19 találat a(z) nyugdíjminimum cimkére
Öregségi nyugdíj és az alapjául szolgáló havi átlagkereset: így kell kiszámítani 2022-ben Cikk
A társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó öregségi nyugdíj összege továbbra is az elismert szolgálati évek számától és a nyugellátás alapjául szolgáló havi átlagkereset összegétől függ, azaz a nyugellátás összege a havi átlagkereset összegének a megszerzett szolgálati időhöz rendelt százaléka.
A kormány nem tervezi a nyugdíjminimum emelését Cikk
A régóta 28 500 forinton befagyott nyugdíjminimum emelése nincs napirenden – mondta Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón – írja az mfor.hu.
Nyugdíjminimum, nyugdíjemelés: ezt ígéri az MSZP Cikk
Hetvenezer forintra emelné a tizenhárom éve változatlan, 28 500 forintos nyugdíjminimumot az MSZP – közölte Tóth Bertalan, a párt társelnöke online sajtótájékoztatóján. Leszögezte: korszakváltásra van szükség a nyugdíjak kiszámításában és elosztásában.
Alapnyugdíjat és felemelt nyugdíjminimumot követel a Nyugdíjasok Pártja 50+ Cikk
A Nyugdíjasok Pártja 50+ álláspontja szerint a nyugdíjrendszernek nem csak fenntarthatónak kell lennie, hanem megfelelőnek is. Ha a fenntarthatóság és a megfelelőség között konfliktus van, akkor a megfelelőség mellett kell letenni a garast. A nyugdíjrendszer már ma nem megfelelő, mert nagyon sok embernek ad méltatlanul alacsony ellátást és nagyon kevés embernek méltatlanul sokat.
80 ezer forintra növelnék a nyugdíjminimumot – közös költségvetési módosítók az ellenzéktől Cikk
Közös indítványokban kezdeményezték a 2021-es költségvetés tervezetének módosítását ellenzéki képviselők, akik abban bíznak, hogy jövőre akár saját alternatív költségvetést is beterjeszthetnek.
Új nyugdíjminimumról szavaztatnának Cikk
Újabb két népszavazási kérdést adott be kedd délelőtt egy nyugdíjas szervezet a Nemzeti Választási Bizottsághoz (NVB), olvasható a napi.hu-n.
Kihirdették a nyugdíjemelést és a minimálnyugdíjasok kereseti korlátait Cikk
2019. január 1-jétől 2,7 százalékkal emelkednek a nyugdíjak és a nyugdíjszerú ellátásások – tartalmazza a 240/1918., melyet tegnap hirdettek ki a 198. számú Magyar Közlönyben.
A letiltás munkabérből címen feltett kérdéshez Kérdés
Tisztelt Szakértő! A letiltás a munkabérből címen feltett kérdésre kapott válasszal kapcsolatosan kérem még szíveskedjék a kérdésemre válaszolni: Tehát, amennyiben a fő munkáltatójánál (korábbi munkahelyén) már figyelembe vették a munkavállalónak ugyanennél a letiltásnál a nyugdíjminimum összegét, és ezt mentesítették a letiltás alól, akkor a második munkáltató részmunkaidős bérnél már nem alkalmazhatja a mentesítést. Ha viszont a főmunkaidős munkáltató (korábbi) a mentesítést nem alkalmazza, mivel a munkabér mértéke eleve lehetővé teszi a 33 százalékos letiltást, akkor a második részmunkaidőben alkalmazó munkáltató figyelembe veheti a minimumnyugdíj szerinti mentesíthető összeget. Erről a második munkáltatónak véleményem szerint az első munkáltató által kiállított igazolás szükséges, mivel nincs erre információnk. Köszönöttel.
Elrontott munkabérletiltás javítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló bérét több letiltás is terheli, ezért a szabályok szerint a munkabérének 50 százaléka letiltásra került. A napokban olvastam a jogszabályt, mely szerint az öregségi nyugdíj legkisebb összegének megfelelő bérnek a letiltás mentesnek kell maradnia. A munkavállalónak több hónapon keresztül le lett tiltva a munkabérének az 50 százaléka, azonban az így kézhez kapott bére kevesebb lett, mint 28 500 forint. A letiltott összegek át lettek utalva a jogosult és a végrehajtó részére. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a bérszámfejtőnek kötelező-e visszamenőleg javítani? Vagy hogyan lehetne javítani ezt a hibát? Esetleg megfelelő javítás-e az, hogy a különbözetet például ebben a hónapban nem utaljuk el a végrehajtónak, hanem kifizetjük a munkavállaló részére? Úgy gondolom, hogy a jogosultaktól a levonást visszakövetelni sokkal bonyolultabb eljárás lenne. Kérem segítségét, hogy mi a helyes eljárás egy ilyen esetben. Válaszát előre is köszönöm!
Letiltások kezelése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló letiltásánál mi a helyes eljárás, ha heti 10 órára van bejelentve és a nettó bére kevesebbre jön ki, mint a legkisebb nyugdíj összege? Úgy tudom, az alatt nem lehet letiltást érvényesíteni. Ebben az esetben nem tudjuk a munkavállalótól levonni? Mi a helyes eljárás? Várom válaszukat.
A nélkülöző nyugdíjasokon külön programmal segítene az MSZP Cikk
Az MSZP szerint a nyugdíjas minimumprogram megvalósításához kormányváltás kell, amelyet csak a demokratikus ellenzék választási együttműködésével lehet elérni – mondta az MSZP frakcióvezetője szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
A nyugdíjasok kegyeit keresik a pártok az idősek világnapján Cikk
Tizenharmadik havi nyugdíj, 50 ezer forintos nyugdíjminimum, a svájci indexálás visszaállítása, kétpilléres nyugdíjrendszer is szerepel az ellenzéki pártok ígéretei között. A Fidesz az idősek világnapja alkalmából viszont azt közölte, hogy az ellenzék csak becsapni és sértegetni tudja az időseket.
Visszaadnák a 13. havi nyugdíjat Cikk
A 13. havi nyugdíj visszaadását, az egészségügyi és a gyógyszerellátás rendszerének teljes újragondolását, a nyugdíjminimum emelését, biztonságot nyújtó rokkantnyugdíjat ígért az MSZP miniszterelnök-jelöltje az országos nyugdíjasparlament szerdai rendezvényén.
Ingyen gyógyszer, nyugdíjminimum-emelés: ezeket ígéri az MSZP Cikk
Az MSZP vizsgálja, hogyan lehetne ingyenessé tenni a 65 év felettiek számára a háziorvosok által felírható gyógyszereket – közölte a párt elnöke egy, az MSZP, valamint több nyugdíjas szakszervezet által szervezett csütörtöki budapesti rendezvényen.
Dolgozói letíltás kiszámítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló nettó munkabére havi 37 240 forint. A végrehajtótól kapott határozat szerint a nettó bér 33 százalékát kell levonni a munkaadónak. Kérdésem, hogyan kell számolni a letíltás összegét, hogy a 28 500 forint legkisebb nyugdíjnak megfelelő összeget megkapja a dolgozó? Köszönettel: Reményi Gyné