9 találat a(z) nyugdíjas társas vállalkozó cimkére

Nyugdíjas társas vállalkozó Kérdés

Nyugdíjas társas vállalkozó jövedelme Kérdés

2008 nyugdíjas társas vállalkozó esetén Kérdés

Nyugdíjas társas vállalkozó munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Adózóna! Társas vállalkozó nyugdíj melletti munkaviszonyával kapcsolatban szeretném feltenni az alábbi kérdéseket. Egy házaspár mindkét tagja saját jogon nyugdíjas, és közös tulajdonukban áll két kft.. Az „A” Kft.-ben a tulajdonrészük 50-50%, míg a „B” Kft.-ben a férj tulajdonrésze 97%, a feleségé 3%. A férj mindkét kft.-ben már 20 éve ügyvezetői feladatokat lát el, nyugdíjba vonulása óta mindenféle ellenszolgáltatás nélkül. A feleség is részt vesz a két kft. működtetésében, ugyanakkor már 15 éve teljes munkaidős (napi 8 órás) munkaviszonya van egy nagyvállalattal (1 éve nyugdíj mellett). Kérdéseim: 1. Egy kft. alkalmazhatja-e a saját tulajdonosát munkaviszonyban az illető tulajdonos tulajdonrészének nagyságától függetlenül? 2. Tehát az „A” és/vagy a „B” Kft. alkalmazhatja-e a fenti házaspár 50% illetve 97% tulajdonrésszel rendelkező férfi tagját teljes vagy részmunkaidős munkaviszonyban? 3. Az „A” és/vagy a „B” Kft. alkalmazhatja-e a fenti házaspár 50%, illetve 3% tulajdonrésszel rendelkező női tagját részmunkaidős munkaviszonyban? Köszönettel.

Nyugdíjas társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy nyugdíjas magánszemély "A" társaságban tulajdonos és ügyvezető. Havi rendszerességgel 400 000 forintos jövedelemkivétet számfejtenek részére és megfizetik az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Időközben a magánszemély egyszemélyben tulajdonos lett a "B" társaságban. Kérdésünk, hogy ebben a "B" társaságban keletkezik-e bármilyen adófizetési kötelezettség a magánszemély után, ha jövedelemet ebben a társaságban nem vesz fel a magánszemély? Vagy ebben a "B" társaságban is meg kell fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot? Köszönettel.

Nyugdíjas társas vállalkozó többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretném kérni a véleményét. Három egyszemélyes kft. tulajdonosa, ügyvezetője ugyanaz a személy. Az ügyvezető nyugdíjba vonult, az "A" Kft.-ben munkaviszonyban dolgozik, ott a jövedelmét csak az szja terheli. Ugyanakkor a másik, "B" és "C" Kft.-ben megbízási jogviszonyban végzi az ügyvezetői teendőket és személyesen is közreműködik, miután alkalmazott nincs. Úgy gondolom, hogy ez utóbbi két cégben fizetnie kell mint kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozónak az egészségbiztosítási járulékot. Az a tiszteletteljes kérdésem, hogy jól gondolom-e? Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Nyugdíjas társas vállalkozó – egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi konkrét esetben kérem a véleményét: Évek óta nem működő, bevételt nem realizáló betéti társaság 2018. évi zárása során derült ki, hogy a beltag, aki ügyvezető is egyben, 2018. június 1-jétől nyugdíjas (nők 40.) Az azóta eltelt időre fizetendő egészségügyi szolgáltatási járulék aránytalanul nagy terhet róna a tulajdonosokra, melyet nem tudnának jelen körülményeik között megfizetni. A költségek minimalizálása érdekében, a következőben vázolt megoldás megfelelő lehet-e? 1. T1041-en az ügyvezetőt (utólag) 2018. június 1-jétől bejelenti a cég, heti 1 órás munkavégzéssel kizárólag az ügyvezetői feladatok ellátására munkaviszonyban, például bruttó 4000 Ft/hó munkabérrel. 2. Visszamenőleg benyújtásra kerülnek a 1808 és 1908 nyomtatványok, melyekben a 2018. évre 19,5% szocho, 1,5% szakképzési hozzájárulás, 10% nyugdíjjárulék, 4% egészségbiztosítási járulék és 15% szja szerepel a heti 1 órás bruttó bér után, a 2019. évben pedig csak a 15% szja, a többi közteher nem. 3. A leírt megoldás mellett nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni az ügyvezető után. Kell-e változtatni a leírt heti 1 órás munkaviszonyon, ha a cég a végelszámolás mellett dönt, és a végelszámolási időszakban a nyugdíjas beltag/ügyvezető lenne a végelszámoló is egyben? Természetesen a munkaviszony késedelmes bejelentése miatti kockázati tényezőkkel a társaság tisztában van. Előre is köszönöm megtisztelő válaszát.

Nyugdíjas társas vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó járulékfizetése hogyan alakul 2019-ben? 1. XY Kft.-ben tulajdonos és ügyvezető (egyszemélyes kft.), hogy alakul a felvett jövedelem utáni járulékfizetés? Ez után jár-e a 0,5%-os nyugdíjemelés? 2. Ugyanaz a személy ZT. Kft.-ben szintén tulajdonos és ügyvezető (ez a kft. nem egyszemélyes). Mi a járulékfizetési kötelezettsége, ha mint kjelölt ügyvezető bért vesz fel? Erre is jár a 0,5%-os nyugdíjemelés? Válaszát köszönöm.

Nyugdíjas társas vállalkozó járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ha egy nyugdíjas társas vállalkozó a minimálbér 30 százaléka alatti díjazásban részesül havonta, hogyan kell fizetni a járulékot? Mivel ilyenkor nem válik biztosítottá, fizetni kell a 6 810 forintot, és a többi járulékot hogyan vonom? Köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink