31 találat a(z) munkavédelmi képviselő cimkére

Munkavédelmi képviselő munkaidő-kedvezménye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavédelmi képviselője megválasztásra került, aki a cégünk alkalmazottja. Kérdéseim a következők: kell-e a munkaszerződést emiatt módosítani, vagy elég egy feladatköri leírás készítése? Ha a munkaszerződés módosítása szükséges, mit kell tartalmazzon a képviselet vonatkozásában? Az munkavédelmi törvény alapján a munkavédelmi képviselőnek biztosítani kell munkaidő-kedvezményt. Ezt csak akkor kell, amennyiben ő kéri, vagy minden hónapban kötelezően kérni-adni szükséges? A munkavédelmi képviselettel kapcsolatos feladatait elvégezheti-e oly módon, hogy a fő munkakörét megszakítva ezzel foglalkozik, szükséges-e ezt dokumentálni esetleg a jelenléti íven, vagy máshol? Köszönöm válaszát.

Dolgozók munkavédelmi képviselője Kérdés

T. Szakértő! Azzal kapcsolatban kérném szíves tájékoztatását, hogy mi a teendő abban az esetben, ha a munkáltató teljeskörű tájékoztatása ellenére sem kívánt egyetlen dolgozó sem mint munkavédelmi képviselő közreműködni? Köszönettel

Munkavédelmi képviselők – indulnak a hatósági ellenőrzések Cikk

Lejárt a határidő a munkavédelmi képviselők választására. Míg tavaly a munkavédelmi hatóság által ellenőrzött munkáltatók csupán 10%-ánál működött munkavédelmi képviselő, addig 2017 elejére ez a szám 22,5%-ra emelkedett. Azon munkáltatóknak pedig, akik törvényi kötelezettségüknek még mindig nem tettek eleget, bírság terhével sürgősen pótolniuk kell a mulasztást. Nézzük a legfontosabb követelményeket és a mulasztás lehetséges szankcióit!

Munkavédelmi képviselő sikertelen választása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném a segítségüket kérni az alábbi ügyben. Kétszer megismételt és sikertelen munkavédelmiképviselő-választás esetén milyen teendője/kötelezettsége van még a munkáltatónak? Senki nem vállalta, a cégben 20 és 50 fő közötti a létszám. Üdvözlettel: Pontazíre Kft.

Munkavédelmi képviselő Kérdés

Tisztelt Szakértő! A mi cégünk épphogy átlépte a 20 főt, ilyen kis cégnél is kell munkavédelmi bizottságot létrehozni a munkavédelmi képviselő megválasztásához? Ha igen, hány tagja kell lennie a bizottságnak? Köszönettel

Munkajogi képviselő-védelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi válasz szerint a munkavédelmi képviselő védelemben részesül: http://adozona.hu/kerdesek/2016_11_14_Munkavedelmi_kepviselo_valasztas__xig Ez egyezik az üzemi tanács elnökét megillető védelemmel? Tehát hogy ki kell kérnie a munkáltatónak a véleményt? Ha igen, itt is az üzemi tanács véleményét vagy itt a választási bizottságét? Bármilyen indokú felmondás esetén így van ez? Segítségét köszönöm! Tisztelettel.

Munkavédelmi képviselő telephelyenként? Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A munkáltató önálló telephelyén, részlegénél akkor lehet munkavédelmi képviselőt választani, ha a fentiekben meghatározott munkáltatói munkavédelmi jogosítványok az önálló telephely, részleg vezetőjét részben vagy egészben megilletik." A mondat értelmezésében szeretném a segítségét kérni. Egy 50 főt alkalmazó korlátolt felelősségű társaság egy bejelentett székhellyel és egy bejelentett telephellyel rendelkezik. A kettő közötti távolság 80 kilométer. A telephelyen gyártó üzem működik, a székhelyen található az ügyvezetés, az adminisztrációs részleg és egy raktár. A munkavédelmiképviselő-választás megtörtént, és a munkavédelmi képviselő egy, a székhelyen dolgozó munkavállaló lett. A fent beidézett jogszabályhely szerint, kötelező-e a telephelyen is önálló munkavédelmi képviselőt választani, hogyan kell értelmezni a mondat második felét? Válaszát előre is köszönöm.

5 fontos kérdés, amelyre 2017 elején figyelniük kell a munkáltatóknak Cikk

Számos területen módosultak az utóbbi időben a foglalkoztatásra vonatkozó szabályok, és sokszor nem egyszerű kiigazodni bennük. Cikkünkben összefoglaljuk azon legfontosabb változásokat, amelyeket az év elején feltétlenül figyelembe kell venni. A listát kiegészítettük azokkal a lehetőségekkel is, amelyekkel a munkáltatók az év elején tudnak élni, vagy amely kérdésekben ilyenkor kell a törvény alapján döntést hozni.

Sürget a határidő a munkavédelmi képviselő választására Cikk

2017. január 8-áig választhatnak munkavédelmi képviselőt a legalább 20 főt foglalkoztató cégek. Az új szabályozás értelmében 50-ről 20-ra csökkent a választáshoz szükséges munkavállalói létszám, ami több mint 10 ezer céget érint. Az intézkedés eredményeként egyre több vállalatnál javulhat a dolgozók munkavédelmi érdekérvényesítő képessége, a munkavédelem színvonala pedig tovább emelkedhet – írja az NGM közleménye.

Munkavédelmi képviselő választás lebonyolítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kisebb, 48 fővel működő cég vagyunk, nem tartozunk érdekvédelmi szervezethez, és kollektív szerződésünk sincs. Azt szeretném tudni, hogy a munkavédelmi képviselő választása törvényesen hogyan bonyolítható le, hogy egy esetleges ellenőrzés alkalmával ne kövessünk el hibát. A képviselő jelölteket a cég 4 tulajdonosa jelöli ki (ezt gondolom lehet egy taggyűlés alkalmával megtenni), akik közül a munkavállalók szavazzák meg a képviselőt. Kell-e intéző bizottságot alkotni? Ezen személyeket kijelölhetik-e a tulajdonosok? A szavazás működhet oly módon, hogy a munkavállalók egy közös gyűlés alkalmával kézfeltartással szavaznak, vagy írásos formában, titkosan kell ennek történnie (hasonlóan egy országos szavazáshoz)? Melyek a legfontosabb dokumentumok, amiket el kell készíteni egy ilyen szavazás alkalmával? Köszönöm válaszát.

Munkavédelmi képviselő közigazgatási szervnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy kb. 300 főt foglalkoztató közigazgatási szerv esetében hány munkavédelmi képviselőt kell választani? Az Mt. 237. §-ában meghatározott számokat kell figyelembe venni? Ha igen, miért? A munkajogi védelmi szabályokat lehet alkalmazni a Kttv. hatálya alá tartozó közszolgálati tisztviselő esetén? Ha igen, miért?

Munkavédelmi képviselő nélkül bírságot kaphatnak a kisebb cégek is Cikk

Két hónapja maradt a kisvállalkozásoknak arra, hogy a munkavállalóiknak biztosítsák a munkavédelmi képviselőjük megválasztását, ellenkező esetben akár 500 ezer forintos büntetéssel sújthatja őket a munkavédelmi hatóság, hívta fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Baker Tilly Hungária.

Munkavédelmi képviselő közszolgálatban Kérdés

T. Szakértő! Az Mvt. módosításának értelmezésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Az új hatályos rendelkezések alapján egy közigazgatási szervnél is munkavédelmi képviselőt kell választani, mivel közszolgálati jogviszonyban 298 főt, munkaviszonyban 15 főt, közfoglalkoztatotti jogviszonyban 28 főt foglalkoztat. Az Mvt. 70/A § (2) bekezdése alapján a munkavédelmi feladatokat ellátó munkaviszonyban álló munkavállalót nem lehet megválasztani képviselőnek. Jól értelmezem, hogy a közszolgálati jogviszonyban álló munkavédelmi feladatokat ellátó köztisztviselő megválasztható munkavédelmi képviselőnek?

Egy csokorban a nyári munkajogi változások Cikk

Másfél évvel ezelőtt kezdődtek meg a szociális partnerek, valamint a kormányzat között azok a tárgyalások, melyeknek eredményeképpen idén nyáron változott a munka törvénykönyve. A legfontosabb változások – amelyeket az alábbiakban ismertetünk – több időpontban lépnek hatályba.

Munkavédelmi képviselő választása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két rövid kérdésem volna e témával kapcsolatban. 1. Hány munkavédelmi képviselőt kell választani? (Sem az Mt., sem Mvt. nem ad ehhez iránymutatást.) 2. Van-e arra lehetőség, ha igen, milyen módon, hogy az üt-választással együtt tartsunk munkavédelmiképviselő-választást is? Alapesetben tudom, hogy nincs akadálya, de üt-választást azért tartunk, mert a tagok száma egyharmaddal csökkent, így az üt megszűnt. Munkavédelmiképviselő-választást elvileg csak jövőre kellene tartanunk, mert egy képviselőnk még rendelkezik érvényes mandátummal, ami az 5 év figyelembe vételével 2017. 04. hónapban járna le. Hogyan tudjuk megoldani, hogy egy éven belül ne kelljen két választást tartani? Mielőbbi megtisztelő segítségét előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink