39 találat a(z) pénztárkönyv cimkére

Egyéni vállalkozó bérköltség-elszámolása, dolgozók felé átutalás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértők! Pénztárkönyvet vezető egyéni vállalkozó alkalmazottainak bérköltségként való elszámolása tekintetében kérem a segítségüket. Jelenleg minden hónap utolsó napján bérköltségként havonta lekönyveljük a tételeket, mivel készpénzben fizette ki a dolgozókat. Ha bankon keresztül utalja át a béreket, akkor csak az átutalás napján lehet bérköltségként elszámolni? Vagy esetleg maradhat a hó végi, bérösszesítő szerinti költségelszámolás, és amikor a banki terhelés megtörténik, azt eredménybe be nem számító összegként kezelhetjük a kétszeres költségelszámolás elkerülése végett? Természetesen a hó végén megjelenő nettó bért, mint eredménybe be nem számító bevétellel kompenzáljuk. Több alkalmazott bérköltség-elszámolásának egyszerűsítésére, illetve a bér aktuális hónapjának költségként elszámolhatóságára keresem a legális lehetőséget.

Egyéni vállakozó (áfás) haszongépjármű vásárlása Kérdés

Évközben mikor és milyen feltételekkel érdemes vásárolni haszongépjárművet? Mit takar a kétszeres leírás a hirdetésekben, analitikus nyílvántatások és a pénztárkönyv vezetése?

Leadózott jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy az egyéni vállalkozó éves adóbevallásában leadózott jövedelmét (vállalkozói osztalékát) és annak közterheit a pénztárkönyvben hogyan kell könyvelni? Válaszát előre is köszönöm!

Egyéni vállalkozó utalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném az alábbi esetben. Alanyi adómentes egyéni vállalkozónak tartozása állt fenn a NAV felé. A tartozás összegét a lánya a saját lakossági bankszámlájáról elutalta. (Nem a vállalkozó lakossági bankszámlájáról.) Ebben az esetben az egyéni vállalkozó pénztárkönyvében hogyan kell a tartozás kiegyenlítés lekönyvelni? Köszönöm a segítséget.

Szakképzési hozzájárulás. pénztárkönyvben Kérdés

Tisztelt Szolnoki Béla Úr! Köszönöm az alább visszamásolt tájékoztatást, de kérem szíveskedjen segíteni a pénztárkönyvben való könyvelésében is. Szakképzési hozzájárulás könyvelése Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiban. Egyéni vállalkozó 4 fő cukrásztanulóval kötött tanulószerződést szakképzésükre. Havonta a 4 fő után 4*56 730=226 920 forint szakképzési hozzájárulás kötelezettség csökkentő tétel vehető figyelembe. A folyószámlán adónemtöbblet keletkezik. Ezt az összeget járulékra és áfa adónemre átvezeti. Az átvezetést pénztárkönyvben lekönyveljük úgy, hogy mínusz a szakképzési hozzájárulás és plusz a járulék vagy az áfa. Helyes ez így, bevételként, mint támogatást el kell számolni? Köszönöm a választ. Saját kérdés SZAKÉRTŐNK VÁLASZA: Tisztelt Kérdező! A kérdésbeni esetnél nem az a perdöntő, hogy a folyószámlán többlet keletkezik, mert ennek több oka is lehet, például egy egyszerű pénzforgalmi különbözet stb., amit természetesen más adónemre is át lehet vezetni, de ez csak az egyes kötelezettségek közötti átvezetést és átkönyvelést érinti. Más a helyzet akkor, ha magának a szakképzési hozzájárulásnak az éves elszámoló bevallása nyomán alakul ki olyan helyzet, hogy a vállalkozás visszaigénylő pozícióba kerül, bár megjegyzendő, hogy erre igen ritkán kerül sor a gyakorlatban, mivel a törvény elég szigorú feltételekkel ad erre módot. Ennek egyik esete lehet például a következő: Az Szht. 8. § (2a) bekezdése alapján, ha az együttműködési megállapodás és a t

Szakképzési hozzájárulás könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiban. Egyéni vállalkozó 4 fő cukrásztanulóval kötött tanulószerződést szakképzésükre. Havonta a 4 fő után 4*56 730=226 920 forint szakképzési hozzájárulás kötelezettség csökkentő tétel vehető figyelembe. A folyószámlán adónemtöbblet keletkezik. Ezt az összeget járulékra és áfa adónemre átvezeti. Az átvezetést pénztárkönyvben lekönyveljük úgy, hogy mínusz a szakképzési hozzájárulás és plusz a járulék vagy az áfa. Helyes ez így, bevételként, mint támogatást el kell számolni? Köszönöm a választ.

Egyszeres könyvvitelben az árfolyam kezelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszeres könyvvitel vezetésekor egy magyar partnertől, de euróban kiállított számla fizetésének könyvelésekor milyen árfolyammal kell a pénztárkönyvben szerepeltetni a számlát? Az egyértelmű, hogy a számlán szereplő árfolyamon kerül be az áfabevallásba és a könyvelésbe is, de a valóságban a vállalkozónak nem annyi forintba kerül, ha a fizetés szerinti árfolyamot nézzük (akár FIFO), tehát egy külön soron szerepelhet az árfolyam-különbözet? Külföldi számla esetén milyen árfolyammal kell átszámolni és könyvelni (a számla keltének időpontjában, vagy figyelni kell, hogy a bevételkor mi volt az árfolyam)? Ha nem követem le az árfolyam-különbségeket, akkor év végével false forintösszeg keletkezik a könyvelésben az euróbankszámlán. Az világos, hogy év végi átértékelés nincs, de az év közbeni forgalmak árfolyamának használata nem világos. Köszönettel.

Pénztárkönyv vezetése Kérdés

Pénztárkönyv vezetésére kötelezett egyéni vállalkozónak a bank és a pénztár közötti pénzmozgást kell-e könyvelnie? Kell-e külön pénztárnaplót, illetve banknaplót vezetni?

2012. és 2013. évi kiadási és bevételi pénztárbizonylatok Kérdés

1. Cégünk nem nyiltárusítású üzlet, bizományosi importot, szervíz szolgáltatást végzünk. Bevételi számláink kifizetése zömében banki átutalással történik, elenyésző a készpénzes. Kérdés: kötelező-e napi pénztárjelentés vagy időszaki pénztárkönyv vezetése a készpénzes forgalomról? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink