6 találat a(z) opciós díj cimkére
Nyílt végű lízing személyautó opciós díj Kérdés
Opciós díj adókötelezettsége magánszemélynél Kérdés
Eladási opciós jog Kérdés
Opciós díj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanforgalmazással foglalkozó társaságunk két saját tulajdonú építési telekre két különböző lehetséges majdani vevővel vételi jogot alapító szerződést kötött. Az 1. esetben az okiratot három évre kötötték. A szerződés alapján az opciós díj a vételi jog gyakorlása esetén a vételárba beleszámít, annak részét képezi. Amennyiben a vevő a kikötött határidőben nem él a vételi jogával, úgy az opciós díjat az eladó nem köteles visszafizetni, az az eladót illeti meg. Helyesen értelmezzük-e, hogy a megfizetett opciós díjról nem kell számlát kiállítani, majd ha a vételi jog határideje lejár, és az ingatlant megvásárolják, akkor kell majd az egész ügyletről számlát kiállítani? Amennyiben viszont társaságunkat illeti meg az opciós díj az ügylet meghiúsulása miatt, abban az esetben véglegesen átvett pénzeszközként kell elszámolni, számla kiállítása nélkül? A 2. esetben egy évre alapították a vételi jogot, a vételárba szintén beleszámít. Viszont ha a vétel nem valósul meg, úgy az opciós díjat az eladó köteles a vevőnek visszafizetni. Jól gondolom, hogy ebben az esetben az opciós díj előlegnek minősül, és áfás számlát kell kiállítani róla? Számvitelileg pedig mindkét esetben a kötelezettségek között kell nyilvántartani, csak az egyik hosszú lejáratú, a másik ügylet pedig vevőtől kapott előleg?
Opciós díj elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérdésünk a következő: "A" Kft. opciós díjban részesül "B" Kft.-től. Az opciós díjat nem számlázzák (így áfavonzata sincs). "B" Kft. a tárgyban kötött szerződés alapján átutalta a tartozást "A" Kft.-nek. Ezt az eseményt az Szt. 72-76. §-a alapján nem az alaptevékenység árbevételeként, hanem egyéb bevételnek könyveltük. Kérjük véleményüket, hogy helyesen jártunk-e el a könyvelésnél?
Vételi opciós díj Kérdés
Tisztelt Szakértők! Kérdésem: helyesen járunk-e el, ha egy vételi opciós díjat a pénzügyi teljesítéskor (alapbizonylat a szerződés) számolunk el, számla nélkül. Így áfa sem terheli ezt a bevételt. Az ügyletet kft.-k bonyolítják.