20 találat a(z) munkaerőpiacra lépő cimkére
Változnak a munkaerőpiacra lépők utáni szochokedvezmény szabályai Cikk
A 424/2022. kormányrendelet szerinti veszélyhelyzet ideje alatt módosulnak a szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény 11. §-a szerinti kedvezmény szabályai – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Apasági szabadság elszámolása – szochokedvezmény Kérdés
Szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény Kérdés
Módosultak a munkaerőpiacra lépő külföldiek utáni szochokedvezmény szabályai Cikk
2024. január 1. óta a munkaerőpiacra lépők utáni szochokedvezmény már csak a magyar állampolgárságú munkavállalók, valamint a Magyarországgal határos, nem EGT-államok, azaz Szerbia és Ukrajna állampolgárai után vehető igénybe [a szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény 11. § (2) bekezdése] – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Szigorodnak a munkaerőpiacra lépő külföldiek utáni szochokedvezmény szabályai Cikk
2023. augusztus 14-étől azok a munkavállalók, akik harmadik állam állampolgárai, nem tekinthetők munkaerőpiacra lépőnek, ezért a munkáltató utánuk már nem érvényesítheti a munkaerőpiacra lépők utáni szochokedvezményt [a szociális hozzájárulási adóról szóló 2018. évi LII. törvény (szocho-törvény) 11. § (2) bekezdése] – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Munkaerőpiacra lépők szocho-kedvezménye Kérdés
Munkaerőpiacra lépők szocho kedvezménye Kérdés
Együttes igénybevétel Kérdés
Szocho Kérdés
Apát megillető távolléti díj Kérdés
Szakképzési hozzájárulás, kedvezmény munkaerőpiacra lépő munkavállalónál Kérdés
Három vagy több gyermeket nevelő munkaerőpiacra lépő nők utáni adókedvezmény Kérdés
Szakképzésihozzájárulás-kedvezmény Kérdés
Bővült a munkaerőpiacra lépőnek számító, adókedvezménnyel foglalkoztathatók köre Cikk
Munkaerőpiacra lépőnek számít az, akinek a foglalkoztatása kezdete előtti háromnegyed évben (275 nap) legfeljebb három hónapig (92 napig) volt munkaviszonya, illetve egyéni vagy társas vállalkozói jogviszonya. 2021. június 10. óta ez a kör bővül azokkal, akinek a foglalkoztatás kezdő hónapja előtti fél évben (183 nap) volt legfeljebb három hónap (92 nap) munkaviszonya, illetve egyéni, társas vállalkozói jogviszonya [318/2021. kormányrendelet 5. § (3)] – írja honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).