4 találat a(z) munkajogi per cimkére
Megteheti-e a munkáltató, hogy egyes dolgozóknak ad, másoknak pedig nem 13. havi fizetést? Cikk
Egy munkáltató 13. havi munkabért adna dolgozóinak. Milyen feltételekkel teheti ezt meg, illetve mire figyeljen, ha differenciál a munkavállalók között? Olvasói kérdésre dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd válaszolt.
Alkoholszondás vizsgálat a munkahelyen: megalázó-e a munkavállaló számára? Cikk
Az alkoholszondás vizsgálattal érintett munkavállaló árukiadó munkakörben dolgozott. A szúrópróbaszerű ellenőrzések alkalmával egy alkalommal az ellenőrzés pozitív eredményt mutatott, mely azonban nem volt teljes mértékben meggyőző. Ezt követően a munkáltató a munkavállalóval egyeztetett, ám végül a munkaviszonyát nem szüntette meg. A munkavállaló azonban a megalázó bánásmód miatt munkaviszonyát azonnali hatállyal megszüntette és beperelte volt munkáltatóját.
Mekkora összegre perelhető a munkáltató? Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mekkora összegre perelhető a munkáltató, ha az Mt. 66. § (4) bekezdése alá eső 61 éves védett korú munkavállalónak jogtalanul mond fel (a felmondás jogellenessége bizonyítható). A munkavállaló több mint 20 éve alkalmazott. A cég nettó éves nyeresége nagyobb 20 milliárd forintnál. A munkavállaló törvényes öregségi nyugdíjáig hátralévő idő 38 hónap. A felmondásból eredő nettó jövedelemkiesés 170 000 Ft /hó. Mivel a munkavállaló elhelyezkedése gyakorlatilag lehetetlen, a jövedelemkiesésből és a szolgálati idő csökkenéséből adódóan az öregségi nyugdíj (a 45 év elérhető szolgálati idő esetén járó) összeghez képest havi 25 000 forinttal kevesebb lesz. A lényeg: mekkora összegű kártérítésre perelhető a munkáltató? Mi vehető figyelembe egy ilyen munkaügyi per kapcsán? Válaszukat előre is köszönöm.
Munkajogi per: ennyi járulékot fizet a munkáltató, ha veszít Cikk
Gyakran fordul elő, hogy a munkavállaló és a munkaadó közötti vitát végül is a bíróságnak kell eldöntenie. A per tárgya számos dolog lehet, de többnyire valamilyen meg nem adott juttatásról, jogviszony sérelmezett megszűntetéséről, illetve a kettő kombinációjáról van szó. Ha a bíróság a munkavállalónak ad igazat, a jogerős ítélet átvételét követően a munkáltató (különösen, ha szeretne tisztességesen eljárni) nincs mindig könnyű helyzetben az abban foglaltak értelmezését illetően, különösen akkor, ha társadalombiztosítással összefüggő kötelezettségeit szeretné teljesíteni. A következőekben ehhez szeretnénk némi segítséget nyújtani.