23 találat a(z) pénztárgép használata cimkére

Így jár a legjobban, ha kiadja lakását Kérdés

Tisztelt Szakértő! A főcímemben megadott "Így jár a legjobban, ha kiadja lakását", önök által közölt cikkhez kapcsolódóan tennék fel kérdést. Valamilyen szakanyagban olvastam, hogy a fizető-vendéglátás végzésénél az adózó online pénztárgép használatára kötelezett. Az önök által közölt cikkben feltüntetett esetre is vonatkozik ez a jogszabály? Köszönettel: Gulyásné Krisztina

Ifa beütése pénztárgépbe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szálláshely-szolgáltatással foglalkozó, pénztárgépet használó vállalkozásunk a vendég kérésére kibocsátott számlát is beüti a pénztárgépbe. Gyakorlati alkalmazás során merült fel bennünk az a kérdés, hogy a számlán szereplő idegenforgalmi adó összegével mi a teendő? Eddig úgy jártunk el, hogy csak a szolgáltatás összegét ütöttük be a pénztárgépbe, az ifa összegét nem, mivel az nem árbevétel. Így viszont a pénztárgépben levő pénzösszeg nem egyezik a bevétellel. Mi a teendő ebben az esetben, hogyan kell kezelni az ifa összegét? Köszönettel, Szabóné Sós Ildikó

Átutalásos számlák jelentési kötelezettsége Kérdés

Egyes értelmezések szerint az online pénztárgép használóit is érinti a kiállított számlákra vonatkozó jelentési kötelezettség. Lehetséges, hogy aki online pénztárgépet használ a nyugtaadási kötelezettségének teljesítésére, de átutalásos számlát is kiállít időnként, az átutalási számlák tekintetében jelentési kötelezettsége keletkezik?

Fodrász pénztárgép-használat Kérdés

Tisztelt Szakértő! A fodrászok nyugtaadási kötelezettségüket pénztárgéppel előállított nyugta adásával teljesítik. Kérdésem, hogy a régi pénztárgépeket használhatják-e 2015-ben? Ha a válasz nem, akkor milyen géppel előállított nyugtát adhat a fodrász?

Pénztárgép használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem segítségüket az alábbi kérdés értelmezésében. Cégünk a 2009. október 15. napjától hatályos TEÁOR ’08 46.2-46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalany, mely esetenként dolgozói részére kiskereskedelmi értékesítést is végez. Cégünk minden egyes értékesítése vonatkozásában számlát állít ki. A kérdésünk az lenne, hogy amennyiben szabályzatban rögzítjük, hogy a dolgozói vásárlások készpénzzel nem egyenlíthetők ki, csak átutalással, vagy minden hónapban a munkabérükből vonjuk le, úgy mentesülhetünk-e a pénztárgép-használati kötelezettség alól? Mivel kötelező számlát adni, ha az ellenérték a teljesítésig nem rendezett, így véleményünk szerint ebben az esetben nem vagyunk kötelezettek nyugtaadásra, így pénztárgép-használatra sem. Ha pedig nem kötelező a pénztárgép használata, akkor a kibocsátott számláinkról sem kell adatot szolgáltatni a PTGSZLAA adatlapon a kiskereskedelmi értékesítések vonatkozásában. Segítségüket köszönjük.

Pénztárgép mellett számla lejelentése Kérdés

Egy barkácsbolt a napi értékesítéseiről, ha a vásárló számlát kér, azt kiállítja, s az összeget beüti a pénztárgépbe. A NAV felé így jelentve van a napi bevétel. Kérdésem az lenne, hogy 2015. január 1-jétől az új törvény szerint a kiállított számlákról ez esetben is kell külön jelentést adni a NAV felé? Köszönöm válaszadásukat!

Telefonfeltöltés beütése pénztárgépbe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedő ügyfelem szerződést kötött egy közvetítő szolgáltatóval, amelynek alapján Vodafone, T-Mobile és Telenor telefon feltöltési szolgáltatásokat értékesít a közvetítő szolgáltató által rendelkezésünkre bocsátott terminálba történő rögzítés útján. A terminál az értékesítésről a következő bizonylatokat bocsátja ki: Vodafone esetében nyugta a megnevezése, szolgáltató a Vodafone Magyarország Zrt., adattartalma a törvényben meghatározottaknak megfelel. (Ez az értékesítés egy kötelezettség, amellyel ügyfelemnek el kell számolnia heti rendszerességgel a közvetítő szolgáltató felé. Az elszámoláskor ügyfelem „Számviteli bizonylat”-ot kap, melynek összege teljes egészében megegyezik a közvetített szolgáltatás értékével.) T-Mobile és Telenor esetében értékesítési bizonylat a kibocsátott bizonylat megnevezése, adattartalma a nyugtáéval teljesen azonos, egy dolgot kivéve: eladóként ügyfelem adatai szerepelnek. (Ezt az értékesítést árbevételként és fizetendő áfaként rögzítjük a könyvelésben, elszámoláskor a közvetítő szolgáltató számlát állít ki, amely ügyfelemet áfalevonásra jogosítja.) Nap végén a terminálból napi zárást nyomtatnak (ezen szolgáltatónként szerepel a napi összes értékesítés), amely alapján történik a Vodafone esetében a kötelezettség előírása, illetve a másik két szolgáltatónál az árbevételként és fizetendő áfaként könyvelése. Kérdésem, hogy a fenti értékesítések összegét be kell-e ütnünk a saját (online) pénztárgépünkbe?

Pénztárgép, bankkártyás fizetés Kérdés

Van-e jogszabály mely előírja, hogy a pénztárgépbe külön rekeszbe kell ütni a készpénzes és a kártyás fizetést? Nap végén és esetleges ellenőrzés esetén, ha nincs külön rekeszbe ütve a bevétel, akkor is megállapítható a pénztár egyenlege (napközben a beütött bevételek, kártyaleolvasó, utalványok, a nap végén a bevétel a bevételi pénztárbizonylaton ugyanígy kerül elszámolásra). Napjainkban nagyon megnőtt a kártyával, illetve az utalvánnyal fizetők száma a vendéglátásban mely rengeteg problémát vet fel. Mi a helyes gyakorlat a pénztárgépek esetében? A vendég fizetni szeretne, és kéri a számlát. A felszolgáló megkérdezi, kártyával, készpénzzel vagy utalvánnyal fizet? Ezután a felszolgáló elkészíti a nyugtát, és kiviszi azt az ügyfélnek, a kívánt fizetési módnak megfelelően beütve a pénztárgépbe. A vendég meggyőződik róla, tényleg azt fogyasztotta-e, majd fizet. 1/ Ha a vendég készpénzben fizet, nincs probléma, hiszen az 1 rekeszbe lett beütve a bevétel. 2/ Kártyával szeretne fizetni, odaadja a kártyát a felszolgálónak, és ezután derül ki, hogy vagy nincs pénz a kártyáján, vagy már elfelejtette, hogy használta, és túllépte a napi limitet, stb. Volt úgy, hogy egy számlát négy kártyáról sem tudtak kifizetni teljesen, és a fennmaradó részt készpénzzel fizették ki. Mi ilyenkor a teendő? Rossz rekeszbe lett beütve egy része a bevételnek. 3/ Utalvánnyal fizetnének, de ugyebár abból nem lehet visszaadni, így egy részét a számlának utalvánnyal fizetik, a másik részét pedig kézspénzzel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink