az ügyvezetői munkát heti hat órában, vagy kötelezö számára a heti 40 órás, vagyis 8 órás munkaidő? Helyesen értelmezem-e, hogy heti 36 órás foglalkoztatása esetén a járulékokat az időarányos minimálbér után kell bevallani és megfizetni?
Szabadság részmunkaidő esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az általunk könyvelt cégnél egy dolgozó részmunkaidőben, heti 10 órában dolgozik, ráadásul kötetlen munkaidőben, ő osztja be a munkaidejét. Érdeklődni szeretnék, hogy ilyen esetben hogyan történik a szabadságok kiadása? Másik kérdésünk, hogy kötetlen munkaidő alkalmazható-e tanári munkakör esetén? Válaszát előre is köszönjük!
Tanfolyamot végző munkavállaló Kérdés
Tisztelt szakértő! Egy munkavállalónk tanfolyamot végez saját költségén. Tanulmányi szerződést nem akart a munkáltatóval kötni. Teljes munkaidőben dolgozik, de ahhoz, hogy a tanfolyamkezdésre időben ott legyen, 1,5 órával előbb be kell fejeznie a munkát, heti 4 alkalommal. A hiányzó munkaidőt hogyan tudjuk pótolni? Talán egyik megoldás a 6 órás részmunkaidő, amihez kell a munkavállaló beleegyezése is. Van másik lehetőségünk is? Köszönettel várom a választ.