922 találat a(z) pénztárgép cimkére
Pénztárgép-használati kötelezettség Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Mellékfoglalkozású egyéni vállalkozó vagyok, alanyi adómentes. Tevékenységem személygépkocsi, motorkerékpár karbantartása, javítása. 2016.szeptember 30-ától ezekre a tevékenységekre is vonatkozik a pénztárgép kötelező használata. Én ezidáig minden esetben számlát állítottam ki, nyugtát nem alkalmaztam. Kérdéseim: vonatkozik rám a pénztárgép kötelező használata, ha nem vagyok áfaalany? Ha igen, mely esetekben kell adnom nyugtát, mikor adhatok számlát, és arról kell-e adatszolgáltatást teljesítenem a NAV részére? Segítségét előre is köszönöm.
Pénztárgép autószerelőnél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Autószerelő vállalkozásnak szeptembertől kötelező lesz a pénztárgép. Van rá lehetőség, hogy inkább számlázó programot vásároljon, és minden hónapban a bevételről beszámoljon a NAV felé? Úgy tudom, ez régen működött; most is lehetséges? Köszönöm. Üdvözlettel: Tislérné
Pénztárgép Kérdés
Tisztelt Szakértő! Értesüléseink szerint a masszázs tevékenység esetén pénztárgép használata válik szükségessé. Lehet-e mentességet kapni a pénztárgép használata alól, ha valaki súlyosan látássérült, és számára ez a nyugtaadási mód komoly nehézségekbe ütközik? Van-e lehetősége arra (esetleg külön kérelem alapján), hogy továbbra is kézi nyugtát állítson ki? Köszönöm.
Egyéni vállalkozó törölt adószáma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó adószámát adótartozás miatt törölték 2015. januárban, amelyről a határozatot nem vette át, így vélelmezték az átvételt. Azóta is működik alkalmazottakkal és online pénztárgépekkel. A tevékenységét mostantól egy kft.-ben szeretné folytatni. A kérdésem, hogy a pénztárgépeket a 48/2013 (XI.15) NGM rendelet értelmében egyszerűen a kft. regisztrálja a PTGREG nyomtatványon, és kicserélik az adóügyi ellenőrző egységet? Mi a teendő az alkalmazottak azóta is nyitott jogviszonyával? Köszönöm szépen segítségét.
Pénztárgép pénzkészlet-összetétele Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 48/2013. NGM rendelet 49/A § (2) bekezdésének értelmezésében kérem segítségét, amelyet a 9/2016. NGM rendelet 2016. 04. 02-től léptetett hatályba. Hogyan kell értelmezni a következő mondatot: „A pénztároló eszközben levő pénzkészletnek összeg és összetétel szerint meg kell egyeznie a pénztárgépen bizonylatolt értékesítések és egyéb pénzmozgások egyenlegével.” Utána a (3) bekezdésben található a következő: „... a pénzkészlet összetétele a pénznek a 4. melléklet 6. pont 6.2. alpontja szerinti bejegyzésre előírt részletezettséggel történő megbontását jelenti.” Miután megnéztem a hivatkozott alpontot, sajnos azután sem egyértelmű számomra a rendelkezés lényege. Most akkor az sem mindegy, hogy a pénzkészlet milyen címletekben lévő bankjegyekből és érmékből áll össze? És ha igen, akkor a pénztárgépbe valahogy az is be kellene legyen ütve, hogy milyen címleteket fogad el az eladó, illetve milyen címletekben ad ki a pénztárból? Vagy valami másről van esetleg szó? Kérem, legyen szíves megmagyarázni, miről is kíván rendelkezni a rendelet. Válaszát előre is köszönöm!
Fontos változás a pénztárgépes adatszolgáltatásban Cikk
A pénztárgépek műszaki követelményeiről, a nyugtakibocsátásra szolgáló pénztárgépek forgalmazásáról, használatáról és szervizeléséről, valamint a pénztárgéppel rögzített adatok adóhatóság felé történő szolgáltatásáról szóló 48/2013. (XI. 15.) NGM rendeletet 2016. április 2-ai hatállyal módosította a 9/2016. (III. 25.) NGM rendelet, tájékoztatott a NAV.
Adatszolgáltatás Esemény
Katás egyéni vállalkozó használtcikk-kiskereskedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kata adózást választott. Bevétele használtcikk-kereskedelemből származik. Kérdésem, hogy ha a vevő számlát kér, a számlát az eladási árral kell kitölteni, mert annyit fizetett ki a vevő, de a tényleges bevétele csak a számlaösszeg 20 százaléka, a pénztárgépben hogyan kell beütni? Illetve hogyan igazolom, milyen nyilvántartással? Hogy jó a pénztárgép beütés? Köszönöm a segítséget, tisztelettel.
Nekik is kötelező lesz az online kassza Cikk
2016. szeptember 30-ától és 2017. január 1-jétől a kormány további ágazatokra terjeszti ki az online pénztárgépek használatának kötelezettségét – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter budapesti sajtótájékoztatóján.
Külföldi fesztivál áfája Kérdés
Tisztelt Bartha László! Köszönjük válaszát. A válaszából egyértelművé vált, hogy a cég vendéglátóipari szolgáltatást nyújt a külföldi fesztiválon – Ausztriában. A kérdésünk, hogy ebben az esetben áfatörvény területi hatályán kívüli szolgáltatás nyújtása valósul meg? Ebben az esetben a magyar pénztárgépet tudja üzemeltetni külföldön a cég? És egy ottani ellenőrzés elfogadja a magyar pénztárgép általi nyugtaadást? Tudja esetleg, hol lehet utánajárni a külföldi hozzáadottérték-adó szabályainak? Be kell-e jelentkezni külföldi hatóságnál? Ha igen, mi ennek a menete? Köszönöm a válaszát, üdvözlettel.
Pénztárgép Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég shopot üzemeltet egy illatszer nagykereskedelmi cég telephelyén. A shopban csak a nagyker árukészletét forgalmazza és csak a saját (nagyker) dolgozók részére (külsö vásárló részére nem). A forgalmazott termékekre árrést nem számolhat fel a vállalkozó, hanem a tevékenységért mint shop üzemeltetést számláz a nagyker cég felé. Kérem szíves segítségét, hogy szükséges-e pénztárgép? (Jelenleg nyugtát adnak a vásárlások során.) Köszönettel: Gál Ágnes
Módosul az ekáer, további adózók kasszáit kapcsolják össze a NAV-val Cikk
A kormány egyebek mellett az ekáer rendszerének módosítását, javítását, illetve az online pénztárgépek használatának kiterjesztését tervezi az adózás hatékonyságának javítása érdekében – mondta Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) parlamenti és adóügyekért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten, a Joint Venture Szövetség (JVSZ) PÁR-BESZÉD – a reálgazdaság élénkítéséről és aktualitásairól című rendezvényén.
PTGSZLAH nyomtatvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságom fő tevékenységi köre a 4719 Iparcikk jellegű bolti vegyes kiskereskedelem. Úgy értelmezem, hogy pénztárgép vezetésére kötelezett adózó vagyok, azonban a bevételekről minden esetben számlát állít ki a társaság. A vevők magánszemélyek, akik készpénzben vagy átutalással, illetve Cofidis hitellel fizetnek. Ebben az esetben a PTGSZLAH nyomtatványt ki kell töltenem havonta? A nyomtatványban az utalással vagy hitellel fizetett számlákat is szerepeltetni kell? Társaságom online számlázó programot használ, azonban a telephelyek szerint van bontva a számlázó program (nem egy adatállományban vannak a kibocsátott számlák). Ebben az esetben a PTGSZLAH nyomtatványt csak úgy tudom beküldeni, ha minden telephelyről külön-külön készítem el a bevallást, tehát egy adott időszakról 4-5 bevallás kerülne beküldésre, vagy ez nem jó megoldás? Ha kötelezettek vagyunk a PTGSZLAH nyomtatvány kitöltésére, annak beküldése alól lehet mentesítést kérni? Segítségüket előre is köszönöm! Tisztelettel: Znamenák Gabriella
Katás egyéni vállalkozó megszűnésekor meglévő készlet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kata alá tartozó, ruhakölcsönzést végző egyéni vállalkozó – aki egyébként pénztárgéphasználatra kötelezett – tervezi megszüntetni a tevékenységét. Meglévő árukészletét egy másik vállalkozó vagy gazdasági társaság vásárolná meg. Kérdésem, hogy a megszűnésre készülő egyéni vállalkozó készpénzért készpénzfizetési számla kiállításával értékesítheti-e árukészletét, és be kell-e a számla szerinti értéket ütnie a pénztárgépbe? Köszönettel: Rozika (könyvelő)
Bevételi pénztárbizonylat Kérdés
Tisztelt Szakértők! Társaságunk kizárólag nagykereskedelmi értékesítéssel foglalkozik. Online pénztárgépünk nincs, de számláinkat kizárólag gépi úton állítjuk elő. A készpénzes számláinkról nem készítünk bevételi pénztárbizonylatot, azt vevőinkkel aláíratjuk, és magát a számlát tekintjük a pénz bevételezésének bizonylataként. Esetleges egyéb, nem számlázott bevételekről és kiadásokról természetesen készítünk bevételi és kiadási pénztárbizonylatot. Szükséges-e a készpénzes számláinkhoz is csatolnunk bevételi pénztárbizonylatot? Pénztáros és a vevő a számla aláírásával igazolhatja-e a készpénz átvételét?